Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

magazín
automobily nákladné: Nový Peugeot Expert - generácia budúcnosti  Vytlačiť stránku
redaktor: p.purdeš, 01.04.2016;

Nový Peugeot Expert zdôrazňuje silný návrat značky na trh úžitkových vozidiel. Nové estetické kódy značky Peugeot mu dodávajú výrazný a obohacujúci charakter, ktorý vyjadruje robustnosť a modernosť.

Vozidlo je postavené na úplne novej báze, ktorá využíva výhody modulárnej platformy EMP2: kompaktnosť, znížená hmotnosť, efektívnosť motorov s emisiami už od 133 g/km CO2, kvalita. Uvádza na trh vybavenie, ktoré je v tomto segmente inovatívne, ako napríklad bezdotykové bočné posuvné dvere, Moduwork, Active Safety Brake (aktívne núdzové brzdenie), cúvacia kamera s VisioPark, 3D on-line navigácia.

Nový Peugeot Expert má maximálnu užitočnú nosnosť 1 400 kg a bude dostupný v troch dĺžkach, nová verzia Compact s dĺžkou len 4,60m až 5,30m pri verzii Long. Tento furgon je obzvlášť prispôsobený do mestskej premávky, s výškou maximálne 1,90 m. Čo sa týka bezpečnosti, získal najvyššie ocenenie vo svojej kategórii - 5 hviezdičiek v testoch EURO NCAP.

Peugeot Expert je v každom smere generáciou budúcnosti! Predstavený bude vo svetovej premiére na autosalóne v Birminghame v roku 2016.

Nový Peugeot Expert, v skratke

Nový Peugeot Expert je navrhnutý tak, aby zodpovedal rôznorodým spôsobom používania a vďaka novej báze, ktorá vychádza z modulárnej platformy EMP2 sa snaží zlepšovať efektivitu profesionálov. Nový furgon Peugeot spája kompaktné vonkajšie rozmery s maximálnou nosnosťou, ktorá je v segmente kľúčová.

Nový Peugeot Expert je dostupný v troch dĺžkach, s 2 alebo 3 miestami vpredu a ponúka až do 6,6 m3 užitočného objemu a zaťaženie 1 400 kg s užitočnou dĺžkou 4 m. Verzie Standard a Long s dĺžkami 4,95 m a 5,30 m sa nachádzajú v jadre trhu. Verzia Compact s dĺžkou 4,60 m je v segmente jedinečná a umožňuje naložiť až 5,1 m3 a 1 400 kg, pričom užitočná dĺžka je 3,32 m. Rozmery a kompaktné skrátené previsy nového Peugeot Expert umožňujú profesionálom veľmi dobré ovládanie, ktoré obzvlášť ocenia v každodennej mestskej premávke. V segmente zriedkavá výška 1,90 m je zárukou, že nový Peugeot Expert sa ľahko dostane na všetky parkoviská.

Nový Peugeot Expert je vybavený modernými a výkonnými motormi Blue HDI Euro 6 s výkonom od 95 k / 210 Nm do 180 k / 400 Nm a zväčša sú vybavené funkciou Stop & Start. Poskytujú vynikajúce jazdné vlastnosti a rekordnú spotrebu CO2 v segmente. Nová automatická prevodovka EAT6 s BlueHDi 180 a robotizovaná prevodovka ETG6 s Blue HDi 95 okrem nízkej spotreby vytvorila priestor na nohy pre cestujúceho v strede. Najefektívnejšia verzia má spotrebu 5,1 l / 100 km a emisie 133 g / km CO2. Celý produktový rad Peugeot Expert, ktorý dosahuje priemernú spotrebu 5,4 l / 100 km a emisie 140 g / km, je referenciou v segmente.

