Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
automobily osobné: Toyota rozširuje modelový rad Yaris o variant GR Sport
23. december 2021 @ 08:38:56 CET, poslal k.zechmeister

TOYOTA Toyota rozširuje modelový rad Yaris o novú verziu GR Sport. Model Yaris je v súčasnosti držiteľom európskeho titulu Auto roku 2021 a rad zahŕňa aj úspešný a obľúbený športovo zameraný GR Yaris, ktorý okrem mnohých ďalších ocenení nedávno v Nemecku získal aj mimoriadne prestížny Zlatý volant 2021.

Exteriér
Pre nový Yaris GR Sport si možno vybrať nový atraktívny odtieň karosérie sivá Dynamic, ktorý je vyhradený iba pre verziu GR Sport a zahŕňa dvojfarebnú úpravu s čiernymi prvkami.

Nové zákazkové kolesá s veľkosťou 18 palcov s brúsenými akcentmi v červenej farbe poukazujú na rodokmeň GAZOO Racing, zatiaľ čo v prípade mriežky chladiča sa objavuje úplne nové vyhotovenie rastra s markantným motívom G. Svoj sebaistý postoj ďalej Yaris GR Sport hlása prostredníctvom nového difúzora v tvare písmena T.Interiér
Motív pretekárskeho tímu GAZOO Racing sa premieta aj do interiéru v podobe emblémov GAZOO Racing na volante, hlavových opierkach, tlačidle spúšťania motora a v prístrojovom štíte.

Sedadlá zaujmú novým látkovým čalúnením s červeným prešívaním vo vyhotovení Alcantara. Červené stehy nájdeme aj na volante obšitom perforovanou kožou, resp. na voliči prevodovky.

Vo výplniach dverí, okolo výduchov ventilácie, na paneli a volante sú použité dekory v sivo kovovom odtieni, vyhradenom iba pre verziu GR Sport.Jazdné schopnosti
Nový Yaris GR Sport je k dispozícii buď s hybridným pohonom 1,5 litra, alebo benzínovým motorom 1,5 litra v kombinácii s inteligentnou manuálnou prevodovkou (iMT), ktorá pri podraďovaní automaticky zvyšuje otáčky motora v záujme hladkých zmien prevodových stupňov. Systém iMT funguje aj pri radení smerom nahor s cieľom potlačiť rázy od spojky. Samozrejmosťou sú aj hladké rozjazdy z miesta pri zanedbateľnom riziku zhasnutia motora.

Konštruktéri s ohľadom na čo najlepšie jazdné schopnosti upravili zavesenie predných aj zadných kolies. Tlmiče prešli optimalizáciou, aby pri pomalšej jazde reagovali o niečo rýchlejšie v záujme lepších reakcií riadenia a jazdného pohodlia. S ohľadom na hladký jazdný prejav a potešenie za volantom boli ďalej upravené pružiny na zadnej náprave na potlačenie náklonov karosérie alebo zdvíhania kolies pri zrýchľovaní a brzdení.Elektronický posilňovač riadenia bol pre Yaris GR Sport upravený tak, aby sa skrátil čas reakcie na pokyny od volantu, čo znamená presnejšie sledovanie stopy a lepšiu spätnú väzbu vďaka citlivejšiemu riadeniu.

Dodatočné výstuhy pod podlahou po oboch stranách vozidla prispeli k zvýšeniu tuhosti karosérie a zlepšeniu jazdných vlastností a stability.

Zlepšenie aerodynamiky zaisťujú dodatočné vložky vnútri podbehov predných a zadných kolies, ktoré slúžia na potláčanie odporových síl.

K dispozícii na objednanie je verzia GR Sport na slovenskom trhu už teraz.

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s. r. o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /TOYOTA/