Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
ocenenia: Lexus RX 450h je najlepším prémiovým hybridom v Británii
28. december 2020 @ 10:45:51 CET, poslal k.zechmeister

LEXUS SUV Lexus RX 450h získalo titul „Najlepšie luxusné hybridné vozidlo“ v súťaži DrivingElectric Awards, ktorú organizuje britský spotrebiteľský web so zameraním na elektrifikované vozidlá.

Hybridné vozidlo vyhralo túto cenu po prvýkrát. Hybridnú technológiu Lexus predstavil v tomto segmente model RX 400h v roku 2004.

„Lexus RX je kultivované prémiové SUV, ktoré svojou vyspelou hybridnou technológiou zatieňuje naftové motory konkurentov. Ocenenie za najlepšie luxusné hybridné vozidlo od nás získava zaslúžene,“ hovorí Richard Ingram, redaktor portálu DrivingElectric.Model RX, teraz už vo štvrtej generácii, prináša vždy vyššiu úroveň pohodlia, kultivovanosti a prémiového ručného spracovania. Rovnako aj nižšiu spotrebu a atraktívnejšie jazdné schopnosti vyplývajúce zo samonabíjacieho hybridného elektrického pohonu. Modelový rad sa okrem toho rozšíril o účelovo navrhnutý sedemmiestny variant RX L.

RX tiež poslúžilo ako základňa pre vývoj širšej modelovej ponuky SUV značky Lexus, ktorá dnes ďalej zahŕňa stredne veľký model NX a kompaktný model UX uvedený v roku 2019. Model UX je premiérou značky Lexus v segmente batériových elektromobilov, a to vo forme variantu UX 300e, ktorý postupne vstupuje na európske trhy.

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s. r. o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /LEXUS/