Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
pneumatiky: Matador, a. s. preberá Horváth Gumi Kft. v Maďarsku
17. október 2005 @ 07:50:56 CEST, poslal m.solárik

MATADOR Dňa 7. októbra 2005 v Púchove podpísal prezident spoločnosti Matador a.s., Štefan Rosina, s pánom Józsefom Horváthom, majiteľ Hotváth Gumi, Kft., zmluvu o predaji a kúpe obchodnej spoločnosti Horváth Gumi, Kft., so sídlom v Győri, v Maďarskej republike.

Podpisom zmluvy sa od 01.01.2006 spoločnosť Matador, a. s. stáva 100 %-ným vlastníkom obchodného podielu maďarskej spoločnosti. Spoločnosť Horváth Gumi Kft. má základnú sieť šiestich centrálnych obchodno-servisných bodov. Spolupracuje s viac ako 100 obchodnými partnermi. Základným portfóliom sortimentu sú osobné, ľahké nákladné, nákladné a špeciálne, predovšetkým poľnohospodárske pneumatiky a ďalší doplnkový sortiment. Trhový podiel spoločnosti na maďarskom trhu prekračuje hranicu 11% a v ľafkých nákladných plášťoch až hranicu 28%. Podiel v predaji nákladných plášťov sa pohybuje okolo 13%.

Z celého sortimentu spoločnosti Horváth Gumi Kft. až 40 % z obratu doteraz tvoril práve sortiment produktov značky Matador. Šesť základných obchodno-servisných centier v súčasnosti zamestnáva viac ako 60 pracovníkov. Plánovanú obchodnú transakciu v súčasnosti posudzuje Protimonopolný úrad Slovenskej republiky. Týmto krokom, po schválení protimonopolným úradom, naplní Matador, a. s. ďalšie zámery v celkovej stratégii spoločnosti v smerovaní k budovaniu zákaznícky orientovanej obchodno-servisnej spoločnosti operujúcej v stredoeurópskej zóne. Cenu kontraktu, sa po dohovore predstaviteľov oboch spoločností, zúčastnené strany rozhodli nezverejniť.

Zdroj: Matador, a.s.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /MATADOR/