Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
ekológia: Etiketa nabíjania elektromobilov
27. september 2017 @ 13:38:27 CEST, poslal p.mauer

NISSAN Počet majiteľov elektromobilov sa v súčasnosti každým dňom zvyšuje. To so sebou prirodzene prináša potrebu existencie určitých pravidiel používania nabíjacej stanice.

Tí z vás, ktorí vlastnia vozidlá s pohonom s dobíjateľnými batériami z elektrickej siete alebo ktorí na takých vozidlách jazdia, už majú skúsenosti so zdarmi aj nezdarmi, ktorými sa skončilo použitie verejnej nabíjacej stanice. Je prirodzené, že podľa tejto etikety by sa nemali správať len vodiči elektromobilov, ale aj majitelia benzínových či naftových automobilov.

Pripravili sme pre vás 7 jednoduchých príkladov toho, čo je pri používaní nabíjacej stanice potrebné urobiť a čomu sa naopak vyhnúť.

1. Neparkujte na mieste nabíjania, ak nechcete nabíjať vozidlo alebo ak elektromobil vôbec nemáte.
2. Neodpájajte iný elektromobil počas jeho nabíjania. Takéto konanie môže byť prijateľné len v prípade, že dané vozidlo je už úplne nabité. Ale skutočne iba v tomto prípade.
3. Nabite a vyrazte. Nenechávajte vozidlo na nabíjacej stanici dlhšie, ako je potrebné.
4. Bezpečnosť je na prvom mieste, preto je potrebné, aby ste si bezpečné nabíjanie nacvičili. To znamená správne ovládanie kábla. Kábel naviňte úhľadne na držiak a zasuňte ho tak, aby ľudia o jeho vyčnievajúcu časť nezakopli ani po nej neprešli vozidlom.
5. Nezanechávajte žiadne neslušné poznámky. Ak je miesto nabíjania, ktoré ste mali v pláne použiť, obsadené vozidlom so spaľovacím motorom, ako vodič elektromobilu môžete zanechať správu s vysvetlením, prečo sa na tomto mieste nemá parkovať. Samozrejme bez akýchkoľvek hrubých výrazov.
6. Ak má elektrické čerpadlo poruchu, informujte o tom prevádzkovateľa stanice.
7. Nabíjaciu stanicu udržujte v čistote. Nejde o veľkú vec, vy sa však tiež nechcete dotýkať špinavej nabíjacej stanice.
+ Buďte slušný. Ak budete k ostatným ľuďom milý, s najväčšou pravdepodobnosťou budú milí aj oni k vám.

Nie je to také zložité, však?
_______________________________________________________________________

Spoločnosť Nissan v Európe
Spoločnosť Nissan má v Európe takmer najsilnejšie zastúpenie zo všetkých zámorských automobiliek. Konštruktérskej práci, výskumu, vývoju, výrobe, logistike a predajnej a marketingovej činnosti sa tu venuje viac než 17 000 jej zamestnancov. Výrobné linky závodov spoločnosti Nissan vo Veľkej Británii, Španielsku a Rusku vlani vyrobili viac ako 635 000 vozidiel vrátane oceňovaných crossoverov, úžitkových vozidiel a tiež Nissanu LEAF, najpopulárnejšieho elektromobilu sveta. Spoločnosť Nissan si nedávno predstavenou víziou Inteligentnej mobility kladie za cieľ dosiahnuť nulové emisie a nulový počet nehôd so smrteľnými následkami. Toto komplexné poňatie má slúžiť ako inšpirácia pre portfólio výrobkov i technológií a určovať štýl rozhodovania o tom, ako majú byť automobily poháňané, ovládané a aké bude ich miesto vo fungovaní spoločnosti. Spoločnosť Nissan má všetky predpoklady stať sa najžiadanejšou ázijskou značkou v Európe.

Zdroj: Nissan Newsroom Slovensko, TS: 26/09/2017 IČ: 426205366


Súvisiace správy

Najčítanejšie /NISSAN/