Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
všeobecné: Škoda začala s výrobou modelu Karoq vo fabrike v Kvasinách
01. august 2017 @ 09:35:13 CEST, poslal k.zechmeister

SKODA Nový automobil Škoda Karoq zišiel dnes prvýkrát z výrobnej linky v českej fabrike v Kvasinách. Kompaktné SUV kombinuje pre značku typický nadčasový a dynamický dizajn s mimoriadnou ponukou priestoru, novými asistenčnými systémami a silnými a zároveň úspornými motormi. Na slovenský trh príde nový model už v novembri tohto roka

„Začiatok sériovej výroby nového automobilu Škoda Karoq je pre celý podnik a samozrejme, špeciálne pre našich zamestnancov vo fabrike Kvasiny dôležitým míľnikom," hovorí Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto za oblasť výroby a logistiky. „V posledných mesiacoch sa celý náš tím intenzívne pripravoval na začiatok výroby nového modelu SUV," dodáva Oeljeklaus.Kompletne novo vyvinutý model Škoda Karoq, ktorý mal svetovú premiéru v polovici mája tohto roku v Štokholme, je športovo-úžitkový automobil sa svojbytným charakterom. Jeho kryštalický dizajn bol vytvorený v znamení nového dizajnového jazyka vozidiel SUV českej značky. K jeho prednostiam patrí okrem iného batožinový priestor s objemom až do 1 630 litrov, Full-LED svetlomety aj ľubovoľne programovateľný digitálny prístrojový panel. Ten je v automobiloch Škoda k dispozícii vôbec prvýkrát. Na výber je päť variantov motorov s výkonom od 85 kW (115 k) až do 140 kW (190 k). Okrem toho nový automobil Škoda Karoq presvedčí chytrou výbavou, ako napríklad zadnými sedadlami so systémom VarioFlex alebo virtuálnym pedálom pre bezdotykové otváranie piatych dverí.

Fabrika v Kvasinách je jedným z troch výrobných fabrík automobilky Škoda v Českej republike. S približne 8 000 pracovníkov je tento závod najväčším priemyselným zamestnávateľom v Královohradeckom kraji. Od roku 2015 investovala spoločnosť Škoda Auto približne jedenásť miliárd českých korún (takmer 423 mil. eur) do rozšírenia kompetencie fabriky v Kvasinách na výrobu vozidiel SUV. V nasledujúcich rokoch bude jeho kapacita postupne rásť až na 295 000 vozidiel ročne.

Vedľa nového vozidla Karoq vyrába v súčasnosti česká automobilka v Kvasinách modely Superb, Superb Combi a Kodiaq. Od mája 2009 do júna 2017 v Kvasinách vznikalo prvé kompaktné SUV značky Škoda - model Yeti. V rámci Stratégie 2025 bude v nasledujúcich rokoch značka Škoda ďalej dôsledne pokračovať v budovaní svojej modelovej palety. Dôraz sa kladie predovšetkým na rozšírenie ponuky vozidiel SUV.

Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /SKODA/