Dunlop SP Sport 01 DSST

Konštrukcia pneumatiky DSST a špeciálne materiály použité na jej výrobu umožňujú jazdu aj v prípade, že je úplne prázdna. Samopodporné pneumatiky Dunlop nielenže poskytujú ochranu pred dopravnými nehodami spôsobenými náhlou stratou tlaku v pneumatike, ale z výmeny „pichnutej“ pneumatiky a potreby rezervného kolesa robia jednoducho minulosť. Pneumatiky DSST sú vyvinuté pre jazdu aj po úplnej strate tlaku na akomkoľvek klasickom disku pri rýchlosti do 80 km/h a vzdialenosti 80 km. Pri testoch zvládli DSST pneumatiky pri nulovom tlaku vzdialenosť presahujúcu 500 km.

Jazdné vlastnosti pneumatiky DSST sa pri nulovom tlaku líšia od pneumatík s presne nahusteným tlakom len minimálne. Dunlop doporučuje používať pneumatiky DSST len spolu so systémom monitorovania tlaku, ako napr. Warnair systémom vyvinutým Dunlopom. Z bezpečnostných dôvodov by však mali byť aj DSST pneumatiky po jazde bez tlaku vymenené čo najskôr. Na rozdiel od pneumatík a diskov s doplnkovým prstencom, Dunlop DSST pneumatiky nevyžadujú žiadne špeciálne disky, či iné zariadenia a náradie.

Patent samonosného systému DSST od Dunlop je ukrytý hlboko v bočniciach pneumatiky. To je miesto, kde sa v bežných pneumatikách kvôli deformáciám počas jazdy vytvára najviac tepla. Bočnice DSST pneumatík majú v sebe zabudované prúžky vyrobené zo špeciálnej zmesi, ktoré poskytujú zvýšenú podporu a zároveň zostávajú počas používania oveľa chladnejšie (v porovnaní s klasickými materiálmi sa oveľa menej zahrievajú). Základné vlastnosti pneumatiky DSST sú pre to vyprofilované. Zahŕňajú dve vrstvy nárazníka z jednoducho navíjanej ocele a rayonovej kostry. Takisto je zo špeciálnej zmesi vyrobená aj výplň pätky pneumatiky. V pneumatike DSST sa dokážu vytvoriť počas jazdy teploty až do 160°C, pričom pri klasických materiáloch dochádza k deštrukcii už pri oveľa nižších teplotách.

DSST pneumatiky sú montovateľné na všetky bežné typy diskov bez nutnosti použitia špeciálneho zariadenia. Jazdné vlastnosti a pohodlie DSST pneumatík sú totožné s ostatnými bežnými pneumatikami Dunlop. Dunlop dodáva pneumatiky SP Sport 01 v základnom rozmere 225/55 R16 95V/W ako bežnú pneumatiku ako aj v DSST prevedení montované priamo na výrobných linkách automobiliek v špeciálnych rozmeroch 245/45 R17 95W, 245/40 R18 93W a 275/35 R18 95W. Okrem toho sú už vo vývoji aj DSST pneumatiky pre 19 a 20 palcové disky. Samopodporné zimné penumatiky Dunlop DSST budú v predaji už túto zimu.

Koncern Dunlop si BMW opäť vybralo za svojho partnera práve vďaka revolučnej technológii DSST, ponúkajúcej ešte výraznejšiu bezpečnosť počas jazdy a pohodlie zároveň. Kombinácia pneumatík DSST a systému Warnair (monitorovanie tlaku v pneumatikách) si našli svoju prvú cestu na spotrebiteľský trh práve vďaka novému BMW Mini. Posledný model automobilky BMW - séria 5 - ponúka tento systém ako svoju štandardnú výbavu. Monitorovanie tlaku je podľa filozofie Dunlop neoddeliteľnou súčasťou samopodporných pneumatík DSST.

Tento článok nájdete na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
http://www.aad.sk

Adresa tohoto článku je:
http://www.aad.sk/sections.php?op=viewarticle&artid=329