Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
pneumatiky: Nový on-line servis Goodyear
16. december 2003 @ 08:35:11 CET, poslal j.čík

GOODYEAR Viac ako 6.000 predajcov v 20 krajinách začalo objednávať pneumatiky prostredníctvom unikátneho paneurópskeho Goodyear on-line systému na objednávanie pneumatík, čoho výsledkom je predaj viac ako 1 milión pneumatík v rekordne krátkom čase.

Po úvodnom testovaní s limitovaným počtom predajcov v Nemecku spustil Goodyear plnohodnotne celý program – nazvaný TireOnlineService (TOS) – len pred 13 mesiacmi. Na začiatku bolo priamo na systém napojených 1.000 predajcov. Len v priebehu septembra a októbra sa počet užívateľov zvýšil o ďalších 1.500.

Riaditeľ eBusiness sekcie Goodyear pre Európu, stredný Východ a Afriku, George Rietbergen, povedal: "Od samého začiatku sme sa zamerali na to, aby bolo používanie on-line objednávania pneumatík rýchle a jednoduché a aby sme našim predajcom zjednodušili prácu s nami viac, ako konkurencia."

"Skôr, ako sme spustili TOS do prevádzky dôkladne sme zvážili pripomienky našich predajcov a pracovníkov logistiky a zákazníckych centier. Všetky ich pripomienky a návrhy sme zapracovali do TOS-u ešte pred jeho predstavením predajcom. V tejto chvíli to vyzerá tak, že udávame Európsky trend – ale samozrejme, nezostaneme stáť. Pripravujeme ďalšie kroky v najbližších mesiacoch, aby sme aj naďalej posilňovali našu pozíciu lídra na Európskom trhu".


TOS umožňuje predajcom realizovať svoje objednávky on-line v reálnom čase prostredníctvom internetu kdekoľvek sa nachádzajú, 24 hodín denne a pre celé portfólio značiek Goodyear (Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava, Debica). Systém poskytuje užívateľom informácie o stave ich objednávky, stave dodaných a nedodaných pneumatík, stave ich kreditu a inej administratíve. Odľahčením oddelení zákazníckeho servisu od rutiny spojenej so štandardným spôsobom spracovania objednávok zefektívnil Goodyear chod jednotlivých oddelení logistiky a pracovníci sa môžu viac venovať ďalším prichádzajúcim telefonátom a spracovávaniu ostatnej agendy.

Počet objednávok zrealizovaných on-line len v októbri presiahol počet 30.000, čo predstavuje viac ako 250.000 predaných pneumatík. Goodyear Dunlop v Turecku a Švédsku uskutočnili viac ako 20 % objednávok prostredníctvom on-line systému. Na Slovensku spoločnosť Goodyear Dunlop Tires Slovakia, s.r.o. predstavila systém TOS svojim predajcom na jeseň t.r.. V súčasnosti úspešne prebieha testovanie systému v spoločnosti Goodlop, s.r.o.. Po jeho ukončení bude prístup umožnený ďalším vybraným predajcom pnuematík Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava a Debica.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /GOODYEAR/