Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
štatistika: Slovenská Toyota minulý rok predala 4 609 vozidiel
09. február 2018 @ 12:48:53 CET, poslal k.zechmeister

TOYOTA Spoločnosť Toyota Central Europe-Slovakia oznámila súhrnné výsledky za minulý rok a prvý mesiac roku 2018. Slovenská Toyota minulý rok predala 4 609 vozidiel, čo je o 36% nových zmlúv viac než v roku 2016.

Oproti roku 2015 ide dokonca o 73% nárast. Toyota sa za minulý rok stala najdynamickejšou automobilovou značkou v SR s nárastom registrácií o 36%.

V registráciách jej patrí desiata pozícia na trhu s podielom 4,3% a medzi privátnymi zákazníkmi dokonca piate miesto.

Na minuloročné úspechy značka naviazala taktiež v prvom mesiaci tohto roku, kedy so 431 registráciami dosiahla 5% trhový podiel a posunula sa na celkové 6. miesto na trhu.
v V predajoch privátnych zákazníkov dosiahla minulý rok Toyota piate miesto a medziročný nárast 32%. Je teda jednou z najobľúbenejších značiek v SR. O viac ako 40% narástli predaje aj vo fleetovom sektore. U firemnej klientely uspela Toyota najlepšie za posledných päť rokov a v tomto segmente sa za rok 2017 stala najrýchlejšie rastúcou značkou.

34% zo všetkých predaných vozidiel tejto značky tvoria hybridné modely. Minulý rok sa ich na našom trhu predalo celkovo 1540, čo je takmer dvojnásobok oproti roku 2016.„Automobilový trh na Slovensku rástol minulý rok oproti roku 2016 o 8%. Aj napriek tomu Toyota svoje predaje navýšila a rástla o 36% . Jedným z dôvodov stále vyššej obľúbenosti vozidiel Toyota je okrem vysokej spoľahlivosti a tradičnej kvality, taktiež aj stále vyššia obľuba hybridných modelov, “ povedal Milan Kočka, riaditeľ Toyota Central Europe-Slovakia.

Najobľúbenejšími modelmi u zákazníkov sa v minulom roku stala Toyota Yaris, crossover C-HR, a SUV RAV 4. 73% Toyoty C-HR, 65% Toyoty RAV 4 a takmer 30% nových majiteľov vozidiel Yaris sa pritom rozhodlo pre ich hybridný variant.

„Vďaka atraktívnej aktuálnej ponuke, nízkym prevádzkovým nákladom sú naše vozidlá dostupnejšie pre stále viac a viac zákazníkov. Za priaznivú cenu získajú vozidlá s vysokou výbavou a povestnou spoľahlivosťou.“ doplnil Milan Kočka.

Úspešný štart nového roku
Stúpajúci trend predajov potvrdzujú aj výsledky z tohtoročného januára. Počet zaregistrovaných áut pri značke Toyota medziročne narástol o takmer 60%. Celkovo bolo v januári 2018 zaregistrovaných 431 vozidiel tejto značky.

Toyota tak hneď v prvom mesiaci nového roku dosiahla trhový podiel 5% a dostala sa na šieste miesto.

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s. r. o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /TOYOTA/