Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

magazín
ekológia: Nový Peugeot Partner Tepee Electric (02/2017)  Vytlačiť stránku
redaktor: p.mauer, 22.02.2017;

Nová dimenzia elektrických vozidiel

Nový PEUGEOT Partner Tepee Electric spája výhody rodinného auta Partner Tepee (MPV), vďaka ktorým je úspešný od svojho uvedenia na trh, s výhodami a potešením z jazdy elektrických vozidiel. Vnútorný priestor je veľkorysý a variabilný, môže sa v ňom pohodlne usadiť päť cestujúcich. Peugeot PEUGEOT Tepee Electric je riešením pre klientelu, ktorá chce spojiť elektrickú mobilitu a viacero každodenných aktivít v súkromnej sfére alebo v súkromnej a profesionálnej súčasne. Klientela s týmto zameraním neustále narastá.

Vozidlo má dojazd 170 km, čo zodpovedá zvyklostiam väčšiny európskych motoristov, ktorí každý deň precestujú v priemere menej ako 60 km. PEUGEOT Partner Tepee Electric otvára nové oblasti používania elektrického vozidla: spoločná jazda piatich cestujúcich a napríklad trávenie voľného času s rodinou je už teraz kompatibilné s elektrickou mobilitou. PEUGEOT Partner Tepee Electric bude vo svetovej premiére predstavený na autosalóne Ženeva 2017. Predávať sa začne v septembri.

Sloboda v aktivitách je 100% elektrická
Modularita a priestrannosť na najvyššej úrovni

Nový PEUGEOT Partner Tepee Electric má výhody vozidla PEUGEOT Partner Tepee MPV, ako sú priestrannosť a praktickosť, ktoré sú referenciou v segmente. Flexibilný vnútorný priestor umožňuje pohodlne odviezť 5 ľudí aj objemné predmety:

 • 5 samostatných sedadiel, 3 sedadlá v druhom rade sú vyberateľné, čím sa vytvorí rovná podlaha;
 • Objem batožinového priestoru patrí k najlepším v kategórii, dosahuje až 1 350 litrov s 5 osobami na palube a 3 000 litrov s 2 osobami na palube a odstránenými sedadlami v druhom rade;
 • Veľké zadné výklopné dvere s otváracím oknom sú v segmente exkluzívne a umožňujú jednoduchý prístup do batožinového priestoru pri všetkých podmienkach.
 • Táto pozoruhodná modularita sa vie prispôsobiť všetkým typom aktivít. Odviezť deti do školy, spolujazda do práce, transport bicyklov na výlet s priateľmi alebo s rodinou sú teraz možné so 100% elektrickým MPV.

  Praktickosť v každodennom živote

  Nový PEUGEOT Partner Tepee Electric ponúka na pokojnejšie a pohodlnejšie výlety diaľkovo ovládané funkcie pomocou smartfónu, tabletu alebo počítača:
  - Nastavenie kúrenia alebo klimatizácie interiéru;
  - Zistenie stavu nabitia batérie;
  - Odhadovaný čas nabíjania.

  Diaľkové nastavenie kúrenia alebo klimatizácie umožňuje pripraviť teplotu v kabíne vozidla pred nastúpením. Ak je naprogramované najmenej 30 minút vopred, vodičovi poskytne optimálny tepelný komfort. Táto exkluzívna funkcia je funkčná bez ohľadu na to, či je vozidlo nabíjané alebo nie:
  - Keď sa vozidlo nabíja, teplotná predpríprava nemá vplyv na výdrž batérie a na dojazd vozidla;
  - Keď sa vozidlo nenabíja, stačí nastaviť úroveň batérie, aká bude potrebná na nasledujúcu cestu.

