Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
ekológia: car2go štartuje už aj vo Viedni
02. december 2011 @ 11:04:14 CET, poslal p.hron

SMART Ísť autom pre dvoch, ako nabáda po rozšifrovaní jeho názvu program mobility car2go, sa bude dať od decembra už aj vo Viedni. Poslúži k tomu flotila pol tisíca špeciálne vyvinutých benzínových vozidiel smart fortwo car2go edition s novovyvinutou generáciou telematiky umožňujúcou plne automatizované a pohodlné vypožičiavanie automobilov.

Určené sú pre používanie v centre a niektorých husto osídlených vonkajších obvodoch mesta (o rozlohe zhruba 80 štvorcových kilometrov).

zväčšiť obrázok Registrácia užívateľov car2go (jednorazovo za 9,90 eur) už funguje na internetovej stránke www.car2go.com a na viedenskej adrese na Hintere Zollamtsstraße 9. Voľné vozidlá car2go si budú môcť registrovaní užívatelia prenajať bezprostredne na ulici alebo nájsť a rezervovať prostredníctvom internetu a aplikácií na smartfónoch. Vybrané auto sa dá otvoriť pomocou členskej karty. Na cieľovom mieste možno vozidlo car2go zadarmo odstaviť na každom verejnom parkovisku. zväčšiť obrázok Začiatok jazdy, jej trvanie a cieľové miesto sú na vlastnom rozhodnutí zákazníkov. Nájomné je 0,29 eura za minútu jazdy, pri jej prerušení vozidlo automaticky prechádza na zvýhodnenú tarifu 0,09 eura za minútu. Maximálna tarifa je 12,90 eur za jednu hodinu, respektíve 39,00 eur za 24 hodín. Časová sadzba zahŕňa všetky poplatky za parkovanie na obhospodarovaných zónach mesta. Zákazníci môžu automaty s parkovacími lístkami ignorovať nielen pri prerušení jazdy, ale aj v prípade ukončenia prenájmu.

Časová tarifa zahŕňa taktiež palivo, povinné zákonné a havarijné poistenie i 20 bezplatných kilometrov. Pri dlhšej jazde sa k časovej tarife od 21. kilometra pripláca 0,29 eur za kilometer.

Zdroj: Mercedes-Benz Slovakia


Súvisiace správy

Najčítanejšie /SMART/