Nový Pick-up Peugeot Landtrek (02/2020)
redaktor: p.mauer, 21.02.2020;

Peugeot Landtrek v skratke: 3,5 t vlečná kapacita, univerzálnosť, rôzne veľkosti karosérie, má dobré off-roadové a prejazdové terénne schopnosti s bezkonkurenčnou robustnosťou a pri tom sa jednoducho opravuje. Nový Peugeot Landtrek ponúka rekordnú nákladnú plochu, vyspelú modularitu, pohodlie hodné osobného automobilu a výrazný dizajn nastavuje latku v segmente pick-up.
______________________________________________________________________________________________

Robustný a spoľahlivý

PEUGEOT jeho dizajn vytváral vo veľmi úzkej spolupráci s mnohými významnými dodávateľmi (z Európy, Japonska, USA...), vďaka čomu tento pick-up vyhovuje všetkým dôležitým medzinárodným štandardom a v porovnaní so svojimi konkurentmi sa posúva na úplne novú úroveň.
Okrem atraktívneho vzhľadu mu jeho materská značka dala do vienka aj robustnosť, preto je nový PEUGEOT LANDTREK praktický a odolný, ideálny na voľnočasové aktivity v prírode. Je navrhnutý bez akýchkoľvek kompromisov v oblasti spoľahlivosti, pri jeho testovaní boli najazdené dva milióny kilometrov na všetkých druhoch ciest a vo všetkých poveternostných podmienkach.
Rozmermi zodpovedá svojej triede, verzia double cab má dĺžku 5,33 metra, single cab 5,39 metra, obe sú široké 1,92 metra.


Keďže záujemci o jednotonové pickupy požadujú skutočnú prepravnú kapacitu, PEUGEOT LANDTREK ponúka najlepší nákladný priestor vo svojej triede!

Veľkosť prepravného priestoru patrila k najdôležitejším kritériám pri jeho navrhovaní, zmestia sa naň:

 • 2 europalety vo verzii Double Cab (rozmery nákl. plochy 1.63 m x 1.60 m x 500 mm a 1.22 m rozchod kolies),
  3 europalety vo verzii Single Cab (rozmery nákl. plochy 2.43 m x 1.60 m x 500 mm a 1.22 m rozchod kolies).
 • V určitých prípadoch môže hmotnosť nákladu presiahnuť jednu tonu, maximálna môže byť pri niektorých verziách až 1,2 tony. Nákladná plocha je navyše osvetlená pomocou LED osvetlenia a je v nej zabudovaná aj 12-voltová zásuvka, do ktorej možno pripojiť rôzne príslušenstvo. Navyše jeho ťažná kapacita až tri tony musí uspokojiť všetkých.
  Tým, ktorá potrebujú prepravovať extrémne a veľmi dlhé predmety je určená pracovná verzia single cab, ktorá sa môže predávať aj bez zadného ochranného nárazníka, vďaka čomu možno dvere na nákladnom priestore otvoriť až v 180-stupňovom uhle.


  Spolu s novým modelom PEUGEOT LANDTREK bude v predajnej sieti PEUGEOT k dispozícii aj kompletná ponuka príslušenstva, pomocou ktorého si ho možno prispôsobiť, čo je pri pickupoch jednou z kľúčových vecí. Či už ide o dizajnové, praktické, technické alebo elektronické doplnky, všetky prešli rovnakými záťažovými testami ako štandardné vybavenie a umožňujú PEUGEOT LANDTREK upraviť tak, aby vyhovoval akýmkoľvek potrebám. Nášľapné prahy, tepelne ochranné doplnky karosérie , presklená nadstavba, chrómové ochranné oblúky, alarm, vnútorné rohože... Spolu je to vyše 40 rôznych doplnkov, ktoré sú k dispozícii!

  Moderný a atraktívny štýl


  Vonkajší dizajn mu dodáva osobitú charizmu. Obsahuje všetky dôležité poznávacie prvky značky, vrátane vertikálnej masky chladiča s centrálne umiestneným logo Leva a tiež s vertikálnym LED svetelným podpisom (v závislosti od verzie).
  Dizajn diskov z ľahkých zliatin je prevzatý od ostatných modelov z portfólia značky a PEUGEOT garantuje ich odolnosť aj pri intenzívnom používaní, vysokej záťaži, využívaní pohonu 4x4 alebo jazde po diaľniciach.
  Interiér pickupu preberá prvky z top modelov značky, napríklad dvojosovo nastaviteľný volant pripomína volant z modelu PEUGEOT 3008 a 10-palcový HD displej v hornej časti palubnej dosky je inšpirovaný displejom z vlajkovej lode PEUGEOT 508.
  Dizajn a konštrukcia sedadiel odrážajú najnovšie trendy, využívané značkou PEUGEOT. Priestor pre cestujúcich je štýlový a predstavuje vysoko nastavenú latku aj z hľadiska poskytovaného komfortu Štýl a nadštandardný priestor pre náklad nie sú jedinými prednosťami modelu PEUGEOT LANDTREK.


