Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
automobily osobné: Facelift BMW radu 3 Coupé a BMW radu 3 Cabrio
18. január 2010 @ 12:17:27 CET, poslal p.hron

BMW Radosť z jazdy v BMW radu 3 dosahuje novú úroveň aj v modelovom roku 2010. Starostlivo vytvorené modifikácie dizajnu, komplexne aktualizovaná a rozšírená ponuka motorov, ako aj inovatívnych prvkov, dávajú novému BMW radu 3 Coupé a novému BMW radu 3 Cabrio ešte výraznejšiu atraktivitu a štýlovosť. S novými motormi, prinášajúcimi vyššie kvality než kedykoľvek predtým, prichádzajú aj Sedan a Touring.

Vďaka modifikáciám pohonného systému dokáže BMW radu 3 ešte viac posilniť svoju pozíciu výnimočne dynamického a úsporného modelu strednej triedy.

zväčšiť obrázok Okrem samotných týchto kvalít, už od základu bezkonkurenčných, teraz prichádza na trh novinka BMW 320d EfficientDynamics Edition s nezvyčajne dobrým, prakticky neporaziteľným pomerom dynamiky a nárokov na palivo. Kombinovanou spotrebou v testovacom cykle EU iba 4,1 l/100 km stanovuje tento obdivuhodný model nové štandardy hospodárnosti prevádzky v strednej triede.

Optimalizácia všetkých kľúčových oblastí: nové BMW radu 3 Coupé a nové BMW radu 3 Cabrio
zväčšiť obrázok Nové prvky dizajnu na prednej časti, bočných partiách aj vzadu, precízne integrované do vozidla, ešte viac zvýrazňujú športový a elegantný charakter BMW radu 3 Coupé a BMW radu 3 Cabrio. Dizajnové modifikácie zároveň prinášajú ešte harmonickejší a dynamickejší vzhľad oboch modelov, ako znamenie ich špičkovej výkonnosti.

zväčšiť obrázok BMW radu 3 Coupé a Cabrio okrem toho teraz disponujú prednými svetlami s novým dizajnom kontúrovej línie, modifikovanou štruktúrou a inovatívnou osvetľovacou technikou. Ďalším príspevkom k elegantnému vzhľadu oboch modelov a špičkovej dynamike, ktorú poskytujú, je aj nová ponuka farieb, aktualizovaná paleta kožených čalúnení, ako aj inovatívne kancelárske a zábavné funkcie zo súboru BMW ConnectedDrive.

Nová rozmanitosť v ponuke motorov BMW radu 3
Počínajúc modelovým rokom 2010 spĺňajú všetky verzie BMW radu 3 emisnú normu EU5. Zároveň sa ponuka pohonných agregátov rozširuje o nové základné motorizácie pre BMW radu 3 Coupé a BMW radu 3 Cabrio, ako aj o nový základný naftový motor pre BMW radu 3 Touring.

zväčšiť obrázok Trhová premiéra nového BMW radu 3 Coupé a nového BMW radu 3 Cabrio prináša aj novú motorickú verziu 318i, poháňanú 2,0-litrovým benzínovým štvorvalcom s výkonom 105 kW/143 k. Štvorvalcový 2,0-litrový naftový v BMW 316d Touring má maximálny výkon 85 kW/115 k. Motorizačný vrchol, model BMW 335i, dostupný pre všetky karosárske varianty BMW radu 3, je vybavený 3,0-litrovým radovým šesťvalcom, ktorý kombinuje prepĺňanie BMW TwinPower Turbo a priame vstrekovanie benzínu High Precision Injection aj s plne variabilným manažmentom ventilov VALVETRONIC. Pri špičkovom výkone 225 kW/306 k disponuje ešte výraznejšie zlepšenými hodnotami spotreby paliva a emisií CO2.

Nové pohonné jednotky v modeloch BMW 325d (150 kW/204 k) a BMW 320d (135 kW/184 k) takisto prinášajú pre všetky karosárske varianty zvýšenie výkonu aj krútiaceho momentu, v kombinácii s ešte výraznejšie zlepšenou hospodárnosťou prevádzky. V neposlednom rade sú tu BMW 318d Sedan a BMW 318d Touring, ktoré poskytujú ideálnu kombináciu vyššieho krútiaceho momentu s nižšou spotrebou a emisiami.

Špičková hospodárnosť v strednej triede: BMW 320d EfficientDynamics Edition
BMW 320d EfficientDynamics Edition vstupuje v modelovom roku 2010 na trh ako najúspornejšie vozidlo strednej triedy, vďaka kombinovanej spotrebe iba 4,1 l/100 km a emisiám CO2 iba 109 g/km v testovacom cykle EU, a to pri maximálnom výkone až 120 kW/163 k.

Naftový 2,0-litrový štvorvalec v tomto revolučnom novom modeli má celohliníkovú kľukovú skriňu, turbodúchadlo s variabilnou geometriou na vstupe a najnovšiu generáciu priameho vstrekovania common-rail. Samozrejme, tento agregát prešiel špecifickými modifikáciami s cieľom dosiahnuť ešte vyššiu efektivitu prevádzky. Aj samotné vozidlo dostalo množstvo inovatívnych technológií, prešlo aerodynamickou optimalizáciou, je vybavené dlhším stálym prevodom a prevratným odstredivým kyvadlom v dvojhmotovom zotrvačníku.

Dokonalá symbióza: modely BMW radu 3 Edition
zväčšiť obrázok Nové špeciálne edičné modely verzií Sedan a Touring ešte viac než kedykoľvek predtým zvýrazňujú charakteristické kvality BMW radu 3 v oblasti dynamiky aj komfortu jazdy a pozoruhodnej miere inovatívnosti. Modely Sport, Lifestyle a Exclusive Editon sú vybavené starostlivo navzájom zladenými prvkami dizajnu exteriéru aj interiéru vozidla, ktoré umocňujú nielen jeho vzhľad, ale aj zážitok z jazdy novým spôsobom.

Inovatívne kancelárske a zábavné funkcie zo súboru BMW ConnectedDrive
Pestrá paleta služieb, ktoré poskytuje BMW ConnectedDrive, je potvrdením inovatívneho charakteru BMW radu 3. Vďaka adekvátnemu prepojeniu so svojím okolím dokáže BMW ConnectedDrive poskytnúť množstvo funkcií komfortu a bezpečnosti, ale aj užitočných spôsobov zábavy.

V modelovom roku 2010 sa rozsah funkcií BMW ConnectedDrive obohacuje o ďalšie prvky, pričom niektoré z nich sú exkluzívne k dispozícii iba pre BMW. Zamerané sú predovšetkým na optimálnejšiu integráciu mobilného telefónu a externých zariadení na zábavu do ovládacieho systému vozidla iDrive.

Pre viac informácií a kompletnú tlačovú správu kliknite sem.


Zdroj: BMW Group Slovakia, Milan Stupka, Marketing manager


Súvisiace správy

Najčítanejšie /BMW/