Pre efektívnosť, komfort a bezpečnosť profesionálov nový Peugeot Expert ponúka množstvo zariadení poslednej generácie, ktoré sú zriedkavé v segmente, ako napríklad:

 • Bezdotykové posuvné bočné dvere sú jedinečným prvkom na trhu;
 • Modularita priestoru pre cestujúcich vďaka Moduwork, Head-up displej a načítanie dopravných značiek s odporúčanou maximálnou rýchlosťou sú jedinečné v segmente;
 • Active Safety Brake (aktívne núdzové brzdenie), automatické zapínanie diaľkových svetiel, sú zriedkavé v segmente;
 • Nová 3D online navigácia s hlasovým ovládaním a dopravné informácie v reálnom čase, cúvacia kamera so 180° zorným uhlom a so zadným zoomom VisioPark 1, alebo asistent pozornosti vodiča sú prvý krát použité vo vozidle značky Peugeot.


 • Peugeot Expert je taktiež dostupný vo verziách:

 • Predĺžená kabína s 5 alebo 6 sedadlami, ktoré sú buď fixné alebo sklopiteľné;
 • Kabína s podlahou ako základ pre prestavby;
 • Combi na prepravu osôb môže byť až 9-miestne.


 • Široká škála - vhodné vozidlo pre každé povolanie

  Potreby a očakávania profesionálnych zákazníkov sú v tomto segmente odlišné podľa ich aktivít a podľa počtu osôb, ktoré vozidlo riadia. Aby im Peugeot Expert vyhovel, ponúka širokú škálu karosérií.

  Furgony:

  Furgony sú dostupné s 3 dĺžkami Compact, Standard a Long a 3 výbavovými úrovňami Pro, Premium a Premium Pack. Prispôsobené sú najmä potrebám profesionálov, ktorí potrebujú užitočný objem od 4,6 do 6,6 m3 a potrebujú prepraviť 2 alebo 3 osoby.
  Verzia Compact, jedinečná v segmente, ponúka služby skutočného furgona s maximálnou užitočnou hmotnosťou 1 400 kg. Táto verzia je obzvlášť prispôsobená pre profesionálov, ktorí sa pohybujú každý deň v mestskom prostredí. Verzie Standard a Long umožňujú naložiť napríklad 3 europalety. 3-miestna lavica s Moduwork ponúka exkluzívne možnosti modularity v segmente furgonov. Pomocou vysúvacích dvierok, ktoré sú umiestnené medzi priečkou a bočným sedadlom, ktoré sa zdvihne, umožňuje, že:

 • až 3 osoby môžu sedieť vpredu. Tento praktický aspekt veľmi ocenia profesionálni zákazníci, ktorí môžu prevážať svojich zamestnancov a ich náradie z jednej prevádzky na druhú a optimalizovať trasu;
 • má predĺženú ložnú plochu o 1,16 m alebo má dodatočný objem vpredu a 2 osoby na palube;
 • poskytuje služby mobilnej kancelárie vďaka otočnej podložke na písanie, ktorá je integrovaná v opierke sklopiteľného centrálneho sedadla;
 • má odkladací priestor pod stredným sedadlom.


 • Predĺžené kabíny:

  Predĺžené kabíny sú dostupné s 2 dĺžkami Standard a Long a umožňujú prevážať až do 6 osôb, pričom vozidlo je stále v kategórii úžitkového vozidla.
  V ponuke sú v 2 verziách buď s pevnou priečkou alebo sklopiteľnou, v závislosti od používania a potrieb nákladného objemu. Verzie s pevnou priečkou poskytujú objem od 3,2 m3 do 4 m3 s 3 výbavovými úrovňami a verzie so sklopiteľnou priečkou poskytujú objem až do 5,5 m3.
  Verzia so zväčšenou kabínou s priečkou a sklopiteľnou lavicou umožňuje zvýšiť užitočný objem o 1,5 m3 s 3 osobami na palube.