  Veľká pozornosť bola venovaná aj priestoru pre cestujúcich, v ktorom možno nájsť mnoho prvkov, prebratých z iných modelov PEUGEOT a zabezpečujúcich, že budete cestovať bezpečne a ticho bez ohľadu na podmienky na ceste alebo na náklad.
  Auto poskytuje v tejto kategórii nadštandardnú modularitu aj pokiaľ ide o sedenie vzadu. Operadlá zadných sedadiel možno sklopiť v pomere 60/40 alebo úplne. Ak sú sklopené úplne, možno na ne umiestniť náklad s hmotnosťou až 100 kg. Navyše dve zo sedadiel sú vybavené systémom ISOFIX pre bezpečné ukotvenie detských autosedačiek.

  Vpredu sú na výber dve samostatné sedadlá s lakťovou opierku medzi nimi alebo trojmiestna lavica Multiflex. Tá je inšpirovaná predošlými skúsenosťami značky s vývojom úžitkových vozidiel a umožňuje sklopiť operadlo na strednom mieste, čím vznikne lakťová opierka, resp. stolík, prípadne možno zložiť stredné aj pravé operadlo, ktoré môže slúžiť ako podložka pre umiestnenie aj väčších predmetom s hmotnosťou až 75 kg.


  S takto veľkým priestorom pre náklad a priestrannou kabínou sa nemôže stať, že niečo budete musieť nechať doma! Menšie veci možno jednoducho uložiť do odkladacích priestorov v kabíne, ich celkový objem je 27 litrov.

  V priestrannej kabíne je dosť miesta až pre 6 cestujúcich (v závislosti od verzie). V druhom rade majú cestujúci dostatok priestoru pre kolená, v oblasti ramien je k dispozícii priestor so šírkou 1 510 mm. Prístup do kabíny uľahčuje až sedem madiel.

  Prepojené a hi-tech

  PEUGEOT LANDTREK má najnovšiu komfortnú výbavu, prevzatú z SUV modelov, pokročilé technológie pre pripojenie externých zariadení (USB / Bluetooth), automatickú dvojzónovú klimatizáciu, 10-palcový HD dotykový displej s podporou Apple CarPlay™ /Android Auto™ a 10 GB pevný disk.

  Bezpečnostná výbava zahŕňa 6 airbagov a ESP, doplnené funkciami:

 • Asistent pre kontrolovanú jazdu z kopca – systém, ktorý udržiava veľmi nízku rýchlosť a umožňuje vám sústrediť sa čisto na riadenie a udržanie auta pod kontrolou v náročných situáciách,
 • ASR (systém pre kontrolu trakcie) pre verzie 4x2 aj 4x4,
 • Asistent pre stabilizáciu prívesu, ktorý pomáha predchádzať “rozvlneniu” prívesu pri jeho ťahaní: ESP zasahuje okamžite, ako sa vlnenie začne prejavovať.

 • Šofér sa zároveň môže spoľahnúť aj na Varovanie pred vybočením z jazdného pruhu, ktoré má akustickú aj vizuálnu formu. Tak, ako pri ostatných modeloch značky, v najvyšších verziách sú predné aj zadné svetlá vybavené LED technológiou.

  Auto môže byť vybavené 1 až 4 kamerami pre bezpečné manévrovanie na cestách v meste aj mimo neho. Šoférovi pri obchádzaní prekážok alebo v zúžených priestoroch pomáha aj off-road kamera (v spätnom zrkadle pasažiera) a podpora 360° zobrazenia. Tie navyše môžu byť nastavené aj tak, aby sa aktivovali automaticky, ak sa na ceste objavia prekážky.

  Vhodný na akékoľvek použitie a v akomkoľvek teréne


  Bez ohľadu na to, kde s ním budete jazdiť, ponúka nový Peugeot LANDTREK motory, z ktorých si určite vyberiete taký, ktorý vám bude dokonale vyhovovať:

 • Nafta : Objem 1.9 l a 150 koní vďaka 16-ventilovému motoru s turbom a variabilnou geometriou. Jeho maximálny krútiaci moment je 350 Nm a je kombinovaný so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Kvôli zníženiu nákladov na údržbu má reťazové rozvody. Jeho kombinovaná spotreba je 7.8 l/100 km.
 • Benzín : turbomotor s objemom 2.4 l, výkonom až 210 k a maximálnym krútiacim momentom 320 Nm.

