Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
ekológia: Poznáme slovenské ceny elektromobilu Honda e
04. december 2019 @ 15:08:54 CET, poslal k.zechmeister

HONDA Po septembrovom predstavení sériovej verzie elektromobilu Honda e vo Frankfurte, spoločnosť Honda Motor Europe Ltd. Slovensko zverejňuje oficiálne informácie o jeho cene.

Ceny modelu Honda e začínajú na 26.990 € (vrátane štátnej dotácie) za 100 kW verziu. Vyhotovenie Advance s rozšírenou výbavou a motorom s výkonom 113 kW, bude k dispozícii za cenu 29.990 € (vrátane štátnej dotácie).

Honda e bude na Slovensku k dispozícii od leta 2020 vo vybraných autorizovaných dílerstvách.Honda e je prvý produkčný elektromobil s batériami, ktorý značka Honda v Európe predstavila. Ide o ďalší krok značky smerom k jej vízii, že 100 % jej vozidiel predaných v Európe v roku 2022 bude elektrifikovaných.

Patrik Šolc, obchodný riaditeľ a Country Manager spoločnosti Honda Motor Europe Ltd. Slovensko, k tomu uviedol: „Sme veľmi radi, že môžeme potvrdiť zahájenie predaja a slovenské ceny modelu Honda e. Od predstavenia prototypu zaznamenala Honda nadšené prijatie v celej Európe a už teraz registruje vyše 40 000 predbežných záujemcov. Model Honda e je stelesnením úsilia značky v oblasti elektrifikácie.“

O Honde e
Honda e je model vyvinutý so zameraním na jednoduchosť dizajnu a použiteľnosti. Honda e uspokojí potreby moderného mestského životného štýlu a poskytne novú hodnotu zákazníkom prostredníctvom hladko integrovaných technológií konektivity a výnimočnej dynamiky jazdy.

Čisté vonkajšie línie zvýrazňuje kamerový systém bočných spätných zrkadiel, ktorý tradičné bočné spätné zrkadlá nahrádza kompaktnými kamerami.Vďaka systému bočných spätných kamier mohli dizajnéri vytvoriť takmer plynulý prechod medzi čelným sklom a predným stĺpikom. V modernej kabíne je zabudovaná digitálna palubná doska novej generácie s piatimi obrazovkami a prepojený informačno-zábavný systém. Najväčšiu plochu širokej digitálnej prístrojovej dosky Hondy zaberajú dvojité 12,3-palcové LCD dotykové obrazovky. Slúžia ako primárne informačné a zábavné displeje a predstavujú množstvo aplikácií a súvisiace informačné a zábavné služby.

Honda e je vybavená vysoko výkonným elektrickým motorom, ktorý je k dispozícii s dvomi výkonmi 100 kW (136 koní) alebo 113 kW (154 koní) a pôsobivým krútiacim momentom 315 Nm. Batéria s kapacitou 35,5 kWh je jednou z najkompaktnejších vo svojej triede a napriek tomu poskytuje dojazd až 220 km na jedno nabitie, ideálne pre každodenné mestské dochádzanie. Funkcia rýchleho nabíjania tiež umožňuje dobitie na 80 % kapacity za 30 minút. Aby sa zachoval športový charakter automobilu, výkon sa prenáša cez zadné kolesá a tým sa zároveň umožňuje väčšia manévrovateľnosť prednými kolesami. Výsledkom je polomer zatáčania približne 4,3 metra, vďaka čomu má Honda e výnimočné manévrovacie schopnosti v mestských uličkách. Honda e poskytuje vynikajúce zrýchlenie, keď z nehybného stavu dosiahne rýchlosť 100 km/h za približne 8 sekúnd.Pripojené služby a aplikácie prístupné prostredníctvom rozhrania dotykovej obrazovky je možné aktivovať aj pomocou hlasových povelov, aby ste sa zapojili do služby Honda Personal Assistant. Intuitívny osobný asistent Honda je funkcia umelej inteligencie (AI), ktorá využíva jedinečné kontextové chápanie na vytváranie prirodzenej konverzácie a umožňuje prístup k širokému rozsahu online služieb.

Medzi ďalšie špeciálne funkcie EV patrí regulácia nabíjania akumulátora a monitorovanie dojazdu. Výsledky vyhľadávania nabíjacích staníc a navigácie sa do auta môžu odoslať z mobilného zariadenia.

Do Hondy e sa dá dostať aj pomocou digitálneho kľúča, ktorý umožňuje automobil zamknúť a odomknúť pomocou aplikácie pre smartfóny.

Zdroj: Honda Motor Europe Limited, organizačná zložka Slovensko


Súvisiace správy

Najčítanejšie /HONDA/