  Nový PEUGEOT Partner Tepee Electric ponúka širokú škálu užitočných a efektívnych zariadení pre zaistenie bezpečnosti, uľahčenie jazdy a každodenného života. Interiér je pohodlný a ergonomický, ponúka 78 litrov otvoreného alebo zatvoreného úložného priestoru. Obmedzovač rýchlosti, systém priamej detekcie podhustenia pneumatík, elektronická kontrola stability (ESC) spolu s asistentom rozjazdu do kopca, manuálna klimatizácia, rádio CD MP3, 2 bočné posuvné dvere a výškovo nastaviteľné sedadla vodiča sú k dispozícii v štandardnej výbave.

  Parkovacia kamera je k dispozícii vo voliteľnej výbave od úrovne 2. Používa veľký farebný displej a uľahčuje manévrovanie pri každodennom parkovaní. Zadný parkovací asistent, v štandardnej výbave na úrovni 2, môže byť doplnený Predným parkovacím asistentom, aby bolo manipulovanie pri nízkej rýchlosti ešte ľahšie.

  Nový PEUGEOT Partner Tepee Electric ide s dobou, vo výbave má širokouhlý farebný 7" dotykový displej, ktorý je perfektne integrovaný v strede palubnej dosky a vždy v blízkosti rúk a očí. K dispozícii v štandardnej výbave na úrovni 2, umožňuje jednoduchý prístup k rôznym funkciám vozidla: palubný počítač, AM / FM rádio alebo digitálny DAB (Digital Audio Broadcasting) ako voliteľná výbava, hudobné súbory v mobilných zariadeniach, handsfree telefón a navigácia.

  Vo výbave má aj to najlepšie z konektivity: Bluetooth®, USB port, Jack a funkciu MirrorScreen. MirrorScreen umožňuje duplikovať to najlepšie z mobilných aplikácií kompatibilného smartfónu s Mirrorlink® alebo Carplay® na veľký dotykový displej vozidla, a tak ich ľahko a bezpečne používať. Navigácia, ako voliteľná výbava, obsahuje aj zobrazovanie obmedzení rýchlosti a dopravné informácie.

  Výhody mobility - nulové emisie

  Okrem modularity a praktickosti navyše ponúka nový PEUGEOT Partner Tepee Electric špecifické výhody súvisiace s elektrickou pohonnou jednotkou. Umožňuje jazdiť v nízko-emisných zónach alebo v období obmedzeného pohybu, bez kompromisov v oblasti praktickosti a radosti z jazdy. Čoraz viac miest a obcí podporuje rozvoj elektrických vozidiel tým, že im poskytujú špeciálne výhody, ako je parkovanie zadarmo alebo za zníženú cenu alebo aj vyhradené jazdné pruhy.

  Pre profesionálov sú elektrické vozidlá oslobodené od niektorých daní, ako je napríklad TVS - daň z firemných vozidiel - vo Francúzsku.

  Rýchly režim nabíjania na 80% za 30 minút, dostupný ako voliteľná výbava , umožní znásobiť počet prejdených trás za deň. Táto nová 100% elektrická verzia podporuje znižovanie stopy na životnom prostredí a ponúka vhodné riešenie pre viacero denných aktivít.

  Nízke prevádzkové náklady

  Nový PEUGEOT Partner Tepee Electric to je aj bezstarostná údržba za cenu približne o 30% nižšiu v porovnaní s benzínovým vozidlom:
  - Záruka na trakčnú batériu je 8 rokov alebo 100 000 km a na pohonnú elektrickú jednotku je záruka 5 rokov alebo 50 000 km podľa toho, ktorý z dvoch údajov je skôr dosiahnutý;
  - Interval údržby je každé 2 roky alebo 40 000 km, po prvom roku, nevyžaduje olej, remeň ani chladiacu kvapalinu;
  - Neobsahuje prevodovku a spojku, takže menej prvkov vyžaduje kontrolu;
  - Vďaka dvojitej rekuperácii energie pri spomaľovaní a brzdení sú brzdy menej používané a teda menej opotrebované. Na druhej strane, náklady na energiu na kilometer elektrického nabíjania sú 4 krát nižšie v porovnaní s vozidlom so spaľovacím motorom.

