Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
všeobecné: Hokejové klziská na MS 2008 v Kanade opäť so znakom Škoda
28. apríl 2008 @ 14:46:44 CEST, poslal k.zechmeister

SKODA Škoda Auto bude na tohtoročných 72. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Kanade už po šestnástykrát za sebou hlavným sponzorom. Tým predĺži svoj minuloročný primát najdlhšieho sponzorstva, vďaka ktorému sa minulý rok zapísala do Guinnesovej knihy rekordov.

Majstrovstvá sveta v hokeji sa tento rok budú konať po prvýkrát v histórii v kolíske tohto športu, v Kanade. Automobily Škoda tak budú symbolicky po prvýkrát v novodobej histórii automobilovej spoločnosti jazdiť na kanadskom území a síce ako oficiálne vozidlo majstrovstiev. Flotila 45 strieborných oficiálnych vozidiel je zložená z modelov Roomster Scout, Octavia a Octavia Combi vrátane športového prevedenia RS pre prezidenta medzinárodnej hokejovej federácie, pána Reného Fasela. Nová Škoda Superb zažije televíznu premiéru, nakoľko bude prostredníctvom šampionátu predstavená divákom z celého sveta. V každej z hokejových hál v Quebecu a Halifaxe budú v rohoch u mantinelov v zábere televíznych kamier vystavené dve vozidlá.

Škoda Auto sa bude na šampionáte v Kanade prezentovať už tradične ako oficiálny partner českého a slovenského národného tímu. Logo Škoda však počnúc týmto šampionátom bude zdobiť aj dresy a helmy ruského tímu. „Je to pre nás viac ako symbolické“, komentuje Martin Lauer, šéf podnikovej komunikácie a uvádza dôvody: „Rusko je jedným z našich najvýznamnejších odbytových trhov, je to krajina s veľkým potenciálom rastu. V minulom roku sme v kalužskej oblasti zahájili montáž vozidiel Škoda a Rusko je navyše hokejovou veľmocou a tradičným súperom českého a slovenského tímu“.

Majstrovstvá sveta v Kanade sú taktiež rokom stého výročia Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF a Českého zväzu ľadového hokeja, dlhodobých partnerov Škoda Auto. Partnerom IIHF je Škoda Auto od roku 1992, kedy sa po prvýkrát automobily značky Škoda predstavili ako oficiálne vozidlo majstrovstiev sveta v bývalom Československu. O rok neskôr sa stala Škoda Auto hlavným partnerom celého šampionátu. Partnerom slovenského národného tímu je ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o. od roku 1999.

Martin Lauer pred blížiacim sa vrcholom hokejovej sezóny poznamenal: „Blížiace sa majstrovstvá sveta budú opäť ukážkou najlepších z najlepších. Prajeme si úspech nielen pre značku a produkty Škoda ale aj úspech pre hokej ako taký. Spojenie s najrýchlejšou kolektívnou hrou na svete prináša dlhodobé pozitívne výsledky na poli viditeľnosti a známosti značky a produktov. Je pre nás cťou, že môžeme prezentovať naše vozidlá v krajine, kde hokej uzrel svetlo sveta a prajeme si, nech vyhrá skutočne ten najlepší“.

Zdroj: Lucia Busquet, ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o


Súvisiace správy

Najčítanejšie /SKODA/