Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

magazín
ekológia: Nový Nissan LEAF (9/2017)  Vytlačiť stránku
redaktor: p.mauer, 6.9.2017;

 • Bezpečnejšia a pohodlnejšia jazda vďaka technológii autonómneho riadenia ProPilot
 • Plne autonómne parkovanie so systémom ProPilot Park
 • Technológia e-Pedal pre plynulú jazdu a brzdenie
 • Dlhší dojazd než kedykoľvek predtým – 378 km* na jedno nabitie
 • Po všetkých stránkach elegantnejší dizajn – ešte väčšia príťažlivosť svetovo najpredávanejšieho elektromobilu
 • JOKOHAMA, Japonsko (6. septembra 2017) – Spoločnosť Nissan dnes odhalila svoje celkom nové vozidlo Nissan LEAF – svetovo najvyspelejší elektromobil určený pre masový trh a ikonu firemnej vízie Inteligentnej mobility.
  ______________________________________________________________________________________________

  Úplne elektrické a plne vybavené inteligentnými technológiami – nový LEAF je prvým vozidlom Nissanu v Európe, ktoré zavádza prvé prvky autonómneho riadenia a je plné špičkových inovácií, ako je e-Pedal, ktorý umožňuje jazdiť a brzdiť celkom novým a plynulým spôsobom.
  Dokáže prejsť ďalej – ponúka dojazd 378 km* na jedno nabitie – jeho dizajn bol prepracovaný po všetkých stránkach, aby vyhovel potrebám nových zákazníkov.  celé video z predstavenia nového Nissan LEAF

  Nový LEAF bude na európskom trhu v predaji od januára 2018.

  „Nový Nissan LEAF je ikonou našej vízie Inteligentnej mobility, ktorá je základom smerovania značky do budúcnosti.“povedal Hiroto Saikawa, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Nissan. „Nový Nissan LEAF s vylepšeným dojazdom na jedno nabitie v kombinacií s prvkami autonomného riadenia, ako je ProPILOT Park, a technologií jednoduchého ovládánia e-Pedal, posiluje vedúce postavenie Nissanu v segmente elektromobilov a pripravuje značku na globálnu expanziu elektromobilov. Rada jeho silných stránok bude použitá v ďalších modeloch Nissan v budúcnosti.“

  Vízia Inteligentnej mobility Nissan je firemným plánom na nový pohľad na budúcnosť riadenia a na posilnenie roly vozidla tak, aby bolo viac než len dopravným prostriedkom. Vízia Inteligentnej mobility Nissan odráža to, ako sa vozidlo riadi, poháňa a ako sa integruje do spoločnosti.

  Úplne nové vozidlo Nissan LEAF je praktickým stelesnením vízie Inteligentnej mobility Nissan, ktorá priekopnícky zavádza prvky technológie autonómneho riadenia ProPilot, disponuje vyspelým, úplne elektrickým hnacím ústrojenstvom a má jedinečnú schopnosť pripájať sa k budovám, a tiež ich napájať.

  Technológia Nissan Intelligent Power: elektrické hnacie ústrojenstvo

  Ústredným bodom technológie Nissan Intelligent Power v novom modeli LEAF je jeho elektrické hnacie ústrojenstvo, ktoré ponúka vyššiu energetickú efektivitu, vyšší krútiaci moment a výkon prinášajúci dynamickejšie jazdné vlastnosti. Toto nové hnacie ústrojenstvo dopĺňa špičková zostava lítium-iónových batérií s vyšším výkonom a vyššou kapacitou uloženia energie.

  S vyššou energetickou efektivitou poskytuje nové elektrické hnacie ústrojenstvo ohromujúce lineárne jazdné vlastnosti s výkonom 110 kW. Krútiaci moment vzrástol na 320 Nm, čo sa priaznivo prejavuje v lepšej akcelerácii.

  Dojazd nového Nissanu LEAF bol zväčšený na 378 km (Nový európsky jazdný cyklus) na jedno nabitie. Pre tých, ktorí chcú jazdiť svojím vozidlom LEAF ešte ďalej, spoločnosť Nissan uvedie koncom roku 2018 na trh verziu s vyšším výkonom a kapacitou batérie za vyššiu cenu. Táto verzia poskytne ešte väčší dojazd a zákazníci si tak budú môcť vybrať variant dojazdu podľa svojich potrieb.

  Technológie Nissan Intelligent Driving: technológie navrhnuté na zvýšenie pôžitku z jazdy, posilnenie bezpečnosti a obmedzenie stresu

  Nové vozidlo LEAF disponuje tromi hlavnými technológiami Intelligent Driving. Prvá je technológia autonómneho riadenia ProPILOT. Využíva sa pri jazde v jednom jazdnom pruhu na diaľnici a prispieva k tomu, že jazda je jednoduchšia, menej stresujúca a uvoľnenejšia.

