Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
formula 1: Veľká cena Brazílie, 23. - 25. september 2005
22. september 2005 @ 08:03:38 CEST, poslal j.čík

BMW WilliamsF1 K Markovi Webberovi sa opäť pripojí Antonio Pizzonia, pre ktorého bude Veľká cena Brazílie domácim podujatím. Pizzonia nahradí zraneného Nicka Heidfelda, ktorý utrpel zranenia pri testovaní a neskôr si pri cyklistike zranil rameno.

Tím sa blíži k posledným trom podujatiam náročnej sezóny s obnovenou sebaistotou po sérii štyroch úspešných podujatí, v ktorých sa preukázalo zlepšenie ich konkurencieschopnosti.

Mark Webber:
Veľkú cenu Brazílie som vždy obľuboval, fanúšikovia sú tam veľmi vášniví a informovaní. Taktiež ma v detstve ovplyvnilo sledovanie skvelých pretekov, predovšetkým v ére Sennu v tíme McLaren.

Tak ako na poslednom podujatí v Spa, aj v Interlagose môže počasie poriadne zamiešať karty. Predovšetkým silné popoludňajšie búrky dokážu urobiť víkend veľmi zaujímavým. Trať je samozrejme známa jazdou proti smeru hodinových ručičiek a obsahuje množstvo nerovností a hrboľov, to mi však nevadí, keďže pre jazdca to predstavuje skutočnú výzvu. Po štvrtom mieste získanom v Spa dúfame, že v Interlagose budeme schopní dosiahnuť ďalšie body.

Antonio Pizzonia:
Som veľmi šťastný, že som dostal príležitosť opäť pretekať, predovšetkým v rodnej Brazílii. Bude pre mňa veľmi jedinečné pretekať pred zrakom domácich fanúšikov, preto sa už neviem dočkať. Interlagos je skvelá trať a jazdím na nej rád, preto očakávam dobrý súťažný víkend. Hrbole robia okruh náročným a jedinečným, čo sa týka nastavenia vozidla. Počasie dokáže byť v Sao Paolo nepredvídateľné a vôbec by som nebol prekvapený dažďom. Dvojdňové testovanie v Silverstone bolo pre mňa veľmi vhodné, preto sa cítim pred pretekmi pripravený.

Sam Michael (Technický riaditeľ tímu WilliamsF1):
Interlagos je skvelá trať, ktorá vytvára množstvo príležitostí na predbiehanie, predovšetkým vďaka dvom rovinkám a nerovnostiam terénu. Okruhu dominujú pomalé až stredne rýchle zákruty a dlhé rovinky, preto je dôležité mať dobre vyvážené vozidlo v zákrutách, ktoré predchádzajú rovinkám.

Dlhá pit lane a relatívne malé množstvo potrebného paliva vplývajú významne na stratégiu a tiež na voľbu správnych pneumatík. Spolu s Michelinom sme vybrali dve zmesi, ktoré by mali vyhovovať odlišným teplotám vozovky, ktorými sa tento okruh vyznačuje.

Je skvelé, že Antonio môže opäť pretekať, predovšetkým v Brazílii, kde bude pred svojim domácim publikom. Keď k tomu pridáme Markovu slušnú kvalifikačnú pozíciu, mali by sa naše šance v Brazílii zvýšiť. Minulý rok sme tu dokázali zvíťaziť.

Mario Theissen (Riaditeľ BMW Motorsport):
Tri zámorské podujatia na konci sezóny predstavujú skutočnú výzvu pre náš tím a našu logistiku. Minuloročné víťazstvo v Sao Paolo bolo vrcholom našej sezóny. Tento rok máme za sebou náročné mesiace, preto by sme radi na zostávajúcich podujatiach získali pár bodov.

V Interlagose je hlavnou výzvou pre motor BMW P84/5 cieľová rovinka. Obsahuje mierne stúpanie a vozidlá idú na plný plyn 1 203 metrov. Aj 60 percent kola na plný plyn je viac ako priemer. V tomto ročnom období nemôžeme v Sao Paolo očakávať horúce počasie, pravdepodobnejšie sú skôr premenlivé podmienky.

Po poslednej a konečnej modifikácii motora demonštrovanej v Monze a Spa sme na podujatie v Interlagos dobre pripravení. Podľa plánu dostanú obidvaja jazdci čerstvé motory V10.

Zdroj: Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /BMW WilliamsF1/