Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
bezpečnosť: Euro NCAP zverejnila najnovšie výsledky bariérových testov
19. september 2017 @ 13:05:02 CEST, poslal p.mauer

Euro NCAP Spoločnosť Euro NCAP začiatkom septembra zverejnila bezpečnostné hodnotenie deviatich nových vozidiel. Ford Focus, Jeep Compass, Mazda CX-5, Mercedes-Benz C-Class Cabriolet, Opel Grandland X a Renault Koleos sú ocenené piatimi hviezdičkami, zatiaľ čo úplne elektrický Opel Ampera-e dostal len štyri hviezdičky.

Supermini Kia Picanto a malé Rio dosiahli tri hviezdičky so štandardným bezpečnostným vybavením, ale pri testovaní s voliteľnými bezpečnostnými balíčkami (1) dosiahli hodnotenie štyri a päť hviezdičiek.

Niektoré z automobilov testované v tomto mesiaci preukázali zjavnú absenciu odolnosti pri bočnom nárazovom testovaní. Pri skúške Jeep Compass na hrudníku figuríny bola zaznamenaná hodnota rizika úrazu nad hranicou pre získanie bodov. Hodnoty poukazujú na neprijateľne vysoké riziko život ohrozujúceho zranenia. Podobne pri bočnom bariérovom teste zasiahol hlavu figuríny predstavujúcej desaťročné dieťaťa sediaceho na sedadle za vodičom, strešný rám kabíny Mercedes-Benz C-Class Cabriolet, pretože bočný airbag úplne nepokryl nárazovú oblasť. V rovnakom teste vozidla Kia Picanto bol hrudník 10-ročného dieťaťa slabo chránený.

Michiel van Ratingen, generálny tajomník spoločnosti Euro NCAP, že "Euro NCAP tlačí na inštaláciu vyspelých technológií a výrobcovia odpovedali dobre, pričom AEB je teraz bežnou súčasťou väčšiny nových automobilov. Nemali by však zabúdať na základy ochrany cestujúcich v prípade havárie. Všetci cestujúci si zaslúžia byť rovnako dobre chránení, či už ide o dospelého vodiča alebo o dieťa sediaceho vzadu. Zaradenie detskej figuríny (cca 10-ročnej) do našich testov od minulého roku nám umožňuje vyzdvihnúť oblasti pre zlepšenie ochrany na získanie piatich hviezdičiek. "

Ampera-e so štvor hviezdičkovým ratingom sklamala, nakoľko nemá systém upozornenie na zapnutie bezpečnostných pásov pre zadné sedadlá. Zrejme vychádzala z trendu modelu Opel Insignia, ktorý systém upozornenia pre použitie bezpečnostných pásov na zadných sedadlách ponúka len ako voliteľnú možnosť. Michiel van Ratingen, "Je veľmi sklamaný, že spoločnosť Opel zanedbáva túto jednoduchú, relatívne lacnú, ale záchrannú technológiu. Ak cestujúci nie sú riadne pripútaní, akékoľvek ďalšie ochranné prostriedky sú z veľkej časti neúčinné. Vieme, ako efektívne sú tieto pripomienky pri podpore používania bezpečnostných pásov, takže je to jednoznačne veľký krok späť na strane Opelu. "

A nakoniec, siedma generácia Ford Fiesta sa ako druhý supermini v tomto roku pripojí k Seat Ibiza, aby dosiahla päťhviezdičkový rating v štandardnom vybavení. Konkurent Kia Picanto nedosiahol rovnaké výsledky v testoch Euro NCAP, ale spotrebitelia majú možnosť zakúpiť si "Advanced Driving Assistance Pack", ktorý je k dispozícii v opčnej výbave pre všetky varianty, aby sa zvýšili jeho možnosti vyhýbania sa nárazom.

Poznámka:
(1) Hodnotenia vozidiel sú založené na vozidle s bezpečnostným vybavením, ktoré je bežné v celom modelovom rade. Euro NCAP umožňuje výrobcom, aby získali druhé hodnotenie pre vozidlo, čo naznačuje bezpečnosť ponúkanú s dodatočným vybavením predávaným v rámci balíka doplnkov. Aby sa výrobcovia mohli kvalifikovať, musia sa zaviazať, že v prvých troch rokoch budú predávať aspoň 25% áut vybavených opčným balíčkom a 55% v nasledujúcich troch rokoch.


__________________________________________________________________________

O Euro NCAP
Euro NCAP organizuje nárazové testy na nové vozidlá a poskytuje spotrebiteľom motorových vozidiel realistické a nezávislé hodnotenie výkonnosti niektorých najpopulárnejších automobilov predávaných v Európe. Spoločnosť Euro NCAP, založená v roku 1997 a podporovaná niekoľkými európskymi vládami, automobilovými, spotrebiteľskými a poisťovacími organizáciami, sa rýchlo stala katalyzátorom povzbudenia k významnému zvýšeniu bezpečnosti pri návrhu nového auta.

Ratingy Euro NCAP sa striktne uplatňujú na vozidlá ponúkané v Európe. Hodnotenia sa neuplatňujú nevyhnutne na modely ponúkané v iných regiónoch, aj keď sa predávajú pod rovnakým názvom, ak sa špecifikácia výroby a vybavenie môžu líšiť.

   Zdroj: Marie Brasseur, Euro NCAP Communications Manager, Brusel, 6. 9. 2017


Súvisiace správy

Najčítanejšie /Euro NCAP/