Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
automobily osobné: JUKE - nový malý crossover značky Nissan
07. január 2010 @ 14:36:06 CET, poslal p.mauer

NISSAN Mesiac pred globálnym predstavením médiám, ktoré je naplánované na 10. februára, spoločnosť Nissan odhalila názov svojho nového malého crossoveru. Nissan Juke sa začne predávať od októbra tohto roku, potom čo absolvuje svoju oficiálnu celosvetovú premiéru na ženevskom autosalóne v marci.

Nissan JUKE - zväčšiť obrázok Juke prinesie novú dynamiku do segmentu kompaktných automobilov a ponúkne európskym zákazníkom alternatívu k tradičnému neinšpiratívnemu malému hatchbacku. Ako štvrtý crossover v európskom rade Nissanu posilňuje Juke vedúcu pozíciu tejto značky v Európe v segmente crossoverov.


Nissan QAZANA Juke je inšpirovný koncepčným vozidlom Qazana, ktoré bolo prijaté s nadšením na ženevskom autosalóne 2008, a do ponuky vozidiel Nissan sa zaradí medzi kompaktné rodinné vozidlo Note a crossover Qashqai.

Na základe prieskumu zákazníkov spoločnosti Nissan tvoria značnú časť európsky kupujúci v segmente malých a kompaktných automobilov, ktorých potreby zostávajú podľa ich názoru nenaplnené, a to najmä neinšpiratívnou a neoriginálnou ponukou, ktorá je tvorená prevažne hatchbackmi podobnými ako vajce vajcu.

Nissan QAZANA „Model Juke bol navrhnutý a vyvinutý tak, aby zákazníkom v Európe ponúkol alternatívu k tradičnému malému hatchbacku. Vieme, že existuje veľa zákazníkov, ktorí hľadajú vozidlo kombinujúce imponujúci vzhľad, živú ovládateľnosť a potešenie z jazdy, avšak nie na úkor jeho praktickosti a pohodlia. Tieto unikátne vlastnosti umožnia vozidlu Juke zaujať jedinečnú časť európskeho trhu,“ uviedol Simon Thomas, senior viceprezident pre predaj a marketing spoločnosti Nissan v Európe.

„Spoločnosť Nissan vystihla vkus európskych kupujúcich s crossoverom Qashqai, a rovnako tak aj pri modeli Juke sme usilovne skúmali a študovali trh, aby sme mali istotu, že splníme potreby európskych zákazníkov. Veríme, že Juke prinesie Nissanu novú generáciu zákazníkov, rovnako ako sa to podarilo modelu Qashqai. Naša filozofia odmietania zaužívaných konvencií uplatnená pri vozidle Qashqai zaznamenala obrovský úspech. Práve sme dosiahli hranicu 500 000 predaných vozidiel a veľa skúseností získaných s modelom Qashqai sme uplatnili aj pri modeli Juke. Veríme, že aj s týmto modelom budeme mať zaručený úspech,“ dodal Simon Thomas.

Juke bude vyrábaný spoločne s modelmi Qashqai, Qashqai+2 a Note v modernom výrobnom závode v Sunderlande vo Veľkej Británii.

S uvedením Murana na americký trh v roku 2003 sa koncepcia crossoveru predstavila zákazníkom, ktorí hľadajú vozidlo kombinujúce dynamický vzhľad a ovládateľnosť osobného vozidla s výhodami navyše, ako systém pohonu všetkých štyroch kolies a lepší výhľad vďaka zvýšenej polohe sedadla, avšak bez krabicového tvaru typického pre vozidlá SUV.

V Európe bolo uvedenie Nissanu Qashqai v roku 2007 prvým znamením masového nástupu koncepcie crossoveru a predstavovalo alternatívu k tradičnej ponuke trhového segmentu C. O dva a pol roka neskôr a s pol miliónom európskych zákazníkov ukazujú ich reakcie, že túto kombináciu umierneného, ale sofistikovaného vzhľadu kombinujúceho robustnosť spodnej časti karosérie na spôsob SUV s výrazom osobného vozidla v hornej časti karosérie si skutočne obľúbili. V reakcii na vysoký dopyt po modeli Qashqai bola posilnená výrobná kapacita v závode v Sunderlande vo Veľkej Británii. Po modeli Qashqai nasledovalo uvedenie verzie Qashqai+2 so zväčšeným rázvorom, ktorý ponúka väčší vnútorný priestor, čím umožnil začlenenie tretieho radu sklopných sedadiel napĺňajúcich potreby väčších aktívnych rodín s vyššími nárokmi na priestor.

 • V Európe sa predaj Juke spustí na jeseň 2010
 • Juke rozširuje koncepciu crossoveru do segmentu kompaktných automobilov
 • Juke je štvrtý crossover Nissanu v Európe – posilnenie jeho vedúceho postavenia v oblasti crossoverov
 • Juke je vyrobený vo Veľkej Británii
 • Viac informácií o Nissane Juke bude dostupných po 10. februári 2010.


 • Zdroj:
  Tlačová správa 01/2010 (Bratislava, 07.01.2010), vydaná spoločnosťou Nissan Sales Central and Eastern Europe Kft., 1117 Budapest, Neumann Janos u. 1./C, pobočka Praha: Antala Staška 2027/77, Praha 4, Tel: (+420) 241 094 400 (recepcia), Fax: (+420) 241 094 401. Zdrojom informácií, ktoré obsahuje, sú Nissan Sales Central and Eastern Europe Kft. a medzinárodná pobočka Nissan Motor Co.

  Viac o Nissan Juke


  Súvisiace správy

  Najčítanejšie /NISSAN/