Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
ekológia: Audi zdokonalilo modelový rad e-tron
26. november 2020 @ 13:28:52 CET, poslal v.ptáček

AUDI Rýchlejšie nabíjanie, komfortnejšia jazda – Audi dôsledne vylepšuje svoje modely e-tron, SUV s elektrickým pohonom a SUV-kupé e-tron Sportback dostali nové prvky vybavenia.

Nabíjanie striedavým prúdom: zdvojnásobený výkon
Rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) bolo už doteraz významnou silnou stránkou modelov e-tron – odteraz Audi umožňuje dosiahnuť vyššiu rýchlosť aj pri nabíjaní striedavým prúdom (AC). Zákazníci modelov e-tron 55 a e-tron Sportback 55 si odteraz môžu objednať druhú palubnú nabíjačku, ktorá na príslušne vybavených nabíjacích stojanoch umožňuje zdvojnásobenie nabíjacieho výkonu z 11 kW na 22 kW. Od polovice roka 2021 bude táto opcia k dispozícii aj pre modely e-tron 50 a e-tron S. Sériový kábel Mode-3, ktorým sa dajú všetky modely e-tron nabíjať na verejných staniciach, je už adaptovaný na nabíjací výkon 22 kW.

Inteligentne digitálne prepojená: nabíjačka e-tron connect
Nabíjací výkon 22 kW poskytuje aj nová nabíjačka connect, ktorú Audi ponúka pre domácu garáž. Je koncipovaná na použitie so zásuvkami a vďaka tomu sa dá používať aj mobilne. Pri vhodnej domácej elektroinštalácii trvá úplne nabitie batérie modelov e-tron 55 iba necelých 5 hodín. Nabíjačka e-tron connect má ovládací panel s dotykovým displejom 12,7 cm (5 palcov) a držiak na stenu. Online pripojenie cez WLAN umožňuje ovládanie nabíjačky cez aplikáciu myAudi App pre smartfóny a umožňuje aj aktualizáciu funkcií. Na optimálne využívanie nabíjačky connect odporúča Audi trojfázové pripojenie na striedavý prúd s napätím 400 voltov. Ak si to zákazník želá, môže elektromontér, ktorého sprostredkuje miestny predajca Audi, preskúšať elektrickú prípojku a v prípade potreby nainštalovať vhodnú nabíjaciu techniku.V kombinácii s kompatibilnými systémami manažmentu elektrickej energie v domácnosti od firiem SMA Solar Technology alebo Hager Group, nabíjačka e-tron connect poskytuje ďalšie, inteligentné funkcie. Napríklad môže Audi e-tron zohľadniť spotrebu iných spotrebičov v domácnosti a nabíjať iba zostatkovým výkonom aby nedošlo k preťaženiu domovej elektrickej prípojky. Okrem toho systém umožňuje zákazníkom stanoviť individuálne priority, napríklad nabíjanie cenovo zvýhodnenou tarifou v príslušných časoch. Ak má dom fotovoltové zariadenie, môže vozidlo prednostne využívať elektrickú energiu z vlastnej produkcie, pričom prognózované fázy slnečného svitu sa zohľadňujú pri plánovaní nabíjania. Ďalšími funkciami nabíjačky e-tron connect je ochrana proti neoprávnenému použitiu prostredníctvom PIN a meranie spotreby elektrickej energie.

Nový volant: ešte väčší komfort s adaptívnym asistentom pre jazdu
Ešte väčší jazdný komfort poskytuje adaptívny asistent pre jazdu s prepracovanými volantmi. Aby bolo zachované vedenie vozidla v priečnom smere, stačí aby vodič sa raz za minútu zľahka dotkol rukou venca volantu s kapacitným senzorom. Tým je zachovaná zodpovednosť vodiča za ovládanie vozidla. Adaptívny asistent pre jazdu je asistenčný systém high-end, ktorý využíva dáta z centrálnej riadiacej jednotky podvozka na automatické vedenie modelov Audi e-tron v strede jazdného pruhu. Okrem toho systém pomocou radarového senzora adaptívneho tempomatu a prednej kamery zabezpečuje vedenie vozidla v pozdĺžnom smere v celom rozsahu rýchlosti. Systém tak podporuje vodiča pri zrýchľovaní a brzdení, dodržiavaní povolenej rýchlosti, zachovávaní nastaveného odstupu, ako aj pri jazde v dopravnej zápche.

Nový formát pre modely S: 22-palcové kolesá
Audi e-tron S a Audi e-tron S Sportback sériovo jazdia na 20-palcových kolesách, na želanie Audi montuje kolesá formátu 21 palcov. Teraz spoločnosť Audi Sport GmbH pridáva ďalšiu alternatívu – disky z ľahkej zliatiny rozmeru 9,5 J x 22 s pneumatikami 265/40. Disky s titánovo sivou povrchovou úpravou majú päťlúčový dizajn a ich vonkajšie plochy sú lesklo sústružené.

Novinky v modeloch e-tron sa dajú objednávať okamžite. Zákazníci dostanú zdokonalené vozidlá koncom roka.

Zdroj: PORSCHE SLOVAKIA, spol. s r.o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /AUDI/