Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

magazín
bezpečnosť: S Das WeltAuto v Driving Academy (05/2015)  Vytlačiť stránku
redaktor: k.zechmeister, 29.05.2015;

Spoločnosť Porsche Slovakia (garant značky Das WeltAuto) nás požiadal o nezávislé testy jazdených vozidiel. Tentokrát sme dostali možnosť otestovať aj elektromobily. Z aktuálnej ponuky sme si vybrali štyri automobily a podrobili ich jazde na výcvikovej trati Driving Academy pri Slovakia Ringu v Orechovej Potôni. Na vozidlách sme si okrem správania sa v kritických situáciách za podpory bezpečnostných systémov všímali aj ich mieru opotrebenia a celkovú prípravu na ďalší predaj.
______________________________________________________________________________________________

Das WeltAuto je značka, ktorá poskytuje dôkladne preverené jazdené osobné a úžitkové automobily prevažne Volkswagen, Audi a Seat. Okrem optického preverenia technického stavu, odstránenia zistených porúch zaškolenými pracovníkmi zmluvného autoservisu, je každé jazdené vozidlo ošetrené profesionálnou autokozmetikou. S jazdeným automobilom kúpeným pod značkou „Das WeltAuto“ si majiteľ odnesie aj certifikát istoty so zárukou na 12 mesiacov. Predajcovia kupujúcemu garantujú možnosť výmeny vozidla za iný model vrámci ponuky Das WeltAuto. Financovanie, poistenie, originálne náhradné diely vrátane príslušenstva a garancia mobility sú ďalšie služby garantované značkou Das WeltAuto. Na Slovensku má 9 zmluvných partnerov.

logo Weltauto Najlepšie jazdené vozidlá.
S garanciou.

______________________________________________________________________________________________

Slovakia Ring nás opäť privítal zamračeným počasím, ale nám to nemohlo pokaziť náladu. Tešili sme sa na elektromobily z dielne koncernu VW. Cez noc sa všetky nabíjali, aby boli pripravené na jazdy a fotenie. Stačilo ich poodpájať. Zostavu tvorili VW e-up!, VW e-Golf Comfortline, Audi A3 Sportback 1.4 TFSI e-tron Ambition a jedno auto z opačného konca potravinového reťazca – Audi TT 2.0 TFSI quattro.

S týmito vozidlami sme absolvovali nasledujúce testy:

 • Ako prvá prišla na rad skúška maximálneho brzdenia na šmykľavom povrchu do rýchlosti do 40 km/h.
 • Ako druhá prišla na rad skúška na šmykľavom povrchu do ľavotočivej zákruty z kopca. Do nej sme brzdili a snažili sa vyhnúť vodným stenám pri rýchlosti do 40 km/h.
 • Treťou skúškou sme zisťovali hranicu nedotáčavosti vozidiel. Jazdili sme v oboch smeroch na šmykľavej kruhovej dráhe
 • Posledným testom bola jazda cez priečnu odtrhovú plošinu. Nájazdová rýchlosť bola 40 km/h. V momente, keď predné kolesá plošinu opustili, tá sa aj s vozidlom posunula do strany a zadnú časť vozidla (zadné kolesá) poslala do šmyku. Smer pohybu plošiny (doľava alebo doprava) je náhodný a rýchlosť pohybu regulovaná. Aby bol šmyk simulovaný dokonale, povrch je hladký a polievaný vodou. Vodné steny tvoria ďalšie prekážky. Testy sme absolvovali pri nastavení na druhú najľahšiu obtiažnosť s vodnými stenami.
 • Potom sme už len vykonali statickú obhliadku vozidiel so zameraním na výbavu, známky opotrebenia a pripravenosť k predaju.

 • Podrobnosti o testovaných vozidlách a ako dopadli pri jednotilivých skúškach si môžete prečítať tu:
  VW e-up!
  VW e-Golf
  Audi A3 Sportback 1.4 TFSI e-tron Ambition
  Audi TT 2.0 TFSI quattro

  Text: Karol Zechmeister
  Foto: Karol Zechmeister

  Podobné články:
  S Das WeltAuto v Driving Academy (09/2014)
  S Weltautom na Slovakia Ringu (11/2012)
  Testovali sme jazdené automobily z portfólia Weltauto (09/2011)
  V Pachfurthe sme testovali jazdené vozidlá z portfólia Weltauto (06/2010)
    

  [ Späť na bezpečnosť | Zoznam sekcií ]