Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
ekológia: Toyota Prius Plug-in je ozajstné zelené vozidlo
02. august 2017 @ 13:22:45 CEST, poslal k.zechmeister

TOYOTA Hybridný elektromobil Toyota Prius Plug-in Hybrid zažiaril v najnovšom porovnávacom ekologickom teste nemeckého autoklubu ADAC („EcoTest ADAC“) - ako jediný z piatich testovaných modelov typu plug-in dosiahol najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie.

V oblasti znečisťujúcich látok aj emisií CO2 (kombinovaná spotreba 1,0 l/100 km + 7,2 kWh/100 km s emisiami CO2 na úrovni 22 g/km alebo 3,4 l/100 km s emisiami CO2 na úrovni 79 g/km s vybitou batériou) Prius Plug-in výrazne prekonal svojich konkurentov. Pôsobivý je aj rozdiel oproti modelu, ktorý sa umiestnil na druhom mieste: dve environmentálne hviezdičky a 30 bodov (13 za znečisťujúce látky a 17 za emisie CO2) sú jasným dôkazom rozdielu.

Výsledok hodnotenia autoklubu je jasný: „Z hľadiska vplyvu na životné prostredie môžeme konštatovať, že iba Toyota Prius Plug-in je ozajstné zelené vozidlo.“ Tento mimoriadne prepracovaný hybrid štvrtej generácie prináša výnimočne nízku spotrebu elektrickej energie a pohonných hmôt: elektromotory s výkonom 68 kW v spojení s 1,8-litrovým motorom pracujúcim v Atkinsonovom cykle udržiavajú produkciu emisií na veľmi nízkej úrovni. Výsledkom je 47 z 50 bodov za znečisťujúce látky a maximálny počet bodov za emisie CO2.Výsledkom EcoTestu ADAC dominoval hybridný elektromobil Toyota Prius Plug-in Hybrid, ale aj model Mirai na palivové články (kombinovaná spotreba vodíka 0,76 kg/100 km, kombinovaná spotreba elektrickej energie 0 kWh/100 km a kombinované emisie CO2 na úrovni 0 g/km) spolu s ďalšími hybridnými modelmi, ktoré sú dnes v ponuke v ôsmich modelových radoch v Európe. Ponuka hybridných automobilov už dnes prekonala v Nemecku ciele emisií CO2, ktoré mali do roku 2021 dosiahnuť úroveň najviac 95 g/km – a umožnila to práve Toyota Prius Plug-in a jej súrodenci.

Hybridné modely značky Toyota významne prispievajú k strategickému plánu spoločnosti Toyota v oblasti životného prostredia pod názvom Environmental Challenge 2050. V rámci neho si japonská automobilka stanovila ambiciózne ciele trvalej udržateľnosti takmer vo všetkých oblastiach podnikania. Hlavným prvkom je tu zníženie emisií CO2 z automobilov o 90 percent v porovnaní s rokom 2010.

Bližšie informácie nájdete na stránke: www.adac.de.

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s. r. o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /TOYOTA/