  Potešenie z jazdy 100% elektrického vozidla

  Nový Partner Tepee Electric je realizovaný na základe MPV PEUGEOT Partner Tepee so spaľovacím motorom a požičal si elektrickú pohonnú jednotku, ktorá sa už osvedčila vo furgone PEUGEOT Partner Electric od jeho uvedenia v roku 2013.

  Electrický motor - kompaktný, vysoko výkonný, synchrónny s permanentnými magnetmi 49 kW (67k) / 200 Nm - je umiestnený pod kapotou. Dva bloky lítium-iónových batérií s vysokou hustotou energie s kapacitou 22,5 kWh sú zabudované pod podlahou v blízkosti zadnej nápravy. Toto umiestnenie podporuje nízke ťažisko, čím sa zlepšujú dynamické vlastnosti a ovládateľnosť nového PEUGEOT Partner Tepee Electric. Toto umiestnenie zároveň umožňuje zachovať priestrannosť interiéru a batožinového priestoru Partnera Teppe, ktorý je referenciou.

  Elektromotor má krútiaci moment okamžite k dispozícii. Je spojený s jednorýchlostnou prevodovkou s konštantným pohonom. Ponúkajú dynamickú a flexibilnú jazdu od naštartovania a počas všetkých fáz akcelerácie. A to všetko bez zmeny rýchlostného stupňa, s pohodlím, aké poskytuje automatická prevodovka.

  Absencia zvukov a vibrácií elektrickej pohonnej jednotky poskytuje od prvých pohybov kolies pokojný zážitok z jazdy. Vďaka tichu, ktoré vládne na palube nového PEUGEOT Partner Tepee Electric, je cestovanie menej únavné a rozhovory medzi cestujúcimi sú ľahšie.

  Nový PEUGEOT Partner Tepee Electric ponúka dva druhy nabíjania batérie:
  - štandardná klasická domáca zásuvka (8A alebo 10A podľa krajiny) alebo zabezpečená Green Up (až 14A). Plné nabitie (prázdnej batérie) sa vykoná za 8 hodín 30 minút, 12 hodín alebo 15 hodín v závislosti od amperáže zásuvky.
  - rýchle nabíjanie podľa štandardu CHAdeMO (95 A) nabije 80% kapacity batérie za 30 minút.
  Zásuvka štandardného nabíjania je umiestnená na blatníku vpredu vpravo, zásuvka rýchleho nabíjania je umiestnená tam, kde je zvyčajne tankovacie hrdlo na palivo, na blatníku vľavo vzadu.
  PEUGEOT poskytuje riešenia pre inštaláciu zásuviek v súkromných sídlach alebo vo firmách prostredníctvom odporúčaných partnerov.

  Nový PEUGEOT Partner Tepee Electric má dojazd 170 km v európskom jazdnom cykle (NEDC) a združuje rad funkcií pre optimalizáciu tejto nezávislosti počas reálneho používania:
  - Ukazovateľ spotreby alebo regenerácie brzdnej energie umiestnený na dobre viditeľnom mieste na prístrojovej doske neustále napomáha vodičovi voliť úspornú jazdu;
  - Doplnkový merač spotreby (kúrenie a klimatizácia) dopĺňa súbor informácií pre vodiča. Palubný počítač zobrazuje zostávajúci čas dojazdu a priemernú spotrebu v kWh;
  - Dvojitá rekuperácia energie vo fáze spomalenia a v aktívnej fáze brzdenia premieňa kinetickú energiu na elektrickú energiu. Nezávislosť vozidla vo fáze jazdy je takto lepšie zachovaná;
  - 100% elektrické kúrenie ponúka rýchle zohriatie interiéru vozidla. Je vybavený aj funkciou "ECO", ktorá umožňuje zachovanie vetrania v kabíne bez nadmernej spotreby elektrickej energie, takže sa podporuje dojazd vozidla.

