Partneri

správy
motoršport: Martin Koči na Škode Fabia R5 skončil na Rally Prešov druhý
16. apríl 2018 @ 15:49:56 CEST, poslal k.zechmeister

SKODA Zo slovenských pretekárov, štartujúcich na sobotňajšej Rally Prešov, získal najlepšie umiestnenie Martin Koči z nového tímu ŠKODA Slovakia Motorsport. Na úvodnom preteku seriálu Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2018 skončil na druhom mieste a do súťaže o titul šampióna si pripísal skvelých 25 bodov.

Zvíťazil Grzegorz Grzyb z Poľska, na treťom mieste skončil jeho krajan Mikołaj Marczyk. Rýchle preteky s deviatimi rýchlostnými skúškami boli totálnym triumfom pretekárskeho špeciálneho automobilu Škoda Fabia R5, ktorý obsadil prvé tri priečky súťažného poradia.

„Martinovi Kočimu a celému tímu blahoželám ku skvelému druhému miestu. Obzvlášť si cením jeho odhodlanie a bojovnosť, ktoré ukázal po nepríjemnom defekte. Výsledky premiérových pretekov potvrdili, že Martin má v súťaži o titul majstra Slovenska v rally reálnu šancu na absolútne víťazstvo. Už teraz sa teším na májovú Rally Tatry,“ povedal Jan Steyrer, vedúci oddelenia marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

Jazdec Martin Koči so spolujazdcom Radovanom Moznerom ml. na pretekoch s deviatimi rýchlostnými skúškami vyštartovali rázne za naplnením ambícii tímu. Prvý meraný úsek naznačil, že o víťazstvo bude bojovať s Grzegorzom Grzybom, ktorý sa pýši štyrmi titulmi majstra Slovenska. Posádka tímu ŠKODA Slovakia Motorsport po prvej časti pretekov za neskorším celkovým víťazom rally zaostávala len o 4,4 sekundy. V druhej rýchlostnej skúške však schytala defekt na prednom ľavom kolese. Do cieľa eresky prišiel Martin Koči až na siedmom mieste a v priebežnom poradí klesol na štvrtú priečku so stratou až 29 sekúnd na lídra. Ďalšiu rýchlostnú skúšku náš mladý jazdec vyhral a po štvrtej sa už prepracoval na druhé miesto priebežného poradia, ktoré si ustrážil až do konca pretekov.

V rýchlych pretekoch, ktoré sa jazdili výlučne na asfaltovom povrchu a kde v niektorých úsekoch jazdci dosahovali rýchlosť až 200 km/h, posádka Koči / Mozner ml. za víťaznou posádkou Grzyb / Browiński zaostala o 39,5 sekundy. Na treťom mieste skončila posádka Marczyk / Gospodarczyk z Poľska, so stratou 1:03,4 minúty na víťaza. Všetci medailisti Rally Prešov jazdia na vozidle Škoda Fabia R5, čím preteky potvrdili technologickú vyspelosť tohto pretekárskeho špeciálu mladoboleslavskej automobilky.

„V rýchlych jednodňových pretekoch, akými bola tohtoročná Rally Prešov, je dôležitá každá desatina sekundy. Hoci sme po prvom meranom úseku získali výbornú pozíciu na útok na celkové víťazstvo, naháňať stratu takmer 30 sekúnd po defekte v druhej časti pretekov by bolo veľmi veľkým rizikom. Preto sme sa sústredili na boj o druhé miesto, ktorý ani zďaleka nebol jednoduchý. Z druhého miesta sa tešíme. Do súťaže o celkového majstra Slovenska v rally sme získali dôležitých 25 bodov, ktoré sú dobrou východiskovou pozíciou do ďalších zápolení,“ zhodnotil preteky jazdec najúspešnejšieho slovenského tímu ŠKODA Slovakia Motorsport Martin Koči.

Fanúšikovia motoristického športu na Slovensku nový tím ŠKODA Slovakia Motorsport s posádkou Martin Koči / Radovan Mozner ml. najbližšie uvidia 25. – 26. mája na Rallye Tatry. Martin Koči so spolujazdcom Filipom Schovánkom zároveň súťaží aj na vybraných podujatiach juniorských Majstrovstiev Európy v rally kategórie U28.

Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.