  Druhá technológia, ProPILOT Park, mení spôsob, akým ľudia uvažujú o parkovaní. Pri svojej aktivácii táto technológia prevezme kontrolu nad kompletným riadením, rozjazdmi, brzdením a radením rýchlostí a automaticky umiestni vozidlo na parkovacie miesto. Parkovanie tak bude pre všetkých vodičov bez starostí a oveľa presnejšie. Tretia technológia, e-Pedal, je revolučná technológia, ktorá mení spôsob, akým jazdíme. Umožňuje vodičovi naštartovať, zrýchľovať, spomaľovať a zastavovať jednoducho pôsobením na plynový pedál. Keď je plynový pedál celkom uvoľnený, postupne sa aktivujú rekuperačné a mechanické brzdy a postupne uvedú vozidlo až do úplného pokoja. Vozidlo si potom udržuje svoju pozíciu i v prudkých kopcoch až do opätovného zošliapnutia plynového pedála. Vynikajúca odpoveď pedála e-Pedal umožňuje vodičom maximalizovať ich pôžitok z jazdy, keď potom môžu opäť vyraziť ďalej.

  V situáciách vyžadujúcich si agresívne brzdenie je však nutné použiť tradičný brzdový pedál.

  Technológia Nissan Intelligent Integration: pripojenie energie z batérie k sociálnej infraštruktúre

  Priekopnícka vízia spoločnosti Nissan o potenciály elektromobilov sa však nekončí pohonom nového modelu LEAF. Batérie vozidla je možné rovnako použiť ako mobilné zariadenie na ukladanie energie.

  Systém funguje tak, že umožňuje majiteľom elektromobilov Nissan pripojiť sa do elektrickej siete a hrať aktívnu rolu v službách energetickej siete a poskytuje im príležitosť alternatívneho zdroja príjmu. Technológia vozidiel v sieti (Vehicle2Grid – V2G) dovoľuje obojsmerné dodávky energie a umožňuje plne integrovať elektromobily do národnej elektrickej siete. Prispieva k zlepšeniu schopnosti siete zvládať ťažko predvídateľný prísun energie z obnoviteľných zdrojov. Zaistí tak ešte širšiu integráciu obnoviteľných zdrojov energie a prispeje k ich vyššej dostupnosti. Keď sa technológia V2G rozšíri, môže úplne zmeniť pravidlá hry pre majiteľov elektromobilov Nissan. Tí sa totiž stanú aktívnou skupinou ovplyvňujúcou dianie na trhu s energiou.

  Usilovať sa o udržateľnejšiu spoločnosť znamená prijímať lepšie rozhodnutia každý deň. Systém na ukladanie energie xStorage využíva kolektívne skúsenosti tých najlepších v odbore, aby bola spotreba energie domácností efektívnejšia a udržateľnejšia. Systém xStorage Home ukladá energiu v ekonomicky najvýhodnejších obdobiach dňa a zároveň kontroluje, ako a kedy sa táto energia využíva, čím šetrí zákazníkom peniaze a zlepšuje fungovanie celého energetického systému. V jedinom zariadení dokonale integruje všetok hardvér a softvér potrebný na riadenie a ukladanie energie potrebnej pre domácnosť. Funguje ako energetická sieť: jednotka xStorage Home sa môže nabíjať z elektrickej siete alebo môže energiu do siete dodávať, čím prináša flexibilitu potrebnú na ďalšie zvyšovanie podielu obnoviteľných zdrojov energie.

  Zákazníci môžu rovnako využívať novonavrhnuté rozhranie aplikácie nového modelu LEAF pre inteligentné telefóny, ktorá im umožní monitorovať stav nabitia ich vozidla, nájsť najbližšiu nabíjaciu stanicu a dopredu vyhriať alebo vychladiť vozidlo na ideálnu teplotu pred vyštartovaním.

  Vonkajší dizajn: elegantná silueta s atraktívnymi technologickými rysmi

  Dizajn nového modelu LEAF vyjadruje progresívny prístup spoločnosti Nissan. Dizajn bol inšpirovaný konceptom IDS, ktorý bol prvýkrát predvedený na tokijskom autosalóne 2015.

  V prednej časti nájdeme pre Nissan charakteristickú mriežku chladiča V-motion, odkazujúcu na gény, ktoré má spoločné s ďalšími globálnymi bestsellermi Nissanu, ako je Nissan X-Trail a európsky bestseller Qashqai. Odlišuje sa však modrou farbou mriežky, ktorá je novým charakteristickým prvkom elektromobilov Nissan. Tzv. plávajúca strecha dodáva vozidlu štýl a vzbudzuje dojem pohybu. Štíhle svetlomety LED majú pre Nissan typický tvar bumerangu.

