Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
ekológia: Ford B-MAX má najnižšiu spotrebu a emisie CO2 v triede
10. február 2012 @ 07:30:07 CET, poslal j.kval

FORD Úplne nový Ford B-MAX, všestranný kompaktný van debutujúci tento rok, stanovuje nové štandardy spotreby a emisií CO2 vo svojej triede vďaka najnovším benzínovým a dieselovým motorom Ford.

 • Nový kompaktný van Ford B-MAX prinesie najnižšiu spotrebu v triede v kategórii dieselových aj benzínových verzií.
 • Nový motor Ford EcoBoost 1,0 l s výkonom 88 kW/120 k je o 15 % úspornejší ako kľúčoví konkurenti. Dieselová verzia 1,6 TDCi tiež víťazí nad rivalmi v spotrebe aj emisiách CO2.
 • Technológie Ford, ktoré prinášajú nízke emisie CO2 môžu majiteľovi ušetriť až 340 Eur* ročne v porovnaní s konkurenciou.

  zväčšiť obrázok Nový B-MAX poháňaný 1,6-litrovým motorom TDCi prináša emisie CO2 104 g/km a spotrebu 4,0 l/100 km. Konkurenčné vozidlá v triede momentálne variujú medzi emisiami 109 až 119 g/km CO2 a spotrebou medzi 4,1 až 4,6 l/km.

  B-MAX poháňaný 1,0-litrovým benzínovým motorom 1,0 EcoBoost s výkonom 88 kW/120 k prinesie 114 g/km CO2 a spotrebu 4,9 l/100 km. Zákazníci by mohli ušetriť zhruba 340 Eur* ročne v porovnaní s konkurenčnými benzínovými modelmi v triede, ktoré zaostávajú číslami 134-149 g/km CO2 a 5,7-6,4 l/100 km.

  B-MAX oplýva množstvom technológií, ktoré znižujú spotrebu a emisie CO2. Medzi ne patrí Auto Start-Stop systém (automatický vypne motor, keď je vozidlo nečinné), Ford Eco Mode (informačný systém pre vodiča, ktorý mu pomáha osvojiť si ekonomickejší štýl jazdy), Indikátor preradenia prevodového stupňa a Inteligentné rekuperačné dobíjanie.

  Príchod vozidla B-MAX do výroby si vyžiadal nový prístup ku konštrukcii dverí so stredovým stĺpikom integrovaným do dverí. Prínosom je doširoka otvorený priestor pre vodiča a spolucestujúcich. B-MAX tiež sľubuje prvotriedne spracovanie a vysoko kvalitné materiály, ktoré sa len zriedka objavujú v dostupnom kompaktnom aute a flexibilné sedadlá spolu s výnimočným batožinovým priestorom.

  Nový Ford B-MAX zažije debut na autosalóne v Ženeve budúci mesiac a do predaja v Európe sa dostane neskôr v tomto roku.

  Porovnanie Ford B-MAX a vybraní konkurenti

  * Spotreba vypočítaná na 15 000 km ročne pri použití oficiálnej kombinovanej spotreby a ceny benzínu 1,55 Eur/l. Všetky spotreby a emisie CO2 sú z oficiálnych testov v súlade so smernicou EÚ 93/116/EC. Údaje o spotrebe vychádzajú z európskej smernice spotreby EU 80/1268/EEC a môžu sa líšiť od spotreby uvádzanej v iných regiónoch sveta.

  Zdroj: Summit Motors Slovakia, spol. s r.o.


 • Súvisiace správy

  Najčítanejšie /FORD/