  Combi:

  Dostupné s 3 dĺžkami je určené na transport osôb. Ponúka viacero konfigurácií sedadiel od 2 do 9 miest s dostatočným pohodlím pre všetkých cestujúcich. Robustné a funkčné, je určené pre úrady, asociácie a športové kluby.
  S 9 osobami na palube má batožinový priestor objem až 1 300 litrov (1237 dm3 VDA) vo výške operadiel. Tento objem dosiahne až 4 900 litrov (4 554 dm3 VDA) vďaka úplne vyberateľným sedadlám v 2. a 3. rade.
  Verzia Compact je unikátna v segmente a pri dĺžke 4,60 m pojme tiež od 2 do 9 osôb na palube a objem batožinového priestoru je až 3 600 litrov (3 397 dm3 VDA).

  Kabína s podlahou:

  Kabína s podlahou je dostupná s rázvorom s dĺžkou 3,275 m a ponúka veľa možností prestavieb. Napríklad verzie s veľkým objemom ponúkajú maximálny priestor pri menších rozmeroch oproti vyššiemu segmentu alebo chladiace vozidlá na prepravu tovaru podliehajúceho skaze.

  Výrazný, robustný a atraktívny dizajn

  Peugeot Expert prevzal kódy segmentu. Rozmery sú harmonické medzi prednou časťou, miestom vodiča a nákladným objemom. Kompaktné previsy a kolesá umiestnené v štyroch rohoch dodávajú vozidlu silný výraz a evokujú ľahké ovládanie a optimálne využitie vnútorného priestoru. Elegantné linky zdôrazňujú plynulosť línií a modernosť siluety .
  Krátka a vysoká kapota sa vyníma nad širokým nárazníkom, ktorý obopína a chráni prednú časť vozidla a je prispôsobený každodennej práci profesionálov pohybujúcich sa v náročnom prostredí. Hneď na prvý pohľad je zrejmé, že Peugeot Expert patrí do rodiny vozidiel značky Peugeot. Svetlomety zasadené do karosérie pripomínajú kompaktný hatchback Peugeot 308. Nová vertikálna mriežka chladiča, prvý krát predstavená s novým SUV Peugeot 2008, je umiestnená veľmi vysoko a zdôrazňuje prítomnosť Peugeot Expert. Lev je umiestnený v mriežke v strede nového troj-rozmerného útvaru, namiesto obvyklých horizontálnych lamiel. Lichobežníkové chrómované lemovanie je v horných rohoch pretiahnuté a zdôrazňuje eleganciu a modernosť prednej časti .

  Bočné strany s čistými líniami sú štruktúrované napnutými čiarami a tvarované dolnými vyhĺbeninami vo dverách, ktoré zdôrazňujú silu plynulých oblúkov kolies v ich predĺžení. Nízke bočné ochranné kryty a predný čierny nárazník, v ktorom sú zabudované prívody vzduchu po celej šírke vozidla, zvýrazňujú robustný vzhľad Peugeot Expert.

  Pre profesionálov, ktorí chcú zvýšiť imidž svojej firmy je k dispozícii Pack look, ako doplnková výbava. Obsahuje prvky vo farbe karosérie, ako sú predný a zadný nárazník, kryt spätných zrkadiel, bočná lišta, ako aj chrómovanú mriežku chladiča. V prednom nárazníku sú umiestnené hmlovky a v chrómových bumerangoch je zabudovaný svetelný podpis z LED, ktorý je odkazom na veľké cestné vozidlo Peugeot 508.

