Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
poisťovníctvo: Automobily poisťuje už aj Union poisťovňa, a.s.
23. september 2009 @ 23:44:28 CEST, poslal p.mauer

UNION Poisťovňa Union poisťovňa, a. s., člen poisťovacej skupiny Eureko B. V., vstupuje na trh poistenia motorových vozidiel. Od 16. septembra 2009 ponúka komplexné poistenie automobilov: povinné zmluvné poistenie (PZP) a havarijné poistenie. Oficiálne to oznámila novinárom na tlačovej konferencii, ktorú usporiadala v hoteli Arcadia v Bratislave.

Judita Smatanová, Boris Masloviec, Tibor Bôrik, Dušan Zemánek Eureko B. V. je súkromná skupina, ktorá je registrovaná v Holandsku. Poskytuje finančné služby a jej hlavnou činnosťou je poisťovníctvo. Má spoločnosti v 13 krajinách s viac ako 25.000 zamestnancami. Na Slovensku je Eureko, B. V. majoritným akcionárom Union poisťovne, a. s. a Union zdravotnej poisťovne, a. s.. Skupina Eureko ponúka široké spektrum poistení – životné a neživotné, dôchodkové produkty, zdravotné poistenie, ako aj správu aktív a bankovníctvo.

Judita Smatanová Tlačovú konferenciu otvorila Judita Smatanová, hovorkyňa a vedúca odboru komunikácie Union poisťovne. Tibor Bôrik, predseda predstvanestva a generálny riaditeľ pripomenul, že s poskytovaním produktu poistenia motorových vozidiel má Union poisťovňa, a.s. skúsenosti z minulých období a po ôsmich rokoch sa k tomuto druhu poistenia opäť vracia, avšak s novými ambíciami. Union poisťovňa od roku 1992 ponúka širokú škálu produktov životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych a firemných klientov.

Boris Masloviec Teraz chce toto portfólio doplniť aj o kompletné havarijné a povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel, ktoré predstavuje až 60% trhu neživotného poistenia. Ako poznamenal Boris Masloviec, člen predstavenstva Union poisťovne a.s., ktorý je zodpovedný za tento projekt, novou ponukou chce poisťovňa osloviť zodpovedných vodičov vo veku nad 25 rokov zo všetkých regiónov Slovenska. Počíta sa aj s klientami, ktorí využívajú iné druhy služieb Union poisťovne a Union zdravotnej poisťovne. Novú klientelu by mal prilákať rad výhod, ako 50%-ný vstupný bonus alebo 10%-ná vratka z pôvodnej poistnej sadzby, vyplatená klientovi po desaťmesačnom bezškodovom priebehu. Ďalším finančným zvýhodnením je aj "vernostný" bonus za iný druh poistenia. Medzi ostatné výhody by mal patriť aj seriózny prístup k likvidovaniu poistných udalostí, na ktorom si táto poisťovňa obzvlášť zakladá.

Dušan Zemánek Cena povinného zmluvného poistenia sa odvíja od nového parametra - hmotnosti vozidla v kombinácii s výkonom motora a vekom vodiča. Parameter "hmotnosť vozidla" je absolútnou novinkou na slovenskom trhu, nie je však novinkou na rozvinutých poistných trhoch v Európe. Pripravili sme ju v spolupráci so sesterskou poisťovňou Achmea, ktorá je jednotkou na holandskom poistnom trhu a veríme, že kombináciou hmotnosti a výkonu vozidla a veku vodiča dokážeme spravodlivo stanoviť cenu povinného zmluvného poistenia.

cenu losuje Tibor Bôrik V havarijnom poistení ponúkame možnosť poistenia osobného a úžitkového automobilu bez spoluúčasti poisteného na poistnej náhrade alebo s fixnou čiastkou spoluúčasti od 99,- do 399,- EUR.
Nákladné automobily budeme poisťovať so spoluúčasťou 10, 15 alebo 20% minimálne 350 a maximálne 800 EUR. Základný balík havarijného poistenia obsahuje tieto poistné riziká:

 • stret a náraz vozidla vrátane stretu so zverou
 • živelnú udalosť
 • požiar - výbuch
 • vandalizmus

 • cenu odovzdáva Tibor Bôrik Druhý balík poistenia obsahuje naviac aj riziko odcudzenia vozidla a obidva balíky aj kvalitné asistenčné služby poskytované spoločnosťou EuroCross Assistance nonstop,
  povedal Dušan Zemánek, riaditel neživotného poistenia a následne tento projekt odprezentoval.

  Po ukončení prezentácie, skôr ako dostali slovo novinári, úlohy vylosovať výhercu ankety sa ujal Tibor Bôrik. Cenu Union poisťovne si prevzala šťastná výherkyňa z radov novinárov.

  zväčšiť obrázok Tému poistenia motorových automobilov novinári sledujú s veľkým záujmom, preto položili zástupcom Union poisťovne v súvislosti so vstupom do silného konkurenčného prostredia mnoho otázok. Z odpovedí sme si urobili jediný záver. Na slovenský trh prichádza v pravý čas nepriehliadnutelný hráč, ktorý pod silou argumentov chce na svoju stranu prilákať rovnako nových klientov ako aj aktívnych poistencov, ktorým za výhodné poistné sadzby poskytne ochranu majetku (havarijné poistenie) alebo prevezme na seba povinnosť vysporiadať nároky poškodenej strany ku spokojnosti obidvoch strán (povinné zmluvné poistenie).

  Redaktor a foto: Peter Mauer, 23/09/2009

  Súvisiace správy

  Najčítanejšie /UNION Poisťovňa/