správy
súťaže: Nissan - tretie miesto na Rally Budapešť - Bamako 2011
13. február 2011 @ 22:22:58 CET, poslal p.mauer

NISSAN V Bamaku - hlavnom meste Mali, ktoré je v súčasnosti najrýchlejšie sa rozvíjajúcim mestom afrického kontinentu, sa v nedeľu 30. januára skončila dvojtýždňová dobrodružná púť slovenskej posádky Raid Adventure Team.

Manželia Ulrichovci z Raid Adventure Teamu aj tento rok sa súťaže zúčastnili s upraveným vozidlom Nissan Navara. Po prekonaní takmer 8.500 kilometrov a splnení desiatok úloh, obsadili so ziskom 1008 bodov konečné tretie miesto.

zväčšiť obrázok zväčšiť obrázok zväčšiť obrázok

Počas šesťročnej existencie súťaže sa Juraj a Daniela Ulrichovci postavili na pódium už po piaty raz. Po víťazstvách z rokov 2006, 2007 a 2008 a treťom mieste v 2009, sa ich zbierka vavrínov rozrástla o ďalší cenný úspech. Napriek tomu, že útok na štvrté prvenstvo nevyšiel presne podľa predstáv, s vystúpením na súťaži je slovenská dvojica spokojná.

„Tohtoročná rally bola mimoriadne ťažká, organizátori prekonali sami seba, čo sa náročnosti úloh týka," zhodli sa Ulrichovci. „Často sme hľadali neexistujúce dediny, na súťažné úlohy bolo viac odpovedí a nie všetky nám boli uznané."

O tom, že sa jedná o doteraz najťažší ročník rally sa posádky presvedčili hneď v úvode africkej časti. Marocké etapy z Tazzarine do Ait Bheku (588 km) a nasledujúca do Bojdour (635 km) zaviedli súťažiacich vysoko do hôr. V zime a za úplnej tmy sa pohybovali po úzkych, polorozpadnutých cestách, prípadne v teréne kde cesty neboli vôbec.
Mauritánia zas ponúkla dve najkrajšie etapy. Z Bou Lanouar do B2 Beach (280 km) a ďalej do Nouakchott (150 km), po pláži až do hlavného mesta. Podobne príjemná bola aj jazda v úžasných piesočných dunách na brehu legendárneho Ružového jazera. Konečný výsledok dvojice mohol byť lepší, nebyť niektorých zmien počas súťaže. „Stalo sa nám, že ako jediná posádka sme stihli časový limit etapy, za čo sme mali dostať cenné body. Nakoniec bol pri počítaní výsledkov limit organizátorom zrušený," popísali udalosti z tohto ročníka rely členovia Raid Adventure Teamu. Ako teda hodnotia svoje vystúpenie a dosiahnutý výsledok samotní účastníci tejto rally?

„Konečne sme v cieli, aj keď sme si trúfali na víťazstvo, dosiahli sme "len" tretie miesto. Keď sa však obzrieme späť, na všetky tie mimoriadne ťažké etapy, víťazmi sú vlastne všetci, ktorí vôbec prišli do cieľa, lebo veľa posádkam sa to ani nepodarilo."

„Sme veľmi radi, že aj tento rok Juraj a Daniela Ulrichovci potvrdil svoje kvality favoritov tejto náročnej rally. Teší nás to o to viac, že už niekoľko rokov pretekajú na upravenom vozidle Nissan Navara. Gratulujeme Raid Adventure Teamu ku zisku tretieho miesta a do ďalšej sezóny mu za spoločnosť Nissan SCEE prajeme množstvo úspechov," povedal Peter Šatka, PR & Marketing Consultant spoločnosti Nissan na Slovensku.

Zdroj: Peter Šatka, PR & Marketing Consultant, Nissan Newsroom Slovensko, TS: 08.02.2011