  Nová platforma pre vyššiu efektivitu profesionálov

  Rekordná spotreba a znížené prevádzkové náklady

  Architektúra prednej časti, vrátane osovej vzdialenosti a výšky strechy, ako aj geometria prednej nápravy umožňujú zabudovať motory 1.6 L a 2.0 L BlueHDi. Hlavné prvky ich prostredia, ako kvalita a výkon sú už dokázané a opätovne použité. Ide o chladiacu plochu, prívod vzduchu, odvádzanie výfukových plynov a architektúru elektroinštalácie.
  V závislosti od motora, nová platforma umožňuje oproti predchádzajúcej generácii Peugeot Expert znížiť hmotnosť o 100 až 150 kg. Spojenie tejto platformy s motormi Blue HDi umožňuje vozidlu Peugeot Expert vykazovať rekordné spotreby:

 • 1,6 L BlueHDi 95k, manuálna 5-stupňová prevodovka od 5,5 l/100 km, t.j. 144 g/km CO2;
 • 1.6 L BlueHDi 95k, S & S, robotizovaná prevodovka ETG6 od 5,2 l/100 km, t.j. 135 g/km CO2;
 • 1,6 L BlueHDi 115k, S & S, manuálna 6-stupňová prevodovka od 5,1 l/100 km, t.j. 133 g/km CO2;
 • 2.0 L BlueHDi 120k, S & S, manuálna 6-stupňová prevodovka od 5,31 l/100 km alebo 139 g/km;
 • 2.0 L BlueHDi 150k, S & S, manuálna 6-stupňová prevodovka od 5,31 l/100 km alebo 139 g/km;
 • 2,0 L BlueHDi 180k, S & S, automatická prevodovka EAT6 od 6,1 l/100 km, t.j. 151 g/km.


 • Motory BlueHDi majú integrovanú SCR (Selective Catalytic Reduction - selektívna katalytická redukcia), ktorá je umiestnená pred FAP filter (filter pevných častíc) s aditívom. S najúčinnejšou technológiou spracovania výfukových plynov na trhu tak spĺňajú normu EURO 6. Nádrž AdBlue s objemom 22,4 l umožňuje prejsť 15 000 km. Dopĺňanie AdBlue prebieha ľahko cez vonkajší plniaci otvor, umiestnený v strednom stĺpiku, ktorý však nie je vidno, ak sú vodičove dvere zatvorené.

  Prevádzkové náklady vozidla Peugeot Expert sú porovnateľné s konkurenciou, najmä vďaka spotrebe best in class a intervalu údržby 40 000 km alebo 2 roky.

  Komfort, ľahká manipulácia a bezpečnosť na najvyššej úrovni

  Táto modulárna platforma tvorí 3 dĺžky len s:

 • 2 rázvormi - jeden špeciálny pre verziu Compact (2,92 m) a druhý spoločný pre verzie Standard a Long (3,27 m);
 • 2 zadnými prevismi (0,80 m a 1,15 m), jeden spoločný pre verzie Compact a Standard, druhý špeciálny pre verziu Long;
 • Jednou architektúrou podvozku: podvozkové časti, výfukové potrubie a palivový systém - spoločné pre 3 dĺžky.


 • Vďaka vynikajúcej efektivite konštrukcie a modularite platformy Peugeot Expert ponúka širokú škálu verzií:

 • Verzie furgon až do 6,6 m3;
 • Verzie Combi až do 9 miest a objem batožinového priestoru 1 300 litrov alebo 4 900 litrov vďaka úplne vyberateľným sedadlám v 2. a 3. rade;
 • Dve verzie predĺženej kabíny s fixnou alebo sklopiteľnou priečkou, až do 6 miest a 4 m3 alebo až do 5,5 m3 v sklopiteľnej verzii.
 • Kabína s podlahou ako základ pre prestavby.


 • Optimalizované previsy 0,88 m vpredu a 0,80 m vzadu a polomer otáčania od 11,30 m poskytujú vozidlu Peugeot Expert ovládateľnosť najmä v meste a počas manévrovania. Výška je obmedzená na 1,90 m a zaručuje, že vozidlo sa ľahko dostane aj na kryté parkoviská v centre miest a obchodných centier, ako aj pri domovoch zákazníkov.

