Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
pneumatiky: Matador Winter Drive Experience
01. február 2006 @ 15:03:22 CET, poslal m.solárik

MATADOR Do Tatranskej Lomnice prijalo uplynulý týždeň pozvanie viac ako 40 novinárov z Poľska, Ruska, Maďarska, Chorvátska, Anglicka, Írska, Česka a Slovenska na prezentáciu nových zimných produktov Nordica dezénov MP 59 a MP 91.

V extrémnych zimných podmienkach sme pripravili pre novinársku obec a ďalších hostí a partnerov prvý ročník Matador Winter Drive Experience, ktorým sa naviac ako spoločnosť hlásime k medzinárodným aktivitám ProWinterReifen, ktoré smerujú k osvete vodičov k používaniu zimných pneumatík v krajinách s klimaticky zimnými podmienkami.

Na piatich upravených tratiach sme pripravili rôzne podmienky od snehového povrchu až po ľad, na ktorých kolegovia z VIPOTESTu pripravili päť roznych cvičení. Od klasického handlingu, čiže jazdy zručnosti, cez vyhýbací manéver a slalom až po cestný niekoľkokilometrový okruh, ktorý viedol po zvážniciach v okolí Tatranskej Lomnice. Priamo v areáli Eurocampu FICC boli ešte dve off-roadové trate, jedna pre ľahšie terénne autá a jedna trať viedla doslova rúbaniskom. Poradili si s ňou iba vážne terénne autá ako Mercedes G, či Land Rover Defender patriaci Tatranskej horskej službe. Na príprave tratí a podmienok v Tatrách sme úzko spolupracovali s vedením Horskej služby v Smokovci a prebehli aj prvé rozhovory o možnej spolupráci pri testovaní a overovaní našich výrobkov v tých najzložitejších horských podmienkach v akých vozidlá Tatranskej horskej služby pracujú.

Hlavné ciele akcie boli dva. V prvom rade sme chceli na takomto medzinárodnom fóre uviesť nové zimné pneumatiky Nordica MP59 pre osobné vozidlá a MP 91 pre vozidlá SUV a Off-road, pred ich plným nasadením v konkurencii na domácom i zahraničných trhoch. V tvrdých zimných podmienkach boli na strane inštruktorov naši motoristickí športoví reprezentanti Jozef Sýkora a Štefan Rosina a na takmer 20 vozidlách značiek ŠKODA, Mercedes, KIA, Honda a Jeep, boli schopní demonštrovať bezpečnosť jazdy a zvládanie skúšobných tratí na zimných pneumatikách aj v porovnaní s letnými pneumatikami, ktoré sme na jedno pokusné auto namontovali. Toto porovnanie bolo pre všetkých asi najsilnejšie – hovorí o ňom na záver aj novinár z Anglicka Mike Scanlon pracujúci pre TYRE Trade News: „Pri testovaní brzdnej dráhy letných a zimných pneumatík som cítil veľký rozdiel. Som veľmi prekvapený nielen markantným rozdielom medzi plášťami, ale aj výkonom samotného zimného plášťa Nordicca MP 59. Cítil som, ako si auto obuté do zimného plášťa Nordica MP 59, aj v ťažkom teréne udržalo svoju stalibitu a poskytlo vodičovi absolútnu bezpečnosť.“

Zdroj: Matador, a.s.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /MATADOR/