Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
ekológia: V USA a UK sa rozbehne výroba nového modelu Nissan LEAF
18. september 2017 @ 14:27:02 CEST, poslal p.mauer

NISSAN Spoločnosť Nissan Motor Co., Ltd. v rámci upevňovania svojej pozície špičky v oblasti elektromobilov s nulovými emisiami plánuje naplno spustiť výrobu nového Nissanu LEAF.

Výroba sa rozbehne do konca kalendárneho roka 2017 v montážnom závode spoločnosti Nissan v meste Smyrna (Tennessee) a v závode divízie Nissan Motor Manufacturing Ltd. v britskom Sunderlande.

Nová generácia svetovo najpredávanejšieho elektromobilu sa tak okrem továrne v japonskej Oppame rozbehne ešte v ďalších dvoch závodoch.

„Sme pyšní na to, že Nissan LEAF vyrábame už v troch továrňach po celom svete,“ hovorí Fumiaki Matsumoto, výkonný viceprezident spoločnosti Nissan Motor Co., Ltd. pre výrobu a riadenie dodávateľského reťazca. „Vďaka svojim početným pokročilým technológiám sa Nissan LEAF stal ikonou projektu Inteligentnej mobility Nissan. Zamestnanci tovární v Oppame, Smyrne i Sunderlande sú pokračovaním výroby najpopulárnejšieho elektromobilu na svete nadšení.“

Spoločnosť Nissan včera odhalila nový Nissan LEAF – model s dlhším dojazdom, pokročilými technológiami a novým, dynamickým dizajnom. Nový Nissan LEAF sa začne predávať 2. októbra v Japonsku. V ďalších mesiacoch sa predaj rozbehne i v USA, Kanade a Európe.

Výroba predchádzajúcej generácie modelu Nissan LEAF sa začala v továrni v Oppame v roku 2010. Továrne v Smyrne a Sunderlande vyrábajú tento model od roku 2013. Akumulátory modelu Nissan LEAF sa i naďalej budú vyrábať v Smyrne, Sunderlande a v japonskej továrni Zama.
_______________________________________________________________________

Fumiaki Matsumoto
(výkonný viceprezident spoločnosti Nissan Motor Co., Ltd., výroba, riadenie dodávateľského reťazca)

Fumiaki Matsumoto je výkonným viceprezidentom spoločnosti Nissan Motor Co., Ltd. (NML), zodpovednej za globálne riadenie výroby a dodávateľského reťazca. V zahraničí má viac ako 100 000 zamestnancov po celom svete.
Matsumoto vedie výrobnú filozofiu spoločnosti Nissan známu ako "Nissan Production Way". Je určený na zvýšenie produktivity bez narušenia medzi výrobcom, dodávateľom, predajcom a zákazníkom. Predtým pôsobil v spoločnosti Renault, kde vyvinul spoločný výrobný systém, ktorý sa stal základom "Alliance Production Way", ktorý bol predstavený vo februári 2015.
Matsumoto nastúpil do NML v roku 1981 po ukončení štúdia na Ekonomickej fakulte Tokijskej univerzity. V roku 1995 prešiel do Španielska a zahájil sériu výrobných manažérskych úloh pre Nissan Motor Iberica S.A. V roku 1999 nastúpil do Renaultu, hneď po založení Aliancie Renault-Nissan.
V roku 2008 sa stal generálnym riaditeľom spoločnosti Nissan Motor Iberica S.A. V roku 2010 nastúpil do spoločnosti Dongfeng Motor Co., Ltd., kde pôsobil ako výkonný riaditeľ v oblasti osobných automobilov, až kým nastúpil na súčasnú funkciu v apríli 2014.

Matsumoto rád trávi čas so svojou manželkou a dvoma deťmi, je fanúšikom motoristických športov.
Matsumoto momentálne jazdí na Infiniti Q50 Hybrid. Jeho prvé auto bolo Nissan Silvia.