  Nový Peugeot Expert má vo výbave nedemontovateľné zarážky nákladu (v súlade s platnou európskou legislatívou). Vo voliteľnej výbave je k dispozícii presklená deliaca priečka, ako alternatíva k štandardnej priečke a okrem bezpečnosti cestujúcich poskytuje vyšší akustický a tepelný komfort. Pre ergonómiu a komfort vodiča táto deliaca priečka umožňuje nakloniť operadlo sedadla o ďalších 8,5° alebo ho posunúť viac dozadu o 40 mm oproti štandardnej priečke.

  Čo sa týka bezpečnosti, okrem množstva zariadení s novou platformou a zosilnenou konštrukciou Peugeot Expert získal 5 hviezdičiek v testoch Euro NCAP (uverejnené v decembri 2015).

  Komfort a dynamické vlastnosti

  Peugeot Expert je v záujme zlepšenia ergonómie a komfortu počas jazdy revolučný v segmente aj pokiaľ ide kabínu. Stupienok uľahčuje prístup k vyvýšenému sedadlu, ktoré má dominantnú polohu nad cestou. Palubná doska a volant v pomerne zvislej polohe pre segment vtiahnu vodiča do sveta medzi SUV svojím vyvýšeným miestom a hatchbacku svojím komfortom. Čisté a moderné miesto vodiča kombinuje robustné materiály a ergonómiu ovládačov, ako aj dotykovú obrazovku (dostupná vo voliteľnej výbave), ktorá je vždy poruke a na dohľad.

  Čo sa týka podvozkových častí, Peugeot Expert je vybavený prednou nápravou Pseudo McPherson z platformy EMP2, ktorá bola prispôsobená karosérii vozidla, aby sa zlepšila úroveň dynamických vlastností. Elektrohydraulický posilňovač riadenia so stabilizátorom je umiestnený v prednej časti pre optimalizáciu polomeru otáčania. Poskytuje ľahkú pomoc pri manévrovaní počas parkovania a udržiavania plynulej jazdy.

  Nová zadná náprava so šikmými trojuholníkovými ramenami má nosnosť 1 400 kg, aby bolo možné využiť objem nákladného priestoru do 6,6 m3 alebo 9 miest pre cestujúcich s objemom batožinového priestoru. Filtrácia pomocou gumových segmentov priečnych ramien tlmí nárazy. Pružiny s variabilnou tuhosťou a variabilné tlmiče sa prispôsobujú zaťaženiu a zaručujú maximálny komfort pri záťaži, aj keď je vozidlo prázdne. Výhodou tejto novej zadnej nápravy je jej kompatibilita s prevodom 4x4 DANGEL.

  Združenie týchto dvoch náprav ponúka pomer správanie vozidla / komfort a jazdné vlastnosti na najlepšej úrovni bez ohľadu na zaťaženie vozidla. Pre úplnosť komfortu cestujúcich a vodiča sa myslelo aj na akustický aspekt. Peugeot Expert ponúka akustický komfort na najvyššej úrovni v segmente a na výbavových úrovniach Premium a Premium Pack je ešte zvýšený.

  Moderná a efektívna online výbava pre komfort a bezpečnosť

  Pre uľahčenie nakladania

  Bezdotykové bočné posuvné dvere bude možné otvoriť alebo zatvoriť aj s plnými rukami. Toto unikátne zariadenie odomkne a otvorí bočné posuvné dvere jednoduchým pohybom nohy, stačí mať elektronický kľúč pri sebe. A na druhej strane automaticky zatvorí a zamkne vozidlo, keď sa vzdialime.

