S Das WeltAuto v Driving Camp Pachfurth (04/2018)
redaktor: k.zechmeister, 10.05.2018;

Porsche Slovakia (garant značky Das WeltAuto.) nás požiadal o nezávislé testy jazdených vozidiel. Otestovať sme mali štyri vozidlá. Slovakia Ring sme tentoraz vymenili za areál Driving Camp pri rakúskej obci Pachfurth. Do rúk sme dostali tieto vozidlá: Seat Arona 1.5 TSI FR, VW T-Roc 1.5 TSI Style, VW Arteon 2.0 BiTDI R-Line a VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDI Highline. Posledné dva modely disponovali pohonom 4x4 a automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG. VW Arteon mal ako jediný model obuté zimné pneumatiky. Na vozidlách sme si okrem správania sa v kritických situáciách za podpory bezpečnostných systémov všímali aj ich mieru opotrebenia a celkovú prípravu na ďalší predaj.
___________________________________________________________________________________________________

Das WeltAuto. je značka, ktorá poskytuje dôkladne preverené jazdené osobné a úžitkové automobily prevažne Volkswagen, Audi a Seat. Okrem optického preverenia technického stavu, odstránenia zistených porúch zaškolenými pracovníkmi zmluvného autoservisu, je každé jazdené vozidlo ošetrené profesionálnou autokozmetikou. S jazdeným automobilom kúpeným pod značkou Das WeltAuto. si majiteľ odnesie aj certifikát istoty so zárukou na 12 mesiacov. Predajcovia kupujúcemu garantujú možnosť výmeny vozidla za iný model v rámci ponuky Das WeltAuto. Financovanie, poistenie, originálne náhradné diely vrátane príslušenstva a garancia mobility sú ďalšie služby garantované značkou Das WeltAuto. Na Slovensku má 9 zmluvných partnerov.

logo Weltauto Najlepšie jazdené vozidlá.
S garanciou.

___________________________________________________________________________________________________

Areál Driving Camp Pachfurth leží iba 40 km od Bratislavy a ponúka okrem školy bezpečnej jazdy aj voľnočasovú zábavu v podobe jazdy na vodných skútroch, motokárovú trať, trať pre štvorkolky. Je možné si tu zajazdiť na terénnych bugynách aj na segwayoch, vyskúšať si paintball. K dispozícii je off road dráha, valčeková dráha na simuláciu preklzovania jednotlivých kolies, takmer 100-metrový kamenný kopec s vodopádom aj 50-metrová vodná nádrž s protiprúdom simulujúca jazdu cez potok. My sme si vyskúšali tri nasledovné skúšky:

 • ako prvé sme brzdili cez horizont na šmykľavom povrchu, snažili sa zatočiť dolu kopcom do pravotočivej zákruty, následne sa aj vyhnúť vodnej stene. Nájazdové rýchlosti boli od 40 do 65 km/h.
 • druhou skúškou sme zisťovali hranicu nedotáčavosti vozidiel. Jazdili sme v oboch smeroch na kruhovej dráhe. Šmykľavá bola polovica kruhu, jazdilo sa v rýchlostiach okolo 40 km/h. Vyskúšali sme si aj jazdu dvomi autami naraz, keď sa jedno snaží dobehnúť druhé.
 • posledná skúška bola jazda cez priečnu odtrhovú plošinu. Nájazdová rýchlosť bola od 40 do 55 km/h. V momente, keď predné kolesá prešli cez plošinu, tá sa aj s vozidlom posunula do strany a zadnú časť vozidla „hodila“ do šmyku. Smer pohybu plošiny je náhodný a intenzita trhnutia regulovaná. Aby bol šmyk simulovaný dokonale, povrch je hladký a polievaný vodou. Neskôr sme sa snažili v šmyku vyhnúť vodným stenám.

 • Nakoniec sme už len vykonali statickú obhliadku vozidiel so zameraním na výbavu, známky opotrebenia a pripravenosť k predaju.

  Podrobnosti o testovaných vozidlách a ako dopadli pri jednotilivých skúškach si môžete prečítať tu:
  Seat Arona
  VW T-Roc
  VW Arteon
  VW Tiguan Allspace

  Text: Karol Zechmeister
  Foto: redakcia

  Podobné články:
  S Das WeltAuto v Driving Academy (03/2016)
  S Das WeltAuto v Driving Academy (05/2015)
  S Das WeltAuto v Driving Academy (09/2014)
  S Weltautom na Slovakia Ringu (11/2012)
  Testovali sme jazdené automobily z portfólia Weltauto (09/2011)
  V Pachfurthe sme testovali jazdené vozidlá z portfólia Weltauto (06/2010)  Tento článok nájdete na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
  http://www.aad.sk

  Adresa tohoto článku je:
  http://www.aad.sk/sections.php?op=viewarticle&artid=1564