Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
formula 1: Hamilton si verí ohľadom dobehnutia Rosberga v honbe o titul F1
13. jún 2014 @ 11:28:14 CEST, poslal p.mauer

F1 Po nútenom odstúpení Lewisa Hamiltona z poslednej Veľkej ceny Kanady a výbornom druhom mieste jeho tímového kolegu Nica Rosberga sa Hamilton ocitol na druhom mieste priebežného rebríčka šampionátu. I napriek strate 22 bodov na vedúceho Rosberga je anglický pilot Formule 1 sebavedomý a verí, že sa mu znovu podarí dohnať stratu a získať titul.

zväčšiť obrázok Nedokončenie pretekov v Kanade je už druhýkrát, kedy Hamilton neprišiel do cieľa kvôli technickej poruche. Dva zmarené preteky zo siedmych by mohli stáť v ceste za úspechom mnohým jazdcom, avšak Hamiltonove štyri víťazstvá jazdcovi umožňujú priestor pre situácie ako tieto. Na druhej strane, Rosberg mal zatiaľ väčšie šťastie a nezaznamenal výraznejšie technické problémy. "Ešte máme pred sebou dlhú cestu. Na začiatku sezóny sa mi podarilo úspešne dohnať stratu a podarí sa mi to aj tentokrát," po pretekoch sebavedomo vyhlásil Hamilton.

Hamilton zaostal 25 bodov za Rosbergom hneď po prvých pretekoch sezóny (porucha motora). Angličana to však neodradilo a so štyrmi víťazstvami v rade sa následne postaral o zmazanie straty a dokonca i prvé miesto v rebríčku, o ktoré prišiel až na Veľkej cene Monaka. Snahu o znovuzískanie vedenia mu v Montreale prekazilo vzácne zlyhanie bŕzd-problém, ktorým boli poznamenané obe vozidlá Mercedesu. Bolo preto veľkým šťastím, že Rosberga nestretol osud svojho spolujazdca.

"Mrzí nás, že sme sklamali Hamiltona a to najmä preto, že boj o prvé miesto je tak tesný. Ale jemu to nepokazilo náladu a pri jeho bojovnosti nemám pochýb, že sa mu znovu podarí zmazať stratu," zneli slová šéfa Mercedesu Tota Wolffa. Wolff zároveň vyjadril aj svoje domnienky o víťazovi sezóny, ktorý bude podľa neho jeden z jazdcov Mercedesu. Pri súčasnom stave rebríčka je možné, že rozhodujúcou bude až posledná Veľká cena v Abu Dhabi, avšak netreba podceňovať ani jazdcov z tímu Red Bull. Viac informácii o priebehu sezóny F1 je k dispozícii na stránkach www.bet365.com.

O druhý, nie až tak pozitívny, príbeh sa na víkendovej Formule 1 postarali Sergio Perez a Felipe Massa, a to vďaka ich zrážke v rýchlosti 300 km/h. I keď boli Perez i Massa schopný z nehody odkráčať po vlastných nohách, obaja jazdci boli prevezení do nemocnice a podrobení vyšetreniam.

Zrážku pred vstupom do zákruty spôsobil Perez, ktorý po kolízii s Massom ešte takmer narazil aj do prebiehajúceho Sebastiana Vetella. Komisia mu udelila trest odňatia piatich miest na štartovacom poli ďalšej Veľkej ceny v Rakúsku. Massa však nie je príliš nadšený malým trestom: "Bolo to nebezpečné a len o chlp sme sa vyhli vážnej nehode, takže podľa mňa nie je trest dostatočne veľký."
Prekvapivo, Perez so svojim tímom vidí situáciu úplne inak a necítia, že by bola vina na ich strane.
_______________________________________________________________________

Zdroj: Juraj Mička, OMRUK (Reach, Connect & Promote – Online Media Relations), 12/06/2014


Súvisiace správy

Najčítanejšie /F1/