Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
poisťovníctvo: V tomto období ohrozuje motoristov na cestách lesná zver
11. november 2009 @ 07:18:10 CET, poslal j.čík

ALLIANZ SP V jesennom a zimnom období je v blízkosti cestných komunikácií zvýšené množstvo potulujúcej sa zveri, a to najmä v noci a ráno, kedy môže byť viditeľnosť a aj pozornosť vodičov znížená. Allianz – Slovenská poisťovňa zaznamenala v porovnaní s letnými mesiacmi zvýšený počet takýchto škôd na motorových vozidlách.

Podľa dlhoročných štatistík Allianz – SP je v jesenných a zimných mesiacoch pravidelne zaznamenávaný nárast počtu hlásení škôd na vozidlách spôsobených kolíziou so zvieraťom. V havarijnom poistení to predstavuje približne 4 škody zo 100.

Ak má klient uzatvorené havarijné poistenie, je postup pri hlásení škody rovnaký, ako pri akejkoľvek inej poistnej udalosti. Klient nahlási škodu poisťovni, ktorá preskúma okolnosti vzniku škody a jej rozsah a po potvrdení oprávneného nároku klientovi vyplatí náhradu škody v zmysle dojednaných poistných podmienok.

Náhradu škody v poisťovni si môže motorista uplatniť aj z poistenia skiel a vybraných rizík. Už v základnom poistení je kryté aj riziko stretu alebo zrážky so zvieraťom. Toto poistenie uprednostňujú skúsení vodiči, ktorí sa neobávajú havárie, ale chcú svoje vozidlo výhodne poistiť proti ďalším rizikám.

Na kolízie vozidla a zvieraťa sa v špecifických situáciách vzťahuje aj povinné zmluvné poistenie, a to v prípade, ak sa preukáže zodpovednosť vodiča za spôsobenú škodu, najčastejšie majiteľovi hospodárskeho zvieraťa. Vtedy je škoda uhradená z povinného poistenia motoristu. Takéto situácie predstavujú v rámci povinného zmluvného poistenia len 1 z 200 hlásených škôd.

Podrobné informácie k poisteniu motorových vozidiel je možné získať na bezplatnej infolinke Allianz – SP 0800 122 222 alebo na internetovej stránke www.allianzsp.sk.

Zdroj: Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /ALLIANZ SP/