Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. 



eShop

Partneri

správy
všeobecné: OMV získala nové licencie na prieskum na Novom Zélande
29. máj 2007 @ 08:17:10 CEST, poslal j.cvopa

OMV OMV Aktiengesellschaft, vedúca ropná a plynárenská skupina v strednej Európe, posilňuje svoje novozélandské portfólio s novou licenciou na prieskum západného pobrežia severného ostrova Nového Zélandu.

zväčšíme ?OMV Nový Zéland, dcérska spoločnosť OMV, získala od riadiaceho orgánu vlády Nového Zélandu (NZ MoED) povolenie na prieskum pobrežného bloku PEP 381200. Licencia je udelená na obdobie piatich rokov, začínajúc od 1. septembra 2007. Nový pobrežný blok leží v kotline Taranaki v priemernej hĺbke 1,000 metrov pod hladinou mora. Práce na získanom bloku sa začnú najskôr v roku 2008 s ohľadom na 2D seizmologický prieskum.

Helmut Langanger, vedúci prieskumu a produkcie OMV, povedal: “Nová prieskumná licencia posilní našu pozíciu na Novom Zélande, kde očakávame ďalší rast.”

Rast pokračuje
Nová licencia sa nachádza v kotline Taranaki, v tesnej blízkosti už existujúcich lokalít OMV Pohokury, Maui a Maari. Pohokura je druhým najväčším náleziskom zemného plynu na Novom Zélande a so svojou produkciou približne 40,000 barelov ropného ekvivalentu denne, pokrýva 40% z celkového dopytu Nového Zélandu. V roku 2006, sa OMV so svojim kombinovaným podielom na ropných poliach Maui a Pohokura, stalo tretím najväčším producentom plynu zásobujúcim 11% trhu na Novom Zélande. OMV, ako prevádzkovateľ ropného pola Maari, so svojími joint venture partnermi (Todd Maari Ltd, Horizon Oil International Ltd and Cue Taranaki Pty Ltd), odkryli najväčšie doposiaľ neobjavené ropné pole na Novom Zélande.

Začiatok ropnej produkcie z ropného pola Maari plánujeme na rok 2008. Maximálna kapacita produkcie ropného poľa Maari je odhadovaná na 35,000 barelov denne. 69%-tný podiel OMV na poli Maari, spoločne s produkciou oboch ropných polí Maari a Pohokura, posilní pozíciu OMV, ako vedúceho producenta kvapalných uhľovodíkov na Novom Zélande.

Vyrovnané medzinárodné portfólia E&P
OMV si udržiava vyvážené medzinárodné portfólium prieskumu a ťažby v rámci v dvadsiatich krajín, rozložených okolo šiestich hlavných regiónov - CEE, Južná Afrika, Juhozápadná Európa, Stredný východ, Austrália/Nový Zéland a Rusko/Kaspický región. Denný objem produkcie OMV je približne 322,000 boe/d, a firemné rezervy predstavujú okolo 1,3 miliardy barelov.

OMV na Novom Zélande
OMV pôsobí v Austrálii a na Novom Zélande, ako v jednom zo šiestich kľúčových OMV E&P regiónov, od roku 1999. OMV má kancelárie v Perthe v Austrálií a vo Wellingtone na Novom Zélande. Aktivity OMV na Novom Zélande zabezpečuje 46 zamestnancov, spolu s projektovým tímom Wellingtonu a Maari v Perthe. OMV je v súčasnosti aktívne v 7 prieskumných licenciách a vlastní 3 licencie na ťažbu ropy.

OMV Aktiengesellschaft
S celkovým obratom 18,97 miliardy EUR a 40 993 zamestnancami v roku 2006, ako aj trhovou hodnotou asi 14 miliárd EUR je OMV Aktiengesellschaft najväčšou rakúskou obchodovateľnou priemyselnou spoločnosťou. Ako vedúci ropný a plynárenský koncern strednej Európy je OMV v segmente rafinácie a marketingu – Refining and Marketing (R&M) aktívny v 13 krajinách. V oblasti prieskumu a ťažby – Exploration and Production (E&P) – je OMV zastúpená v 20 krajinách na piatich kontinentoch. OMV predáva ročne viac ako 14 miliárd m3 plynu. Rakúsky plynárenský uzol OMV Baumgarten prepraví ročne približne 47 mld. m3 plynu a patrí medzi tri najväčšie v Európe. OMV vlastní podiely v integrovaných chemických a petrochemických továrňach – 50% podiel v AMI Agrolinz International GmbH a 35% podiel v Borealis A/S, jednom z vedúcich svetových producentov plastov. Ďalšie dôležité podiely sú: 51% v Petrom SA, 50% v EconGas GmbH, 45% v rafinačnej sieti BAYERNOIL a 10% v maďarskom MOL-e.

Akvizíciou majoritného podielu v Petrome, najväčšej rumunskej ropnej a plynárenskej spoločnosti, sa OMV stala najväčšou ropnou a plynárenskou skupinou v strednej Európe so zásobami ropy a zemného plynu asi 1,3 miliardy boe, dennou produkciou okolo 324 000 boe a ročnou spracovateľskou kapacitou 26,4 mil. metrických ton. OMV má teraz 2 540 čerpacích staníc v 13 krajinách. Trhový podiel skupiny v segmente R&M je v dunajskom regióne približne 20%.

OMV si ešte upevnila svoju vedúcu pozíciu v európskom rastovom kruhu akvizíciou 34 % Petrol Ofisi - vedúcej tureckej spoločnosti v obchodnom segmente čerpacích staníc a doplnkových služieb.

Skupina OMV založila v júni 2006 OMV Future Energy Fund, 100%-nú pobočku pre podporu projektov obnoviteľných zdrojov energie, s investíciou viac ako 100 mil. EUR. Projekty majú iniciovať zmenu z čisto ropnej a plynárenskej skupiny na energetickú skupinu, ktorá má v portfóliu obnoviteľné zdroje energie.

Zdroj: Action Global Communications Slovakia, s.r.o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /OMV/