Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
formula 1: Honda oslavuje prvé víťazstvo v hybridnej ére Formuly 1
02. júl 2019 @ 08:52:08 CEST, poslal k.zechmeister

HONDA V nedeľu 30. júna 2019 Max Verstappen za volantom monopostu Aston Martin Red Bull Racing s pohonnou jednotkou RA619H od Hondy zvíťazil v pretekoch Austrian Grand Prix. Je to už 73. víťazstvo Hondy vo Formule 1, prvé od roku 2006 v Grand Prix Maďarska a takisto prvé v ére súčasných hybridných pohonných jednotiek.

Max štartoval z druhej pozície a po počiatočných problémoch klesol na siedme miesto. V prvých kolách sa postupne prebíjal dopredu a onedlho sa na chvíľu ujal vedenia. V 31. kole, sa neskôr ako jeho rivali vpredu, zastavil v depe na výmenu pneumatík za tvrdšie a potom sa zaradil na štvrté miesto pred Lewisa Hamiltona. Následne sa prebíjal cez Sebastiana Vettela a Valtteriho Bottasa na druhú pozíciu a naháňal Charlesa Leclerca.

Vo vzrušujúcom boji jazdili koleso na koleso a tri kolá pred koncom sa Max napokon dostal do vedenia a vybojoval prvé víťazstvo pre Red Bull v tejto sezóne.Takahiro Hachigo, výkonný riaditeľ spoločnosti Honda Motor Co., Ltd.: „Je pre nás veľkou cťou, že sa nám znovu podarilo zvíťaziť vo Formule 1, hlavne preto, že od nášho návratu k športu v roku 2015 sme sa sem nedostali úplne jednoducho. Najprv chcem za toto víťazstvo poďakovať Maxovi a tímu Aston Martin Red Bull Racing. Naše poďakovanie si samozrejme zaslúži aj Scuderia Toro Rosso a všetci jazdci, ktoré nás v tomto projekte podporovali. Nesmieme zabudnúť ani na dodávateľov a ostatné zúčastnené strany.

Chcem poďakovať všetkým našim fanúšikom. S ich podporou sa dokážeme postaviť čelom k výzve dosiahnuť náš vytúžený cieľ, ktorým je víťazstvo vo svetovom šampionáte. Toto víťazstvo považujeme za prvý krok. Aj za všetky budúce úspechy ďakujeme svojim fanúšikom, ktorí sú skutočnou súčasťou nášho tímu.

Formula 1 bola snom nášho zakladateľa, pána Soichiro Honda, a je súčasťou DNA našej spoločnosti . V uplynulých piatich rokoch sme prekonali ťažké časy na závodných tratiach a vo výrobnom závode. Nemám slov na vyjadrenie ohromného úsilia celého personálu Hondy, ktorý sa zúčastnil tohto projektu, vždy veril vo svoje sily a nikdy sa nevzdával, až napokon dosiahol dnešné víťazstvo. Myslím, že je to stelesnené v našom motte - Power of Dreams.“


Toyoharu Tanabe, technický riaditeľ, Honda Racing F1: „Ďakujem celému kolektívu Honda F1 v Japonsku a Spojenom kráľovstve, ktorí neúnavne pracovali na vývoji našej PU. Napokon sme to dokázali, je to naše prvé víťazstvo v hybridnej ére, prvé od Maďarska 2006. Špeciálne poďakovanie patrí aj ich rodinám, v ktorých mali plnú podporu. Samozrejme sa musím poďakovať Maxovi za perfektnú jazdu a tímu Aston Martin Red Bull Racing, ktorý mu pripravil fantastický automobil. Nesmieme zabudnúť na obrovský prínos tímu Scuderia Toro Rosso, ktorý nám vlani pomohol dostať sa na správnu cestu. Spoločnosť Honda to nedokázala sama a chceme sa aj našim externým dodávateľom poďakovať za ich prínos. Toto víťazstvo je aj poďakovaním všetkým našim fanúšikom na celom svete za ich trvalú podporu. Do tohto športu sme sa vrátili v roku 2015, ale dnešok má príchuť nového začiatku. Chvíľu sa teda môžeme venovať oslavám, ale potom sa musíme čím skôr vrátiť do práce, pretože stále musíme doháňať výkonnostnú medzeru za najrýchlejšími tímami.“Max Verstappen, víťaz: „Boli to neuveriteľné preteky a som rád, v našej domovskej Grand Prix som mohol tímu prispieť druhým víťazstvom. Na začiatok si dovoľujem povedať, že sily k víťazstvu nám dnes dodala Honda! Je to moja hanba, že som sa po začiatku prepadol na siedmu pozíciu. Odvtedy som sa však krok za krokom prebíjal dopredu, zachoval som si kľud a tvrdo som bojoval. Druhá zmena bola pre nás rozhodujúca, automobil skutočne ožil. Keď som predbehol Valtteriho, uvedomil som si, že môžem bojovať o víťazstvo, pretože všetko mi vychádzalo, ale ako sa hovorí, jeden nikdy nevie. Snažil som sa, bojoval a nevzdával sa. Som nesmierne rád, že pred Charlesa sme sa dostali niekoľko kôl pred koncom. Bolo to tesné víťazstvo a kto tak nedokáže zvíťaziť, nech radšej ostane doma. Chcem sa úprimne poďakovať každému v tíme Aston Martin Red Bull Racing, celý víkend sme spolupracovali naozaj dobre a vykonané úpravy fungovali. Ďakujem celej osádke, ktorá je tu aj v závode a samozrejme spoločnosti Honda. V uplynulých rokoch to nemali najjednoduchšie, aj preto je dnešné víťazstvo jednoducho fantastické.“

Zdroj: Honda Motor Europe Limited, organizačná zložka Slovensko


Súvisiace správy

Najčítanejšie /HONDA/