Partneri

správy
motoršport: Škoda Fabia R5 s cennými víťazstvami
27. marec 2018 @ 14:20:41 CEST, poslal k.zechmeister

SKODA Pretekársky špeciál Škoda Fabia R5 si počas uplynulého víkendu opäť pripísal na svoje konto rad cenných víťazstiev. Na Valašskej Rally, ktorá odštartovala sezónu Majstrovstiev Českej republiky v rally 2018, výrazne dominoval Jan Kopecký.

Sľubne sa rozbiehala aj súťažná premiéra nového tímu Škoda Slovakia Motorsport s jazdcom Martinom Kočim, keď na Rally Azorské ostrovy, prvom preteku Majstrovstiev Európy v rally 2018, bojoval v kategórii juniorov U28 o prvé miesto, no pre poškodenie zavesenia kolesa v záverečnej časti slovenský tím preteky nedokončil. V juniorskej súťaži však triumfovala Škoda Fabia R5 s jazdcom Chrisom Ingramom.

Veľkým príbehom Valašskej rally, ktorá odštartovala sezónu Majstrovstiev Českej republiky v rally 2018, bol ďalší dominantný výkon Jana Kopeckého. Päťnásobný majster Českej republiky, ktorého už tradične navigoval Pavel Dresler, viedol súťaž s náskokom 29,5 sekundy už po prvom súťažnom dni, keď v sobotu vyhral všetkých sedem rýchlostných skúšok. V druhej etape na všetkých meraných úsekoch opäť dominoval a do cieľa dorazil s vyše minútovým náskokom. Kopecký na Valašskej Rally zvíťazil už štvrtýkrát a vždy s automobilom značky Škoda.

Diváci na Rally Azorské ostrovy boli svedkami mnohých napínavých súbojov. Jedným z nich bol súboj o víťazstvo v preteku, ktorý až do poslednej rýchlostnej skúšky zvádzala posádka Škoda Slovakia Motorsport s jazdcom Martinom Kočim a navigátorom Filipom Schovánkom. V polovici posledného meraného úseku však slovenský tím poškodil zavesenie kolesa a v súťaži už nemohol pokračovať. Z víťazstva preteku pre juniorov do 28 rokov sa tak tešila posádka s pilotom Chrisom Ingramom (GB) a navigátorom Rossom Whittockom (GB), ktorá takisto jazdí na úspešnom špeciále Škoda Fabia R5.

„Boli to napínavé preteky, v ktorých sme neustále útočili na prvenstvo v našej kategórii. Žiaľ, v poslednom meranom úseku som v ľavotočivej zákrute predným ľavým kolesom trafil kameň, čo nás vyradilo z pretekov. Z posádky sa nikomu nič nestalo a tak sa môžeme pripraviť na ďalšie preteky. Verím, že budú úspešnejšie a priaznivcov nášho tímu potešíme dobrým výsledkom,“ povedal Martin Koči, pilot tímu Škoda Slovakia Motorsport.

Tím Škoda Slovakia Motrosport najbližšie absolvuje preteky na Rallysprint Kopná v Čechách (6. - 7. apríla), na ktorých posádka pre majstrovstvá Slovenska s jazdcom Martinom Kočim a novým navigátorom Radovanom Moznerom ml. bude trénovať súhru a zároveň sa rozjazdí na asfalte. Práve na takomto povrchu sa budú odohrávať preteky Rally Prešov (13. – 14. 4.), ktorými sa začína seriál Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2018. V štartovnom poli nebude chýbať ani nový tím Škoda Slovakia Motorsport s automobilom Škoda Fabia R5.

Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.