  Furgony a predĺžené kabíny sú vzadu vybavené symetrickými krídlovými dverami, ktoré môžu byť presklené s vyhrievaným otváracím okienkom a stieračmi. Ako alternatíva sú dostupné výklopné dvere.
  Otváranie krídlových dverí do 250° uhla umožňuje lepší prístup počas nakladania a vykladania nákladu, je v ponuke ako doplnková výbava pri verzii Long, bez prekrývania sa s bočnými posuvnými dverami. Combi môžu byť vybavené výklopnými alebo krídlovými dverami. Pre nákladový priestor sú ako doplnková výbava dostupné samostatné kryty podlahy alebo aj s bočnými stranami alebo kompletné. Sú robustné a funkčné, vyrobené zo surového dreva alebo z dreva s protišmykovou vrstvou s hliníkovými prahovými lištami na úrovni posuvných a zadných dverí a na oblúkoch kolies.

  Pre profesionálov, ktorí potrebujú dodatočnú nosnosť, nový Peugeot Expert môže ťahať až 2,5 tony nákladu. Za týmto účelom je predpripravený pre ťažné zariadenie (dostupné ako voliteľná výbava). Furgon môže byť vybavený integrovaným ťažným zariadením s rôznymi odnímateľnými hákmi a Combi môže mať ťažné zariadenie s odnímateľným hákom typu „husí krk“.
  Táto voliteľná výbava obsahuje pri výstupe z fabriky: ťažné zariadenie, kabeláž, elektronické prepojenie pre ovládanie svetiel prívesu a 10A elektrickú zásuvku.

  Pre praktickosť v každodennom živote

  Nový Peugeot Expert ponúka vo verzii furgon až 49 litrov a vo verzii Combi 121 litrov odkladacieho priestoru - zatvoreného alebo otvoreného, ktorý je rozmiestnený v kabíne:

 • 2 skrinky na rukavice na strane spolujazdca, jedna horná zatvorená s objemom 7 litrov, kde sa zmestí 5 fliaš s objemom 0,5 litra a môže byť chladiaca, a jedna dolná s objemom 5 litrov. Ďalší otvorený odkladací priestor vo formáte A4 je pod palubnou doskou s objemom 5 litrov, kde sa zmestí napríklad tablet;
 • 2 držiaky na poháre na každej strane palubnej dosky na fľašu s objemom 0,5 l;
 • priehradka v strede palubnej dosky a na strane spolujazdca;
 • v každých dverách priehradka a veľký odkladací priestor s objemom 8 litrov na 2 fľaše s objemom 1,5 l.
 • veľký odkladací priestor s objemom 8 litrov pod prednou 2-miestnou lavicou spolujazdcov, kde môžu byť napríklad topánky a prilba na stavbu;
 • v najvyššej verzii predĺženej kabíny je pod lavicou umiestnený odkladací priestor s objemom 73 litrov.


 • 12V zásuvky a jeden USB konektor sú umiestnené v dolnej skrinke na rukavice a umožňujú nabiť akékoľvek samostatné zariadenie.

  Držiaky, kde sa môže pripevniť 11'' tablet alebo smarfón s integrovaným napájaním tak, aby boli v blízkosti rúk vodiča, sú dostupné ako príslušenstvo.

  Pre efektívne cestovanie s pripojením na internet

  Peugeot Expert predstaví nový 7'' dotykový displej, ktorý dopĺňa multimediálny systém. Sú v ňom zhromaždené všetky služby určené na uľahčenie cestovania a riadenia vozidla. Stačí sa prstom dotknúť displeja alebo použiť hlasové ovládanie.
  Rozpoznávanie hlasu prináša dodatočnú bezpečnosť pre používanie funkcií navigácie, telefónu a médií bez spustenia vozovky z očí.

  Nový Peugeot Expert predstaví novú generáciu 3D online navigácie, ktorá je ovládaná pomocou rozpoznávania hlasu a / alebo cez dotykový displej. Obsahuje bezplatnú doživotnú aktualizáciu máp 4-krát ročne a súvisiace služby Peugeot Connect na obdobie 3 rokov, ktoré obsahujú:

 • Dopravné informácie v reálnom čase z TomTom Traffic;
 • Lokalizácia a ceny na čerpacích staniciach a parkoviskách;
 • Informácie o počasí na zvolenej trase;
 • Vyhľadávanie lokálnych miest POI (point of interest).


