Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
pneumatiky: Sto rokov spoločnosti MATADOR
25. október 2004 @ 09:45:32 CEST, poslal j.kval

MATADOR Spoločnosť Matador, a.s. predstavila na Autosalóne v Nitre novinárom, ale aj širokej verejnosti, špeciálne logo vytvorené k storočnici svojho vzniku. Logo bude používať na komunikáciu počas celého budúceho roka.

V roku 2005 to bude práve sto rokov, čo bolo v Bratislave zaregistrované obchodné meno gumových a balátových závodov – Matador. Logo vzišlo z výberového konania, pričom do súťaže bolo prihlásených takmer 150 návrhov.


História
S výrobou prvých pneumatík sa začalo už v roku 1925, pričom prvé dve značkové predajne spoločnosti Matador boli otvorené v roku 1937. O rok neskôr bola spoločnosť zabraná nemeckou armádou. Po skončení vojny, v roku 1947, bol v Púchove položený základný kameň nového závodu. O tri roky neskôr sa začalo v púchovskom závode vyrábať. V priebehu histórie zmenil závod niekoľkokrát svoj názov. Najprv v roku 1953 na Gumárne 1. mája, v roku 1990 na Gumárne Barum Púchov, v roku 1991 na Gumárne Púchov a nakoniec v roku 1993 prišlo k obnoveniu značky Matador. V roku 1987 pribudol k výrobnému závodu Výskumný ústav gumárenský. V novodobej histórii spoločnosť Matador zakladá nové spoločnosti a úspešne expanduje aj na ďalšie trhy. V roku 1995 bol založený spoločný podnik Matador Omskshina, v roku 1998 pribudol v Púchove spoločný podnik Continental Matador, a naposledy pribudol závod Matador ATC v Etiópii.

Matador MP 91 Nordicca 4×4 Pri príležitosti stého výročia vyhlásila spoločnosť Matador výberové konanie na špeciálne logo, ktoré bude spoločnosť používať v jubilejnom roku 2005. Do súťaže sa mohli prihlásiť jednotlivci, vysoké školy zo SR aj ČR, reklamné agentúry a grafické štúdiá. Z takmer stopäťdesiatich súťažných návrhov vybrala odborná komisia trinásť, ktoré postúpili do finále. Víťazný návrh pochádza z dielne agentúry Creo/Young & Rubicam. Logo bude používané vo všetkých inzerciách spoločnosti Matador, na outdoorových prezentáciách, reklamných predmetoch a iných tlačovinách. Samozrejme nebude chýbať ani na prezentačnom kamióne a firemnom balóne.

Novinky
Spoločnosť Matador aj tento rok prichádza na trh s niekoľkými novinkami. Novinkou v zimnom sortimente Matadoru je MP 91 Nordicca 4x4. Je to špeciálna zimná pneumatika pre SUV vozidlá s použitím 90:10 v pomere cesta a terén. Má moderný asymetrický dezén a v súčasnosti je v predaji v dvoch prevedeniach 235/65 R17 104 V a 265/35 R17 XL 108 H.

Matador MP 57 Sibir V osobných pneumatikách je doplnený sortiment zimnej pneumatiky MP 58 Silika. V roku 2004 bol do predaja uvoľnený nový rozmer 225/55 R16 95 V a v príprave zostáva posledný rozmer tejto dezénovej rady 225/55 R17 XL 102 V. Spestrením ponuky Matadoru bude v tejto sezóne okrem MP 57 Sibir aj MP 51 Sibir 2. Tento plášť, ktorý je vyrábaný v spoločnom podniku Matador Omskšina na Sibíri, je určený do tých najtvrdších podmienok. Vyrába sa v hrotovateľnej verzii s atraktívnym asymetrickým dizajnom, ale na našom trhu bude vzhľadom na legislatívne obmedzenia ponúkaný nenahrotovaný. (Ponuka je limitovaná na populárny rozmer 195/65 R15 91 T a je časovo obmedzená.).

Matador sa pri predaji pneumatík snaží robiť osvetu v oblasti prezúvania letných pneumatík za zimné. Snahou spoločnosti je prispieť ku všeobecnej informovanosti a vyššej zodpovednosti vodičov, a tým aj ku celkovej bezpečnosti na našich cestách.

Hospodárske výsledky 1. – 3.Q 2004
Spoločnosť Matador dosiahla za prvé tri kvartály roku 2004 podľa predbežných výsledkov celkové výnosy 9.564 miliónov korún. V tomto období pracovalo v spoločnosti 2.423 pracovníkov, pričom tržby na jedného pracovníka dosiahli hodnotu 3.147 tisíc korún. Produktivita práce pritom vzrástla za porovnateľné obdobie minulého roka až o 31 %. Hospodársky výsledok Matadoru pred zdanením predstavuje 336 miliónov korún.

Spoločnosť Matador, a.s. sa zaoberá výrobou pneumatík na všetky typy vozidiel, dopravných pásov a strojov a zariadení pre gumárenský priemysel. Podnikateľským zámerom je vyrábať kvalitné, cenovo prijateľné produkty s minimálnym nežiadúcim vplyvom na životné prostredie. V skupine Matador je združených osemnásť firiem a tri delegatúry. V skupine je uplatňovaný decentralizovaný systém riadenia, v ktorom má vedúce postavenie práve akciová spoločnosť Matador Púchov, a.s. a jej divízie.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /MATADOR/