Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
automobily osobné: Škoda Enyaq Coupé RS iV na slovenskom trhu od 58 290 eur
17. marec 2022 @ 15:25:06 CET, poslal k.zechmeister

SKODA Po nedávnej svetovej premiére modelu Enyaq Coupé RS iV sa toto plne elektrické vozidlo dostáva bližšie aj k slovenským zákazníkom. V súčasnosti najvýkonnejší model značky Škoda sa už dá konfigurovať a objednávať v sieti autorizovaných predajcov Škoda.

Úplná novinka s emotívnym dizajnom, výkonom 220 kW (299 k) a silnou batériou s kapacitou 82 kWh, umožňujúcou dojazd viac ako 540 kilometrov podľa WLTP, štartuje už od 58 290 eur. Prvé zákaznícke autá by mohli na Slovensko doraziť koncom tohto roka.„Našim atraktívnym kupé pokračujeme v uvádzaní ďalších noviniek do ponuky elektrických vozidiel Škoda. Práve jeho vrcholová verzia je zároveň vôbec prvým čisto elektrickým vozidlom RS od mladoboleslavskej automobilky, ktoré v sebe spája elegantný, športovo ladený dizajn, vysoký výkon, uspokojivý dojazd a veľkorysý priestor, typický pre vozidlá našej značky. Predpokladáme, že prvé modely pre zákazníkov by sa u nás mohli objaviť koncom tohto roka,“ uviedol Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Prvé čisto elektrické kupé značky Škoda prichádza v športovo ladenom prevedení RS pre slovenských zákazníkov, pričom jeho cena štartuje už od 58 290 eur. Vrcholové prevedenie RS disponuje dvojicou elektromotorov so systémovým výkonom 220 kW (299 k) a krútiacim momentom 460 Nm, čomu zodpovedá aj dynamika vozidla: zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 6,5 sekundy a maximálna rýchlosť je 180 km/h, čo je o 20 km/h viac ako u ostatných prevedení modelu.Škoda Enyaq Coupé RS iV má o 15 mm znížený podvozok vpredu a o 10 mm zníženým podvozkom vzadu, čo zlepšuje jeho športové jazdné vlastnosti. Vozidlo zároveň prichádza v štandarde s jedinečnou osvetlenou maskou Crystal Face so 131 LED diódami, ktorá sa u ostatných variantov dodáva na želanie. Ďalej sa variant RS pýši čiernymi kontrastnými prvkami, ako sú lišty okien alebo zadný difúzor, zároveň aj športovo tvarovaným zadým nárazníkom s charakteristickou červenou linkou v spodnej časti. Novinka sa štandardne dodáva s čiernymi 20-palcovými kolesami TAURUS a na želanie môže byť vybavená 21-palcovými kolesami VISION. Enyaq Coupé RS iV si je možné zároveň kúpiť v exkluzívnej zelenej farbe Mamba (+420 eur), v ktorej bolo auto počas svetovej premiéry predstavené verejnosti.Bohatá základná výbava v štartovacej cene 58 290 eur počíta so špeciálnym RS interiérom z kože a alcantary, trojramenným športovým vyhrievaným volantom a prednými sedadlami, ambientným osvetlením interiéru či skleneným strešným oknom. V technologickej výbave nechýba nabíjanie jednosmerným prúdom až do 135 kW, Full LED Matrix svetlomety, Full LED zadné svetlá s dynamickým ukazovateľom zmeny smeru, virtuálny kokpit s 5,3“ displejom, navigačný systém s 13“ displejom s infotainment systémom, bezdrôtový SmartLink, trojzónová klimatizácia CLIMATRONIC, parkovacie senzory vpredu a vzadu či zadná parkovacia kamera. O bezpečnosť sa stará množstvo moderných asistentov, ako napríklad FRONT ASSIST (výstraha pred kolíziou s podporou núdzového brzdenia), LANE ASSIST, SIDE ASSIST (asistent zmeny jazdného pruhu), LIGHT AND RAIN ASSIST, adaptívny tempomat či DRIVER ALERT. O komfort na palube sa starajú akustické bočné sklá, progresívne riadenie s voľbou jazdného režimu, 8 reproduktorov, elektricky nastaviteľné predné sedadlo vodiča, bezkľúčové odomykanie a štartovanie či lakťová opierka vpredu a vzadu.

Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /SKODA/