Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
ocenenia: Autom roka 2023 na Slovensku je Honda Civic
26. január 2023 @ 14:18:26 CET, poslal k.zechmeister

HONDA Poznáme výsledky prestížnej ankety Auto roka 2023 v Slovenskej republike. Ide o 27. ročník ankety, ktorá je výsledkom práce 15 popredných motoristických novinárov z printových, elektronických a televíznych médií.

Do ankety sa automaticky zapájajú všetky automobilové novinky bez ohľadu na pohon, ktoré sa objavia na trhu od januára do decembra, v tomto prípade roku 2022.

Kritériá hodnotenia sú podobné ako v európskej súťaži Car of the Year. Záverečné testovacie jazdy sa pre členov jury konali v decembri minulého roka. Výsledky ankety Car of the Year sa tento rok vyhodnotili v Bruseli (vyhral Jeep Avenger), kvôli zrušenému autosalónu v Ženeve. Medzinárodný autosalón mení svoje pôsobisko a od tohto roka sa bude konať v katarskej Dohe.

Na Slovensku sa však nič nemení a už 27. rok sa organizuje autonómna, samostatna anketa, ktorá má rešpekt a je uznávaná aj v zahraničí. Najviac bodov v hlasovaní získala od slovenských novinárov Honda Civic.Výsledky hlasovania v ankete Auto roka 2023 na Slovensku:
1. Honda Civic (100 bodov)
2. Kia Niro (93 bodov)
3. Citroën C5X (42 bodov)
4. Dacia Jogger (37 bodov)
5. Alfa Romeo Tonale (36 bodov)
6. Toyota Corolla Cross (33 bodov)
7. Peugeot 408 (31 bodov)

Zdroj: Honda Motor Europe Limited, organizačná zložka Slovensko


Súvisiace správy

Najčítanejšie /HONDA/