Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
technika: Audi aktualizuje softvér pre model Q4 e-tron
07. marec 2022 @ 09:48:14 CET, poslal v.ptáček

AUDI Rýchlejšie nabíjanie a dokonalejšia digitálna konektivita: Audi dôsledne ďalej zdokonaľuje svoj elektrický modelový rad Q4 e-tron.

Modely Q4 e-tron a Q4 Sportback e-tron dostali nové prvky vybavenia. Zákazníci sa môžu tešiť na kratšiu dobu nabíjania verzie s väčšou batériou. Okrem toho sa ďalej rozšírila ponuka funkcií Audi connect a myAudi App.

Najvýkonnejšie modely radu Audi Q4 e-tron do roku 2022 štartujú s kratšou dobou nabíjania. Z toho profitujú verzie s väčšou kapacitou batérie 76,6 kWh netto (82 kWh brutto), teda modely Audi Q4 40 e-tron, Audi Q4 45 e-tron quattro a Audi Q4 50 e-tron quattro, vrátane verzií Sportback. Tieto modely teraz môžu nabíjať batériu pohonu výkonom do 135 kW. Doba nabíjania z 5 na 80 percent sa pri modeloch Q4 40 e-tron a Q4 Sportback 40 e-tron v ideálnom prípade skráti na 29 minút, pri Q4 45 e-tron quattro, ako aj modeloch Q4 50 e-tron quattro a Q4 Sportback 50 e-tron quattro na 36 minút.

Toto zlepšenie sa podarilo dosiahnuť optimalizáciou softvéru pre tepelný manažment a reguláciu batérie. Všetky modely majú naďalej spoločné, že jazdia bez lokálnych emisií CO2, majú dojazd vhodný pre jazdy na dlhé trasy a na želanie umožňujú pohodlné nabíjanie s Audi e-tron Charging Service na približne 320 000 nabíjacích bodoch v 26 európskych štátoch.Audi connect integruje Amazon Alexa
Online služby Audi connect teraz vďaka integrácii hlasovej služby Amazon Alexa umožňujú hlasom spravovať kalendár alebo nákupné zoznamy, ako aj ovládať kompatibilné inteligentné zariadenia v domácnosti (Smart Home) z vozidla. Portfólio Audi connect rozširujú osobné užívateľské profily, funkcia navigácie pre posledný úsek trasy (Last Mile Navigation), ako aj rozšírené funkcie aplikácie myAudi App v oblasti kontroly stavu vozidla a polohy zaparkovaného vozidla.

Prostredníctvom Audi connect Núdzové volanie a volanie servisu je možné odoslať súkromné núdzové volanie, ktoré zabezpečuje navádzanie v príslušnom jazyku krajiny na potrebné miesto. Rýchlu a kompetentnú pomoc poskytuje online volanie asistenčnej služby pomocou tlačidla volania servisu (Service Call) v stropnej konzole. Dátové a hlasové spojenie sa uskutočňuje prostredníctvom samostatného modulu mobilnej komunikácie s pevne integrovanou SIM-kartou namontovaného vo vozidle na mieste bezpečnom pri havárii a nezávislého od mobilného telefónu zákazníka.

Ponuku infotainmentu dopĺňa doteraz najväčší displej, montovaný do modelov značky Audi. Voliteľný dotykový displej MMI má uhlopriečku 29,5 cm (11,6 palca) pri vysokom rozlíšení 1764 × 824 pixlov a je súčasťou kompletov MMI pro a MMI plus.

Nové funkcie nabíjania v aplikácii myAudi App
Aj bezplatná aplikácia myAudi App ponúka nové funkcie. Vopred naplánované trasy sa teraz dajú prostredníctvom aplikácie pohodlne prevziať do vozidla. Plánovač trasy e-tron pri tom automaticky integruje zastávky na nabíjanie na základe aktuálnej situácie v premávke a do výpočtu zahŕňa individuálnu spotrebu elektrickej energie zákazníka. Okrem toho sa dá pomocou aplikácie nastaviť cieľová úroveň batérie pre nabíjanie, pričom pri jej dosiahnutí sa v smartfóne zákazníka objaví notifikácia.

Optikpaket schwarz plus umocňuje dynamický charakter
Na akcentovanie a ďalšiu individualizáciu dynamického vzhľadu Audi Q4 e-tron sa zvlášť dobre hodí nový voliteľný dizajnový komplet Optikpaket schwarz plus. Zahŕňa čierne akcenty v oblasti jednodielnej masky chladiča Singleframe, ako aj čierne kruhy loga Audi, čiernu lištu na prednej časti karosérie, čierne akcentné prvky na nárazníkoch a čierne lišty okolo bočných okien. Okrem toho je pre všetky verzie Audi Q4 e-tron k dispozícii čierne označenie modelu na dverách batožinového priestoru (predtým iba pri uvádzacej sérii edition one).

Zdroj: PORSCHE SLOVAKIA, spol. s r.o


Súvisiace správy

Najčítanejšie /AUDI/