  Dizajn interiéru: luxusnejší dojem a pocit čistoty a ticha

  Úplne prepracovaná kabína nového modelu LEAF pôsobí vkusne a neopozerane. Bolo to dosiahnuté použitím vysokokvalitných materiálov a celkovým remeselným vypracovaním, ktoré zlaďujú „život na palube“ s vycibrenou povahou jazdy.

  Vodiči a cestujúci okamžite ocenia charakteristické výrazne modré prešívanie sedadiel, palubnej dosky a volantu a nový vzhľad sedempalcovej farebnej (TFT) obrazovky. Prepracované bolo aj rozloženie obrazovky, aby boli prehľadnejšie kľúčové prvky, ako je technológia Safety Shield, stav nabitia, ukazovateľ výkonu a informácie audiosystému a navigačného systému. Do informačného a zábavného systému boli v niektorých krajinách doplnené i systémy Apple CarPlay a Android Auto.

  Nový model LEAF nahrádza model prvej generácie, ktorý sa stal najpredávanejším elektromobilom na svete. Od jeho uvedenia do predaja v roku 2010 si vozidlo LEAF vybralo viac než 283 000 zákazníkov.

  Špecifikáce Nissan LEAF 2017 (európsky model)

  Exteriér (mm)
  Celková dĺžka 4480
  Celková šírka 1790
  Celková výška 1535 / 1545
  Rázvor 2700
  Rozchod predných / zadných kolies 1540 / 1555
  Minimálna svetlá výška 150 / 1555
  Koeficient odporu vzduchu (Cd) 0,28

  Hmotnosti / kapacita (kg)
  Pohotovostná hmotnosť(min) 1535
  Počet sedadiel 5
  Celková hmotnosť 1765 / 1795

  Batéria
  Typ Lithium-iontová
  Kapacita 40 kWh

  Motor
  Kód motora EM57
  Maximálny výkon 110 kW(150 k)/3283-9795 ot./min
  Maximálny krútivý moment 320Nm/0-3283 ot./min
  Maximálna rýchlosť 144 km/h

  Výkon
  Dojazd 378 km(NEDC)
  Čas nabitia (normálne nabíjanie) 16 hodín(3 kW palubná nabíjačka) 8 hodín(6 kW palubná nabíjačka)
  Čas nabitia na 80% (rychlonabíjacia stanica) 40 minút

  Pneumatiky 205/55R16 nebo 215/50R17

  špecifikácie podliehajú finálnej homologacií

  Staršie súvisiace články:
  Nissan LEAF (04/2013)
  Druhá generácia elektromobilu LEAF prichádza na slovenský trh
  Vylepšený 100% elektrický Nissan LEAF
  Nissan LEAF dosiahol hranicu 50 000 predaných vozidiel
  Nissan Leaf vedie elektromobilovú revolúciu
  Nissan Leaf - najlepšie vozidlo pre dochádzanie do práce
  Nissan urýchľuje rozvoj európskej siete rýchlonabíjacích staníc
  Nissan podniká kroky na rozvoj infraštruktúry pre elektromobily
  Nissan sa chystá elektrizovať mestá po celej Európe
  Nissan LEAF pre Europcar
  Nissan LEAF získal najvyššie hodnotenie bezpečnosti Euro NCAP
  Nissan LEAF - svetové auto roku 2011
  Elektromobil Nissan LEAF je Európskym autom roku 2011 (29.11.2010)
  Prvé elektromobily Nissan LEAF odovzdané v Európe
  Nissan LEAF získal ocenenie ECOBEST 2010
  Nissan LEAF sa bude vyrábať v Sunderlande
  Nissan LEAF NISMO RC

  ______________________________________________________________________________________________

  Spoločnosť Nissan Nissan má v Európe jedno z najväčších zastúpení medzi všetkými zámorskými automobilkami. Konštruktérskej práci, výskumu, vývoju, výrobe, logistike a predajnej a marketingovej činnosti sa tu venuje viac než 17 000 zamestnancov. Výrobné linky závodov spoločnosti Nissan vo Veľkej Británii, Španielsku a Rusku vlani vyrobili viac ako 660 000 vozidiel vrátane oceňovaných crossoverov, úžitkových vozidiel a tiež Nissanu LEAF, najpopulárnejšieho elektromobilu sveta. Spoločnosť Nissan si nedávno predstavenou víziou Inteligentnej mobility kladie za cieľ dosiahnuť nulové emisie a nulový počet nehôd so smrteľnými následkami. Toto komplexné poňatie má slúžiť ako inšpirácia pre portfólio výrobkov i technológií a určovať štýl rozhodovania o tom, ako majú byť automobily poháňané, ovládané a aké bude ich miesto vo fungovaní spoločnosti. Spoločnosť Nissan má všetky predpoklady stať sa najžiadanejšou ázijskou značkou v Európe.

  Zdroj: Nissan Newsroom Slovensko, 06/09/2017; TS: IČ: 426201750

    

  [ Späť na ekológia | Zoznam sekcií ]