Partneri

správy
motoršport: Martin Koči zvíťazil na Rallye Tatry spôsobom štart - cieľ
28. máj 2018 @ 13:22:51 CEST, poslal k.zechmeister

SKODA Nový tím ŠKODA Slovakia Motorsport oslavuje svoje prvé víťazstvo, keď sa jeho posádka Martin Koči / Radovan Mozner ml. na automobile Škoda Fabia R5 stala absolútnym víťazom 45. ročníka Rallye Tatry (25. – 26. mája).

Víťazstvom spôsobom štart – cieľ sa Martin Koči v priebežnom poradí Majstrovstiev Slovenskej republiky v rely 2018 dostal na vedúcu pozíciu, ktorú zdieľa s poľským súperom Grzegorzom Grzybom. Na Rallye Tatry potvrdil svoju kvalitu a technologickú vyspelosť pretekársky automobil Škoda Fabia R5, keď prvé tri priečky obsadili pretekári jazdiaci práve na tomto špeciále.

„Hoci sme viedli od začiatku týchto rýchlych a ťažkých pretekov, ktoré významne ovplyvnilo počasie, museli sme o svoje víťazstvo tvrdo a až do konca bojovať predovšetkým s poľskou posádkou Grzyb / Browinski. Boli sme však skvelo pripravení a postupovali sme podľa taktického plánu. V bláznivom počasí, keď sa striedalo slnko s dažďom, sa nám darilo aj vhodne voliť typ zmesi pneumatík. Celý tím odviedol skvelú prácu. Z víťazstva mám veľkú radosť,“ podelil sa o svoje dojmy Martin Koči, jazdec víťazného tímu ŠKODA Slovakia Motorsport.

Slovenský pretekársky tím ŠKODA Slovakia Motorsport s automobilom Škoda Fabia R5 na 45. ročníku legendárnych pretekov Rallye Tatry vyhral hneď úvodnú piatkovú rýchlostnú skúšku. V atraktívnej nočnej okruhovej skúške v uliciach Popradu, zmáčaných večerným dažďom, posádka Martin Koči / Radovan Mozner ml. zvíťazila pred poľskou posádkou Grzegorz Grzyb / Boguslav Browinski (Škoda Fabia R5) veľmi tesne, s rozdielom iba 0,6 sekundy. Práve s touto dvojicou v ďalších sobotňajších pretekoch zvádzala posádka M. Koči / R. Mozner. ml. najtuhšie boje o celkové víťazstvo. V pretekoch, v ktorých sa jazdci museli vyrovnávať najmä s nevídanými slnečno-daždivými vrtochmi počasia sprevádzanými aj krupobitím, sa viac darilo slovenskému tímu ŠKODA Slovakia Motorsport, keď zo siedmych meraných úsekov (piata rýchlostná skúška bola pre nepriaznivé počasie zrušená) posádka M. Koči / R. Mozner ml. vyhrala päť, na jednom skončila druhá a na jednom štvrtá. Od začiatku pretekov však viedla a v absolútnom poradí pretekov zvíťazila s náskokom 34,9 sekundy pred dvojicou Grzyb / Browinski (Poľsko). Na treťom mieste skončila posádka Német / Szegö (Maďarsko). Všetky tri najrýchlejšie posádky jazdia na automobiloch Škoda Fabia R5, čím sa opäť potvrdila kvalita a technologická vyspelosť tohto špeciálneho pretekárskeho automobilu z Mladej Boleslavi.

Víťazstvom na Rallye Tatry si posádka M. Koči / R. Mozner ml. z tímu ŠKODA Slovakia Motorsport do priebežného poradia Majstrovstiev Slovenskej republiky v rely 2018 pripísala ďalších 30 bodov. Po druhom preteku seriálu sa bodovo dotiahla na lídra z prvého preteku, poľskú dvojicu Grzyb / Browinski, a s rovnakým počtom bodov zdieľajú líderskú pozíciu.

„Z prvého víťazstva nášho tímu ŠKODA Slovakia Motorsport, ktorý má v tejto sezóne premiéru, máme nesmiernu radosť. Martinovi Kočimu a celému tímu blahoželáme k vynikajúcemu výkonu. Tešíme sa, že Martin svoje ambície v súťaži o titul majstra Slovenska v rely reálne napĺňa. Veríme, že v ďalších pretekoch sa mu podarí od súperov odskočiť a na čele pretekov sa osamostatniť. Budeme mu držať palce ,“ povedal Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Fanúšikovia slovenského motoristického športu nový tím ŠKODA Slovakia Motorsport s posádkou Martin Koči / Radovan Mozner ml. najbližšie uvidia v treťom preteku súťaže Majstrovstiev Slovenskej republiky v rely 2018, ktoré sa presunú na južnú Moravu, kde sa už o necelé tri týždne, v dňoch 15. – 16. júna 2018, uskutoční Agrotec Petronans Rally Hustopeče.

Martin Koči so spolujazdcom Filipom Schovánkom na automobile Škoda Fabia R5 zároveň súťaží aj na vybraných podujatiach juniorských Majstrovstiev Európy v rely kategórie U28.

Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.