Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
pneumatiky: Spoločnosť Continental novo obúva modely Volkswagen
19. február 2014 @ 14:00:33 CET, poslal v.ptáček

CONTINENTAL Spoločnosť Volkswagen si vybrala tri modely prémiových letných pneumatík od spoločnosti Continental, ktoré budú montované všetkým vozidlám Golf 7, CC a Beetle priamo vo výrobných závodoch.

Golf 7 osadia pneumatikami ContiEcoContact 5 a ContiPremiumContact 5 s rozmerom 15 a 16 palcov. Pre model CC automobilka zvolila ContiSportContact 5 a ContiEcoContact 5 s rozmerom 17 palcov a Beetle si príde naContiSportContact 5 s rozmerom 20 palcov.

Nemecká automobilka vyberala medzi pneumatikami, ktoré by najviac vyhovovali konštrukcii konkrétnych modelov vozidiel. Pre montáž Volkswagen zvolil pneumatiky Continental, ktoré sú vyvíjané tak, aby ich dezén zaistil nízku spotrebu paliva, komfortnú jazdu a športový handling. „Spoločnosť Volkswagen sa pre naše prémiové pneumatiky rozhodla, pretože spĺňajú ich vysoké očakávania a technické požiadavky,“ vysvetľuje Jörg Göner, riaditeľ Automotive Engineering pre skupinu Volkswagen v spoločnosti Continental.

Pri modeli Volkswagen CC sa automobilka bez výnimky spolieha na pneumatiky s technológiou ContiSeal, ktorá automaticky utesňuje malé poškodenia pneumatiky, a tým umožňuje ďalšie bezproblémové pokračovanie v jazde. „ContiEcoContact 5 je model s veľmi nízkym valivým odporom a vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami aj na mokrej vozovke a je vhodný napríklad pre Golf 7 Blue Motion. Pneumatika ContiSportContact 5 sa zase viac orientuje na kritérium handlingu, a preto umožňuje modelu Beetle bezpečne uplatniť jeho jazdné vlastnosti na bežných komunikáciách," dodal Göner.

Pneumatiky pre automobilku Volkswagen vyrába spoločnosť Continental prevažne vo svojich európskych závodoch, napríklad v hesenskom Korbachu, ale model ContiSportContact 5 pre vozidlo Beetle schádza z výrobných liniek amerického závodu v Mount Vernone.

Zdroj: Continental Barum s.r.o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /CONTINENTAL/