  PEUGEOT a udržateľná mobilita

  PEUGEOT je jedinou značkou na svete, ktorá ponúka komplexnú škálu udržateľnej mobility: ponuku elektrických osobných a úžitkových vozidiel dopĺňajú elektrická kolobežka a bicykle, rovnako aj elektrický skúter. S MPV PEUGEOT Partner Tepee Electric značka obohacuje svoju ponuku elektromobilov:
  - mestský hatchback PEUGEOT iOn;
  - furgon PEUGEOT Partner Electric;
  - nový elektrický skúter PEUGEOT GenZe (generácia nulové emisie);
  - ponuka elektrických bicyklov pre všetky spôsoby použitia: mestské, horské, terénne, vrátane novinky pre rok 2017 eF01 - prvý skladací elektrický bicykel značky PEUGEOT a Eu01s, ktorý dosahuje rýchlosť až 45 km/h;
  - elektrická kolobežka PEUGEOT e-Kick je výsledkom spolupráce so značkou MICRO.
  Multimodálne e-Kick a eF01 majú ergonomický dizajn navrhnutý v PEUGEOT Design Lab, vďaka čomu je ich používanie ľahké. Ich preprava, používanie a skladovanie sú optimalizované. Predstavujú dve doplnkové riešenia mobility, ktoré umožňujú prejsť posledné kilometre po zaparkovaní vozidla. Dokovacia stanica umožňuje uložiť ju do kufra každého vozidla, ktoré je vybavené 12V zásuvkou, ako je nový PEUGEOT Partner Tepee Electric a nabíjať ju počas toho, ako je vozidlo v pohybe. Môžu sa nabíjať aj v domácom prostredí v klasickej zásuvke.
  Značka PEUGEOT dnes spĺňa nové výzvy mestskej mobility v dobe, keď prístup do centier miest je čoraz obmedzenejší.

  V súlade so svojimi záväzkami znížiť environmentálny vplyv vozidiel po dobe životnosti, sa Skupina PSA spojila so spoločnosťou SNAM (nová spoločnosť na spracovanie kovov), ktorá je európskym lídrom v oblasti zberu a recyklácie batérií s vysokým výkonom.
  V rámci partnerstva, ktoré vo Francúzsku existuje od roku 2012, Peugeot a SNAM podpísali koncom roka 2015 Dohodu zabezpečujúcu kvalitu procesu zberu a recyklácie batérií z elektrických vozidiel a hybridov na konci ich životnosti, v celej obchodnej sieti a vo výrobných závodoch v Európe.
  SNAM dosahuje 70% účinnosť recyklovania hmoty pri Li-ion batériách elektrických vozidiel a 84% pri Ni-MH batériách z hybridných vozidiel. Tieto výsledky sú nad hranicami európskych nariadení, ktoré požadujú recyklovanie 50% materiálov.

  ______________________________________________________________________________________________

  PEUGEOT Podnetná a obohacujúca jazda, elegantný dizajn, kvalita bez kompromisov tvoria záväzok značky voči svojim zákazníkom a prispievajú k emóciám, ktoré prináša každý PEUGEOT. PEUGEOT je prítomný v takmer 160 krajín s viac než 10 000 predajnými miestami a v roku 2015 s celosvetovým predajom 1 710 000 vozidiel zaznamenal rast o o 4,6%. PEUGEOT spája náročnosť, postoj a emócie s ambíciou byť značkou pre širokú verejnosť s ponukou luxusných modelov v globálnom meradle. Začiatky značky siahajú do roku 1889 a jej automobilová história je tento rok obohatená o víťazstvo vozidla 2008 DKR na rally Dakar.

  Zdroj: Ivana Orviska, Communication & PR PEUGEOT, P AUTOMOBIL IMPORT; TS: 16/02/2017

    

  [ Späť na ekológia | Zoznam sekcií ]