Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
všeobecné: Spoločnosť Kia Motors Europe má nového riaditeľa
13. apríl 2018 @ 09:05:39 CEST, poslal redakcia

KIA Spoločnosť Kia Motors Europe vymenovala Emilia Herreru za svojho nového riaditeľa. Nahradí Michaela Colea, ktorý prevezme jednu z vedúcich pozícií v rámci celosvetovej organizácie spoločnosti Kia Motors.

Emilio Herrera bude svoju funkciu vykonávať v európskej centrále v nemeckom Frankfurte, kde bude pracovať po boku prezidenta spoločnosti, pána Jong-Kew Parka.

Emilio Herrera bude zodpovedať za udržanie rastu tržieb, keďže Kia v roku 2018 plánuje predať v Európe viac než 500 000 nových vozidiel. Bude takisto dohliadať na uvedenie celého radu nových vozidiel s vyspelými hnacími jednotkami. Do roku 2025 Kia plánuje prísť na trh s 16 modelmi – vrátane úplne nového elektromobilu s palivovými článkami v roku 2020.

Pán Herrera má v európskom automobilovom sektore viac než 20 rokov skúseností. Pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti Kia Motors Iberia zastával od decembra 2012. V čase jeho pôsobenia do roku 2017 sa Kia v Španielsku stala značkou s najrýchlejšie rastúcim objemom predaja a jej tržby sa viac než zdvojnásobili. Ešte predtým bol generálnym riaditeľom spoločnosti Kia Motors Belgium. Narodil sa v roku 1961 vo švajčiarskom Lausanne, v roku 1984 úspešne ukončil štúdium lingvistiky a komunikácie na Katolíckej univerzite v meste Leuven v Belgicku a hovorí šiestimi jazykmi.

Pán Cole zastával pozíciu riaditeľa spoločnosti Kia Motors Europe od novembra 2012. Dohliadal na 40% rast tržieb kórejskej značky v Európe. V roku 2013, v jeho prvom úplnom roku v úlohe riaditeľa, predala spoločnosť Kia Motors Europe 337 972 vozidiel a zaznamenala 2,7% podiel na trhu. Predaj 472 125 vozidiel v roku 2017 viedlo k získaniu 3% podielu na európskom trhu, pričom rozmach na začiatku tohto roka viedol k ďalšiemu rastu na úroveň 3,1%-ného podielu v januári a februári 2018. Spoločnosť Kia Motors podá bližšie informácie o jeho novej pozícii neskôr.

Michael Cole sa vyjadril: „Čas strávený vo Frankfurte bol pre mňa veľkým potešením. Som rád, že som spoločnosti Kia mohol pomôcť zvýšiť tržby, získať podiel na trhu a upevniť povedomie o značke v tomto regióne. Chcem poďakovať celému tímu tu vo Frankfurte aj na všetkých našich európskych trhoch za ich pomoc a podporu počas týchto šiestich rokov – bolo mi potešením pracovať s takou talentovanou a nadšenou skupinou ľudí.“

Emilio Herrera pri príležitosti svojho vymenovania za riaditeľa spoločnosti Kia Motors Europe povedal: „Michael zanecháva postavenie značky Kia na európskom trhu vo veľmi dobrom stave a ja budem s radosťou pracovať na udržaní rastu spoločnosti. Rad nových vozidiel a hnacích jednotiek nám dáva dynamické možnosti na zvyšovanie tržieb a rozširovanie nášho podielu na trhu aj v nadchádzajúcich rokoch.“

Zdroj: Kia Motors Sales Slovensko s.r.o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /KIA/