- Dátum narodenia: 8. decembra 1958
- Vzdelanie: Marec 1981 - vyštudoval Ekonomickú fakultu Tokijskej univerzity
- Jazykové znalosti: japonsky, španielsky a anglicky.
- Profil kariéry:
Jún 2014 riaditeľ, výkonný viceprezident, MFG & SCM Operations
Apr 2014 Nissan Motor Co., Ltd., výkonný viceprezident, MFG & SCM Operations
Apr 2010 preložený do Dongfeng Motor Co., Ltd. (prezident, DFLPV)
Aug 2008 preložený do spoločnosti Nissan Motor Iberica S.A.
Apr 2007 generálny riaditeľ divízie SCM, oddelenie plánovania SCM
Apr 2003 generálny riaditeľ divízie výroby, oddelenie propagácie spoločnosti NPW
Apríl 2002 zástupca generálneho riaditeľa, výrobná divízia, oddelenie propagácie NPW
Apríl 2001 manažér, výrobná divízia, oddelenie propagácie NPW
Dec 1999 preložený do spoločnosti Renault S.A.
Júl 1998 manažér, výrobná divízia, oddelenie propagácie NPW
Júl 1995 prešiel do Nissan Motor Iberica S.A.
Apríl 1981 pripojil sa k spoločnosti Nissan Motor Co., Ltd.

_______________________________________________________________________

Spoločnosť Nissan Motor Co., Ltd.
Spoločnosť Nissan je globálnym výrobcom širokého spektra automobilov a pod značkami Nissan, Infiniti a Datsun ponúka kompletné portfólio viac ako 60 modelov. V hospodárskom roku 2016 predala celosvetovo vyše 5,63 milióna vozidiel a vykázala tržby 11 720 miliárd jenov. Spoločnosť Nissan skonštruovala, vyrába a predáva celosvetovo najpredávanejší elektromobil v histórii, Nissan LEAF. Globálne ústredie spoločnosti Nissan v japonskej Jokohame riadi operácie v šiestich regiónoch: ASEAN a Oceánia, Afrika, Blízky východ a India, Čína, Európa, Latinská a Severná Amerika. Celosvetovo spoločnosť Nissan zamestnáva 247 500 ľudí a od marca 1999 v rámci aliancie Renault-Nissan spolupracuje s francúzskou automobilkou Renault. V roku 2016 spoločnosť Nissan získala 34 % podiel v spoločnosti Mitsubishi Motors, ktorá sa tak stala tretím plnohodnotným členom aliancie – skupiny, ktorej spoločný objem predaja je takmer 10 miliónov vozidiel za rok.

Spoločnosť Nissan v Európe
Spoločnosť Nissan Nissan má v Európe jedno z najväčších zastúpení medzi všetkými zámorskými automobilkami. Konštruktérskej práci, výskumu, vývoju, výrobe, logistike a predajnej a marketingovej činnosti sa tu venuje viac než 17 000 zamestnancov. Výrobné linky závodov spoločnosti Nissan vo Veľkej Británii, Španielsku a Rusku vlani vyrobili viac ako 660 000 vozidiel vrátane oceňovaných crossoverov, úžitkových vozidiel a tiež Nissanu LEAF, najpopulárnejšieho elektromobilu sveta. Spoločnosť Nissan si nedávno predstavenou víziou Inteligentnej mobility kladie za cieľ dosiahnuť nulové emisie a nulový počet nehôd so smrteľnými následkami. Toto komplexné poňatie má slúžiť ako inšpirácia pre portfólio výrobkov i technológií a určovať štýl rozhodovania o tom, ako majú byť automobily poháňané, ovládané a aké bude ich miesto vo fungovaní spoločnosti. Spoločnosť Nissan má všetky predpoklady stať sa najžiadanejšou ázijskou značkou v Európe.

Zdroj: Nissan Newsroom Slovensko, TS: 18/09/2017 IČ: 426204036


Súvisiace správy

Najčítanejšie /NISSAN/