Partneri

správy
všeobecné: Skvelý hattrick tváre Subaru - Daniely Peškovej
16. január 2012 @ 15:56:20 CET, poslal p.mauer

SUBARU Úspešný štart športovej strelkyne - olympioničky v novom roku, len pár desatín od slovenského rekordu. Daniela Pešková vyhrala všetky tri dni pretekov a porazila svetovú špičku. K psychickej pohode reprezentantky prispieva i Subaru Forester, najlepší recept na zimné cesty.

zväčšiť obrázok Po úspešnom decembri, kedy na všetkých medzinárodných pretekoch vždy stála na stupňoch víťazov, zaznamenala slovenská športová strelkyňa Daniela Pešková vynikajúci úspech. Vyhrala všetky tri dni Pannonia Trophy v rakúskom Neusiedl am See, kde okrem troch prvých miest získala i trofej za najhodnotnejšie výsledky zo všetkých účastníkov. Išlo zároveň o nominačné preteky na Majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia vo februári vo Fínsku. Okrem miestenky na letné Olympijské hry v Londýne má teda Daniela vzhľadom na svoju momentálnu výkonnosť vo vrecku aj pozvánku na Majstrovstvá Európy. Slovenská reprezentantka podala v Rakúsku mimoriadny výkon. Hneď v prvý deň smerovali všetky projektily okrem jedného do desiatky. Jedna deviatka znamenala špičkový výsledok 399 zo 400 možných bodov a finále patrilo so ziskom 104,3 bodu k jedným z najlepších v Peškovej kariére. Celkové skóre bolo iba pár desatiniek od jej vlastného slovenského rekordu. Druhý deň priniesol 398 bodov a následných 104 bodov vo finále. „V tretí deň už bolo cítiť únavu, nastrieľala som 396 bodov, no aj to bol víťazný výkon. Bolo to pre mňa úspešné vystúpenie a skvelý štart do nového roka.“ Pešková následne v Slovinsku na Veľkej cene Ruše obsadila v konkurencii svetovej špičky cenné tretie miesto. „Zúčastňujem sa výlučne na medzinárodných pretekoch, aby som bola v konfrontácii s konkurenciou, s ktorou sa stretnem na majstrovstvách Európy a letnej olympiáde.“ Danielu teraz podľa svojich slov začína veľmi náročný týždeň. Do stredy ju v Innsbrucku čakajú dva štarty, hneď po nich cestuje na dvoje preteky do Mníchova. „Zúčastní sa na nich celá svetová špička. Ide o veľmi kvalitné preteky, na ktoré sa teším,“ hovorí slovenská olympionička.

zväčšiť obrázok Pešková je výborná vodička a na preteky cestuje najradšej autom. Už niekoľko mesiacov brázdi Európu za volantom bieleho Subaru Forester.
„Veľmi sa z neho teším a užívam si ho. Je najlepším receptom na zimné zasnežené cesty. Spoľahlivé auto je jedným z kamienkov, z ktorých sa skladá mozaika psychickej pohody, nevyhnutnej pre špičkové výkony v športovej streľbe,“ dodáva Daniela.

Staršie články:
Subaru Forester - modelový rok 2011
Olympionička - Daniela Pešková je novou tvárou Subaru
_______________________________________________________________________

Subaru je najväčším svetovým výrobcom osobných automobilov s pohonom všetkých kolies. Značka je automobilovou divíziou japonského koncernu Fuji Heavy Industries, vyrábajúceho produkty pre sféry dopravy, letectva, priemyslu, stavebníctva i poľnohospodárstva. Filozofiou koncernu, založeného v roku 1953, je vysoká kvalita produktov, používanie pokrokových technológií a zodpovednosť k životnému prostrediu. Automobily Subaru pre európsky trh sa vyrábajú v Japonsku. Subaru je priekopníkom pohonu 4x4 v osobných automobiloch, v roku 1972 prinieslo na trh prvé sériové osobné vozidlo s pohonom všetkých kolies. Odvtedy predalo viac ako 10,5 milióna automobilov s pohonom 4x4. Značka patrí k špičke v motoristickom sporte, kde získala šesť titulov majstra sveta v rely. Importérom Subaru v Slovenskej republike je od roku 2004 spoločnosť Mikona, s.r.o.

Zdroj: Mikona, s.r.o / Subaru Press Service; TS: 16.01. 2012