Partneri

správy
motoršport: RALLYE Bohemia - víťazstvo vozidla Š Octavia WRC
02. júl 2002 @ 08:53:04 CEST, poslal t.nagy

SKODA Posádka tímu Škoda Motorsport R. Kresta/J. Tomanek na vozidle Š Octavia WRC dominovala v súťaži 29. Rallye Bohemia, keď zvíťazila pred posádkou Pech/Uhel na vozidle Ford Focus WRC. Kresta (26), továrenský jazdec tímu Škoda Motorsport, potvrdil úlohu favorita a na 203 km rýchlostných testoch suverénne obhájil svoje vlaňajšie prvenstvo.

Na štarte tradičnej súťaže sa zišlo 111 súťažiacich, vrátane ôsmich na vozidlách špecifikácie WRC. R. Kresta preukazoval prevahu počas celej súťaže, keď zvíťazil v 9 z celkových 13 rýchlostných skúšok. Úradujúci český majster v cieli v Mladej Boleslavi neskrýval svoju radosť z prvenstva, avšak poznamenal, že očakával väčší tlak súperov. Jeho Octavia WRC fungovala tiež bezchybne a bola maximálne spoľahlivá. Ani manažér tímu P. Janeba neskrýval radosť z víťazstva a vyjadril sa, že je veľmi rád, že sa vozidlo (aj tím) ukázalo v takom dobrom svetle pred domácim publikom. Taktiež Rallye Bohemia považuje za veľmi dobrú skúšku pred ťažkou súťažou Rallye Safari (11.-14.7.), ktorá sa koná v Keni.
Domácich fanúšokov poteší aj to, že účasť R. Krestu na Rallye Bohemia nebude poslednou v domácom šampionáte, nakoľko veľkou pravdepodobnosťou sa zúčastní aj ďaľších domácich pretekov Barum Rallye.