 • Nebezpečné Zóny ako doplnková výbava

  Táto nová navigácia Peugeot vďaka informáciám o dopravnej situácii v reálnom čase umožní vyhnúť sa dopravným zápcham, čím šetrí čas a prináša pokoj.

  Pripojenie k službe Peugeot Connect je automatické a bez dodatočného poplatku s Peugeot Connect SOS & Assistance (SIM karta a dáta), ak je ňou vozidlo vybavené. V opačnom prípade sa pripojenie vykonáva prepojením (režim modemu) cez smartfón pripojený na USB, Bluetooth alebo WiFi.

  Obnovenie Pack Peugeot Connect Nav stojí 60 € na 12 mesiacov alebo 130 € na 3 roky. Predplatné na Zóny nebezpečenstva stojí 99 € na 12 mesiacov alebo 199 € na 3 roky.

  Peugeot Connect Nav tiež ponúka funkciu Mirror Screen, aby bolo možné úplne bezpečne využívať aplikácie v smartfóne cez 7'' dotykový displej Peugeot Expert. Mirror Screen je ponúkaný s dvomi technológiami Apple CarPlayTM a Mirrorlink ®, čo zabezpečuje širšiu škálu kompatibilných smartfónov.

  Pre intuitívnu a bezpečnú jazdu

  Peugeot Expert má veľké množstvo asistenčných zariadení poslednej generácie, ktoré napomáhajú, aby riadenie bolo pohodlné a bezpečné. Niektoré sú použité po prvý krát vo vozidle značky Peugeot: Upozornenie na prestávku, Asistent pozornosti vodiča, Čítanie značiek s odporúčanou maximálnou rýchlosťou a Active Safety Brake.

  Upozornenie na prestávku je v štandardnej výbave a varuje vodiča po 2 hodinách nepretržitej jazdy pri rýchlosti rovnej alebo vyššej ako 65 km/h. Na prístrojovej doske sa rozsvieti kontrolka: "Spravte si prestávku".

  Sledovanie mŕtveho uhla informuje vodiča o vozidle, ktoré sa nachádza vo vedľajšom pruhu vpravo alebo vľavo v jeho mŕtvom uhle. Toto zariadenie je k dispozícii s predným a zadným parkovacím asistentom alebo s Visio Park 1.

  Visiopark 1 dopĺňa ponuku parkovacieho asistenta predným a zadným radarom alebo zadným radarom s cúvacou kamerou. Poskytuje pohľad zhora so 180° zorným uhlom na priestor za vozidlom a jeho okolie. Cúvacia kamera premieta obraz priebežne, ako vozidlo cúva. Na obrazovke sa zobrazia s pohľadom na priestor za vozidlo aj vodiace čiary, ktoré zobrazujú, ako točiť volantom. Akonáhle je detekovaná prekážka, funkcia automatického zoomu nad zadným priestorom slúži na zobrazenie vzdialenosti od nej. Manévrovanie smerom vzad a zaparkovanie vozidla podľa vyznačených čiar je tak jednoduché a zabráni sa poškodeniu vozidla.

  Grip Control je systém zosilnenej trakcie, ktorý je patentovaný skupinou PSA Peugeot Citroën. Umožňuje rozšíriť možnosti použitia Peugeot Expert na vozovkách alebo na cestách s nízkou priľnavosťou a naďalej pokračovať tam, kde by iné auto s pohonom 2 kolies ostalo blokované. Je všestranný a flexibilný, prispôsobí sa povrchu, na ktorom sa jazdí a pôsobí na predné kolesá, pričom ale vodičovi stále ponecháva kontrolu. Vodič sa môže kedykoľvek rozhodnúť či nechá konať inteligenciu tohto zariadenia podľa štandardného režimu, alebo si ovládačom na strednej časti palubnej dosky vyberie režim, ktorý chce použiť: Sneh, Off-road, Piesok, ESP Off.

