Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
ocenenia: Nový Seat Leon získal cenu AUTOBEST 2021
15. december 2020 @ 15:29:49 CET, poslal k.zechmeister

SEAT Nový Seat Leon získal ocenenie „Best Buy Car of Europe 2021“ v rámci európskej voľby „AUTOBEST 2021”. Odborná porota AUTOBEST je zložená z renomovaných motoristických novinárov z 31 európskych štátov, po jednom za každý štát.

Je to druhý raz v 70-ročnej histórii španielskej značky, čo si pripísala na konto toto prestížne ocenenie – v roku 2017 sa o to zaslúžil Seat Ateca.

Tieto dve ocenenia, udelené v krátkom čase za sebou dokumentujú úspech úsilia značky Seat vyvíjať automobily, ktoré sa svojou celkovou kvalitou vymykajú z bežného rámca trhu.

„Sme veľmi hrdí, že náš nový Seat Leon získal ocenenie AUTOBEST 2021, ktoré je najlepším uznaním tímu podieľajúceho sa na jeho vývoji a príprave. Je automobilom, ktorý je navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v Barcelone a toto ocenenie posilňuje náš optimistický pohľad do budúcnosti. Modelový rad Seat Leon z generácie na generáciu potvrdzoval, že je dôležitým pilierom programu značky a ocenenie od poroty AUTOBEST zvýraznilo jeho rolu na trhu,“ povedal Wayne Griffiths, predseda predstavenstva značiek Seat a Cupra. „Nový Leon posunul svoj segment na úplne novú úroveň kombináciou pôsobivého dizajnu s vyspelými technológiami, čím vzniklo vozidlo uspokojujúce všetky potreby zákazníkov,“ dodal Wayne Griffiths.

Nový Seat Leon nadväzuje na úspech svojich predchádzajúcich generácií, z ktorých sa spolu predalo vyše 2,3 milióna kusov. Seat Leon je bestsellerom na domácom španielskom trhu od roku 2014 a uvedenie štvrtej generácie prináša na trh najlepší Leon v histórii.Na úspechu modelu Seat Leon má podiel aj investícia vo výške 1,1 miliardy eur do vývoja a prípravy výroby. Vďaka tomu nový Leon poskytuje nielen novú úroveň dynamiky, efektivity, bezpečnosti a digitálnej konektivity, ale po prvý raz navyše k spaľovacím motorom aj pohon plug-in hybrid.

Nový Seat Leon bol navrhnutý a skonštruovaný v Barcelone nielen aby si udržal svoju pozíciu hlavného piliera modelového programu značky, ale aj s ambíciou aby sa stal referenčným vozidlom v segmente. Neobyčajne široké portfólio pohonných jednotiek obsahuje benzínové motory (TSI), naftové motory (TDI), motor na stlačený zemný plyn (TGI), ako aj benzínové agregáty mild-hybrid (eTSI) a pohon plug-in hybrid na báze benzínového motora (e-HYBRID), čo umožňuje zákazníkom vybrať si optimálny pohon pre svoj životný štýl. K tomu pristupujú najmodernejšie bezpečnostné a asistenčné systémy, prispievajúce k novej úrovni aktívnej a pasívnej bezpečnosti. A spolu s najvyššou úrovňou vonkajšej a vnútornej digitálnej konektivity všetky tieto atribúty robia z nového modelu Seat Leon jeden z najlepších automobilov v kompaktnej triede, ktorý uspokojuje najrozmanitejšie potreby zákazníkov.

Vysokú úroveň bezpečnosti už potvrdili aj nezávislé testy Euro NCAP, uskutočnené podľa novej, náročnejšej metodiky, prijatej v roku 2020, v ktorých nový Seat Leon získal najvyššie hodnotenie 5 hviezdičiek. Všetky tieto benefity sa konštruktérom Seat podarilo dosiahnuť vďaka využitiu najnovšej verzie modulárnej stavebnice komponentov s priečne uloženým motorom MQB Evo koncernu Volkswagen.

Cena AUTOBEST Award patrí k najprestížnejším v Európe a medzinárodná odborná porota ju udeľuje každoročne nepretržite od roku 2001. Všetkých 31 členov poroty malo možnosť jazdiť s modelom Seat Leon so všetkými motorizáciami – vrátane pohonu plug-in hybrid – na finálnom hodnotiacom sústredení, ktoré sa konalo začiatkom novembra v Rakúsku.

Zdroj: PORSCHE Slovakia, s.r.o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /SEAT/