Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
bezpečnosť: Hyundai Motor Group vyvinul stredový airbag
30. september 2019 @ 07:30:21 CEST, poslal m.slaby

HYUNDAI Skupina Hyundai Motor Group vyvinula nový stredový airbag, ktorý ešte viac zvyšuje bezpečnosť jeho vozidiel. Airbag slúži na oddelenie priestoru medzi vodičom a spolujazdcom.

Skupina bude zavádzať túto technológiu do svojich pripravovaných vozidiel. Tento nový prídavný airbag vypĺňa priestor medzi sedadlami vodiča a spolujazdca, aby sa predišlo zraneniam hlavy cestujúcich na predných sedadlách. Ak sa na prednom sedadle spolujazdca nenachádza nikto, airbag chráni vodiča pred bočným nárazom z pravej strany. Centrálny airbag je nainštalovaný vo vnútri sedadla vodiča a aktivuje sa pri náraze. Očakáva sa, že nový stredový airbag zníži zranenia hlavy cestujúcich až o 80%. Podľa štatistík Asociácie európskych výrobcov automobilov prichádza k takémuto typu zranení až pri 45% nehôd.Skupina Hyundai Motor Group vyvinula novo patentovanú technológiu tak, aby sa zachovala spoľahlivosť airbagu, ale zároveň sa znížila jeho hmotnosť a veľkosť. Airbag je asi o 500 g ľahší ako podobné produkty konkurencie. Vďaka menšej veľkosti airbagu majú dizajnérske tímy skupiny Hyundai Motor Group väčšiu flexibilitu pri navrhovaní typov sedadiel vo svojich budúcich vozidlách.

„Vývoj stredového airbagu je viac ako len pridávanie ďalšieho airbag,“ povedal Hyock In Kwon, výskumný technik dizajnérskeho tímu Crash Safety System Engineering Design z Hyundai Motor Group. „Budeme sa naďalej usilovať o ďalšie zvyšovanie bezpečnosti cestujúcich tým, že sa pripravíme na všetky druhy nehôd.“

Zdroj: Hyundai Motor Czech s.r.o., organizačná zložka Slovakia


Súvisiace správy

Najčítanejšie /HYUNDAI/