Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
všeobecné: Moray Callum – nový hlavný dizajnér Mazdy
16. október 2001 @ 13:00:13 CEST, poslal j.čík

MAZDA Mazda Motor Corporation vymenovala pána Moraya Calluma novým hlavným designérom, ktorý bude stáť v čele vývoja budúcich generácií automobilov Mazda.

Pán Callum je skutočne medzinárodný dizajnér s bohatými skúsenosťami z prác v Európe a Severnej Amerike. Pracoval pre radu čelných značiek, vrátane Ford, Ghia a Peugeot-Citroen PSA. Jeho práca má široké pole pôsobnosti – od konceptov športových automobilov až po veľké osobné automobily.

Na privítanie pánovi Callumovi do tímu Mazda povedal Phil Martens, generálny riaditeľ zodpovedný za produktovú stratégiu, design a celkový vývoj: „Posilnenie designu je kľúčovou súčasťou našej všeobecnej produktovej stratégie a je nezbytné pre DNA našej značky – ´stylish, insightful, spirited´. Moray Callum prináša do Mazdy svetové skúsenosti ako designér. Výborne doplní nastávajúci designérsky tím značky Mazda a vloží naše ´nadšenie pre pohyb´ do nových vzrušujúcich produktov, ktoré chystáme.“

Mazda posilnila svoj kreatívny tím radou kľúčových osobností a vytvorila tak skutočne tím s bohatými skúsenosťami. Tieto zmeny zahŕňajú niekoľko nových designérov vrátane Tsutomu Tom Matano ako vedúceho a tiež výkonného generálneho riaditeľa, pána K. Hayashi.

Moray Callum zahájil svoju kariéru v automobilovom designérstve v roku 1982. Po šiestich rokoch u prvej značky, ktorou bol Chrysler UK, prešiel k Peugeot-Citroen PSA, kde pracoval na vývoji osobných i úžitkových automobilov, a potom nastúpil u Ghia Spa ako hlavný designér-konzultant. Jeho práca zahrňovala tiež koncept Ghia Via z roku 1989.

Od roku 1995 pôsobil u značky Ford ako vedúci designér pre Ford North America Operations a bol zodpovedný za vývoj automobilov ako Ford Windstar/Mercury Villager a takisto za pick-up Super Duty, Ford Excursion a Ford Ex koncept.

Moray Callum sa narodil v roku 1958, absolvoval univerzitu Napier v Edinburghu s akademickým titulom za priemyslový dizajn. A navštevoval takisto kráľovskú školu umenia v Londýne so zameraním na dopravný dizajn.

Súvisiace správy

Najčítanejšie /MAZDA/