  Bezkľúčové odomykanie a štart (ADML) a elektrické posuvné dvere sú dostupné ako voliteľná výbava.

  Pack Safety, je k dispozícii ako voliteľná výbava a obsahuje Pack Visibility a štyri zariadenia, ktoré používajú multifunkčnú kameru umiestnenú na čelnom skle:

 • Čítanie značiek a Povolená maximálna rýchlosť rozozná značky s obmedzením rýchlosti a informuje vodiča o týchto obmedzeniach na prístrojovej doske. Odporúča vodičovi nastaviť do tempomatu alebo obmedzovača rýchlosti prečítanú rýchlosť. Vodič môže tento návrh prijať len 2 stlačeniami tlačidla. Všetkým neželaným úkonom sa efektívne vyhne jedným stlačením pri výbere a jedným pre potvrdenie;
 • Asistent pozornosti vodiča sleduje prostredníctvom kamery a snímača uhlu volantu správanie vodiča a jazdu vozidla medzi čiarami na vozovke. Vizuálne a akustické upozornenie vyzve vodiča, aby bol ostražitejší;
 • Systém detekcie neúmyselného vybočenia z jazdného pruhu (AFIL) zistí prekročenie plnej alebo prerušovanej čiary vyznačenej na zemi. Ak je v tejto situácii smerovka vypnutá, vodič je upozornený zvukovou a vizuálnou signalizáciou;
 • Automatické zapínanie diaľkových svetiel je aktívne v noci a automaticky prepne diaľkové svetlá na stretávacie a naopak, podľa toho, či kamera zistí iný automobil pred vozidlom.


 • Pack Drive Assist je k dispozícii ako voliteľná výbava a obsahuje okrem Pack Visibility ďalšie tri zariadenia, ktoré používajú radar v prednej časti vozidla a / alebo multifunkčnú kameru umiestnenú v hornej časti čelného skla:

 • Aktívny tempomat je systém nastavenia / obmedzenia rýchlosti s dodatočnou funkciou sledovania vzdialenosti od automobilu idúceho pred vozidlom. Táto funkcia je obzvlášť prispôsobená jazdným podmienkam na diaľnici v mierne hustej alebo plynulej premávke a zabraňuje systematickému vypínaniu tempomatu zakaždým, keď sa objaví vozidlo pred ním. Ak radar zistí vozidlo, zachová sa konštantný odstup tým, že sa automaticky zníži rýchlosť vozidla až o 20km/h pomocou brzdenia motorom cez ovládanie akcelerátora. Keď sa cesta uvoľní, tempomat opäť zvýši rýchlosť na pôvodne požadovanú. Ak spomalenie o 20 km/h nie je dostatočné na udržanie odstupu, tempomat upozorní vodiča a odovzdá kontrolu nad rýchlosťou vodičovi;
 • Upozornenie na vzdialenosť včas upozorní vodiča na blížiace sa nebezpečenstvo v prípade hroziacej kolízie, aby mohol reagovať. Táto vizuálna a zvuková signalizácia nastane tesne pred spustením systému Active Safety Brake;
 • Active Safety Brake je nová generácia automatického systému núdzového brzdenia. Kamera a radar zistia hroziacu kolíziu s akoukoľvek prekážkou, pohyblivou alebo pevnou, a v tomto prípade, ak vodič nebrzdí, alebo brzdí nedostatočne, systém aktivuje maximálne brzdenie namiesto vodiča. Zabráni tak nárazu (až 30 km/h) alebo zníži jeho dôsledky bez ohľadu na rýchlosť vozidla so spomalením až 1 g.


 • Zdroj: Peugeot Slovakia, s.r.o.
    

  [ Späť na automobily nákladné | Zoznam sekcií ]