Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
automobily osobné: Cupra Leon prichádza vo verzii VZ Cup aj na Slovensko
25. február 2022 @ 09:04:54 CET, poslal k.zechmeister

CUPRA Značka Cupra pokračuje v posilňovaní svojho charakteru výrobcu vysoko výkonných automobilov uvedením verzie Cupra Leon VZ Cup. Nový prírastok v modelovom programe, vzdávajúci hold pretekovým modelom Cup Competition, dodáva 5-dverovému hatchbacku Cupra Leon aj kombi Cupra Leon Sportstourer novú dimenziu.

p align="justify"> Modelový rad Cupra Leon už doteraz poskytoval jedinečný zážitok z jazdy vďaka ponuke vysoko vyspelých výkonných motorov, dynamickému podvozku, ako aj kombinácii športového charakteru a vycibrenosti v oblasti vonkajšieho i vnútorného dizajnu. K tomu pristupujú najmodernejšie asistenčné systémy a digitálna konektivita, čím je Cupra Leon jedným z najatraktívnejších automobilov vo svojom segmente.

Teraz verzia vybavenia Cupra Leon VZ Cup k tomu pridáva niekoľko, nových prvkov, ktoré ešte ďalej umocňujú výnimočný charakter tohto svojbytného vysoko výkonného automobilu.V Interiéri má Cupra Leon VZ Cup športové škrupinové sedadlá CupBucket s koženým poťahom, ktorý je na výber v čiernej farbe Genuine Black alebo modrom odtieni Petrol Blue. Tieto sedadlá, ktoré mali premiéru v jedinečnom športovom SUV Cupra Formentor VZ5, poskytujú lepšie bočné vedenie tela. Zadnú stranu operadla sedadla CupBucket tvorí škrupina z karbónu.

Okrem toho sú sedadlá CupBucket namontované nižšie ako bežné športové sedadlá, čím sa dosahuje ergonomicky výhodnejšia poloha vodiča pri zvlášť dynamickej jazde a bezprostrednejší kontakt s vozidlom. Súčasne sa tým zväčšuje priestor na nohy spolujazdcov v zadnej časti kabíny.

Atraktivitu interiéru ďalej zvyšuje prešívanie prístrojového panelu stehmi medenej farby. Prístrojový panel je na výber v čiernej farbe alebo v modrom odtieni Petrol Blue, rovnako ako poťahy sedadiel. Štandardným prvkom vybavenia je ergonomicky tvarovaný športový multifunkčný volant Cupra Supersport s prídavnými tlačidlami (satelitmi) na štartovanie motora a priamu voľbu režimu Cupra.Exkluzívny športový charakter modelu Cupra Leon VZ Cup ďalej umocňujú dizajnové modifikácie na karosérii. Cupra Leon VZ Cup s 5-dverovou karosériou hatchback má zväčšený spojler na zadnej hrane strechy medenej farby, ktorý má nielen estetickú funkciu ale aj redukuje turbulencie a tým optimalizuje prúdenie vzduchu okolo karosérie. Aerodynamickú funkciu majú aj nadstavce prahov karosérie vo farbe Dark Aluminium. Na želanie môžu byť kryty vonkajších spätných zrkadiel vyrobené z karbónu.

Na pohľad najnápadnejším detailom verzie Cupra Leon VZ Cup sú 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny s povrchovou úpravou v kombinácii čiernej a medenej farby. Na želanie výrobca na tieto disky montuje vysoko výkonné pneumatiky Bridgestone, vhodné na jazdu po pretekovom okruhu.Cupra Leon VZ Cup sa dá objednať s pohonom plug-in hybrid 1.4 TSI e-Hybrid s výkonom 180 kW (245 k) a dvoma benzínovými motormi 2.0 TSI s výkonmi 180 kW (245 k) a 221 kW (300 k), respektíve 228 kW (310 k) v kombinácii s pohonom všetkých kolies 4Drive pri kombi Cupra Leon Sportstourer. Všetky pohonné agregáty majú štandardne dvojspojkovú prevodovku DSG.

Predpredaj modelu Cupra Leon VZ Cup na Slovensku vo verzii hatchback aj Sportstourer bol spustený. V slovenskom cenníku 5-dverovej verzie figuruje len verzia 2.0 TSI (221 kW) za 46.625 €. Kombi verzia Sportstourer je k dispozícii s motorom 2.0 TSI (221 kW) za 46.730 € a s pohonom všetkých kolies 4Drive za 48.920 €, vtedy je výkon 228 kW. Prvé vozidlá Cupra Leon VZ Cup budú dodané zákazníkom v marci 2022.

Zdroj: PORSCHE Slovakia, s.r.o.

Súvisiace správy

Najčítanejšie /CUPRA/