Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
súťaže: SCANIA opäť získala ocenenie Green Truck
04. apríl 2018 @ 15:27:57 CEST, poslal redakcia

SCANIA Scania R 500 získala tohtoročné Green Truck Award s veľkým náskokom. Víťazom tohoto nemeckého testu sa stáva nákladný automobil s najnižšou spotrebou paliva. Na tom, že Scania získala prestížne ocenenie druhýkrát za sebou, má zásluhu modernizovaný šesťvalcový motor s objemom 13 litrov.

Nízka spotreba, najvyššia priemerná rýchlosť a nižšie emisie C02 pomáhajú dopravcom udržať nízke náklady na prevádzku a tiež šetria životné prostredie.

Pri priemernej spotrebe 24,92 litra na 100 km a priemernej rýchlosti 79,91 km / h na 350 km dlhej skúšobnej dráhe porazila Scania druhého v poradí o priepastných 0,4 litra na každých 100 km. Keď túto hodnotu prevedieme na typický ročný nájazd nákladného vozidla - 150 000 km, činí tento rozdiel až 600 litrov ročne.

Za posledné štyri roky získala spoločnosť Scania ocenenie v stovkách odborných testoch. Scania tiež v mnohých európskych krajinách stanovila rad nových rekordov v spotrebe paliva v porovnávacích testoch nezávislých novinárov.

"Ocenenie Green Truck je jedinečným porovnávacím testom, pretože sa sústredí na to, čo je pre našich zákazníkov najdôležitejšie z hľadiska nákladov a udržateľnosti," hovorí Wolfgang Buschan, produktový riaditeľ diaľkovej prepravy spoločnosti Scania Trucks. "Fakt, že sme v tomto roku opäť získali túto cenu, je nesmierne lichotivý."

"Green Truck Award" udeľujú dva popredné nemecké časopisy "VerkehrsRundschau" a "Trucker". Všetci účastníci testu majú celkovú hmotnosť súpravy 40 ton a trasa vedie po verejných komunikáciách medzi Mníchovom a Norimbergom. Spotreba paliva a priemerná rýchlosť sú prísne kontrolované a potenciálne rozdiely v počasí i vplyvom prevádzky sú vylúčené. Nízka spotreba pohonných hmôt nielen šetrí náklady, ale tiež zodpovedá energetickej účinnosti, zníženým emisiám CO2 a zvýšenej udržateľnosti.

Scania je vďaka nízkej spotrebe, spoľahlivosti a šetrnosti k životnému prostrediu obľúbená nielen u majiteľov firiem, ale tiež samotných vodičov. Práve pre nich na Slovensku i v Českej republike spúšťame súťaž: SCANIA CO2NTROL CUP 2018, kde svoju úlohu hrá tiež spotreba paliva.

Viac informácií o súťaži a prihlášku nájdete vo všetkých servisných strediskách Scania v SR a tiež na adrese: www.scaniacontrolcup.sk.

Zdroj: Viktor Tamayo, PR and Communication Coordinator CZ & SK, Scania Czech Republic s. r. o., Sobínská 186, 25219 Chrášťany, Česká republika; TS: 23/03/2018


Súvisiace správy

Najčítanejšie /SCANIA/