 • Oba motory môžu byť kombinované s mechanickou prevodovkou Getrag alebo 6-stupňovou automatickou prevodovkou Punch s možnosťou sekvenčného radenia a Športovým a Eko režimom.

  So zvýšeným posedom a svetlou výškou až 235 mm (v závislosti od verzie) má nový PEUGEOT LANDTREK všetko dôležité, čo sa od dobrého picku-upu očakáva, navyše si možno vybrať medzi verziami s pohonom jednej alebo oboch náprav.
  Verzia 4x2 je so zadným pohonom kolies, hnacia sila je prenášaná na zadné kolesá prostredníctvom pozdĺžne uloženej prevodovky, zadná náprava je vybavená diferenciálom. Keďže náklad je v pick-upe umiestnený nad zadnými kolesami, tak čím má väčšiu hmotnosť, tým lepšia je aj trakcia.

  Vo verziách 4x4 možno priradiť pohon prednej nápravy prostredníctvom ovládača, umožňujúceho vodičovi voľbu medzi dvomi režimami:

 • 4H (4 High speed) : pre bežné jazdenie,
 • 4L (s redukciou): redukčná prevodovka s pomerom 2.7:1 a nárast krútiaceho momentu pri nižších rýchlostiach umožňujú bezpečnejšiu jazdu na povrchoch s nižšou adhéziou alebo v strmých svahoch.
 • A napokon, zadný diferenciál je vybavený elektronickou uzávierkou, vďaka čomu môže prísť k efektívnejšiemu preneseniu výkonu na koleso, ktoré ma aktuálne lepšiu adhéziu.


  Verzia 4x4 robí z nového PEUGEOTU LANDTREK univerzálne auto, schopné jazdiť v akýchkoľvek podmienkach, kedykoľvek a v akomkoľvek počasí:

 • brodivosť: 600mm,
 • nájazdové uhly: 29° alebo 30° (single cab),
 • výjazdové uhly: 27° alebo 26° (single cab),
 • prejazdový uhol: 25°,
 • svetlá výška: min. 214 mm (16'' kolesá) alebo až 235 mm (17''/18'' kolesá).
 • Terénne pneumatiky M+S (Mud and Snow) sú vhodné pre akýkoľvek povrch. Vozidlo je vybavené plnohodnotnou rezervou a množstvom ochranných prvkov: ochranný plech pod motorom, ochranné rámy na predných svetlách a zásterky na všetkých kolesách sú v štandarde.
  V prípade väčších prekážok môže úlohu off-roadovej kamery plniť aj 360° zobrazenie.

  Nový PEUGEOT LANDTREK príde do predaja koncom tohto roku a vďaka dlhoročným skúsenostiam značky PEUGEOT bude patriť vo svojej triede k tomu najlepšiemu.
  Vďaka flexibilite našich výrobných závodov a lokalizácii výroby čo možno najbližšie k predpokladaným centrám odbytu bude možné nový PEUGEOT LANDTREK efektívne a rýchle prispôsobiť potrebám jeho budúcich zákazníkov.
  Do predaja príde najprv v Latinskej Amerike a sub- saharskej Afrike, neskôr budú nasledovať ďalšie trhy. Do predaja v Európe sa pravdepodobne nedostane.

  ______________________________________________________________________________________________

  PEUGEOT
  Na základe svojej technologickej ofenzívnej stratégie a elektrifikácie celého svojho modelového radu, vstupuje značka PEUGEOT s entuziazmom do obdobia energetického prechodu. Stimulujúca a obohacujúca jazda, elegantný dizajn a nekompromisná kvalita sú odhodlaním značky voči zákazníkom a prispievajú k emóciám každého modelu PEUGEOT.
  Prítomná vo viac ako 160 krajinách prostredníctvom 10 000 predajných miest, v roku 2019 značka predala takmer 1 500 000 vozidiel po celom svete. PEUGEOT kombinuje všestrannú Excellence, Allure a Emotion s ambíciami byť špičkovou všeobecnou značkou v celosvetovom meradle.
  TS: 20/02/2020, Media Peugeot International  Tento článok nájdete na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
  http://www.aad.sk

  Adresa tohoto článku je:
  http://www.aad.sk/sections.php?op=viewarticle&artid=1628