Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
pneumatiky: Novinka od Michelin - pneumatika Agilis Alpin
20. október 2009 @ 12:44:43 CEST, poslal p.mauer

Michelin Pneumatiky MICHELIN Agilis Alpin sú bezpečnejšie, finančne úspornejšie, robustnejšie a vhodné pre celozimné použitie vďaka čomu profesionáli v zime netrpia. Balíček technológií pomáha zvýšiť bezpečnosť a mobilitu profesionálnych vodičov ľahkých nákladných automobilov.

Pneumatiky MICHELIN Agilis Alpin majú lepší záber vďaka originalnému dezénu, väčšiemu množstvu gumy a dosahujú väčšiu stabilitu vďaka technológii MICHELIN StabiliGrip. Firemné poslanie MICHELINu neustále pomáhať zlepšovať mobilitu ľudí i tovaru je záväzok platný vo všetkých ročných obdobiach, a to aj v zime, kedy sú prilnavosť a záber znížený.

Nový MICHELIN Agilis Alpin je jasným dôkazom tohto záväzku a ponúka profesionálnym vodičom úžitkovú pneumatiku, vďaka ktorej je jazda bezpečnejšia a ľahšia, a to i v sťažených poveternostných podmienkach. Práve preto výskumné tímy, ktoré sa na vývoji pneumatiky podieľali, navrhli pneumatiku, ktorá je vylepšená v troch kľúčových oblastiach: bezpečnosť, životnosť a robustnosť. Práve u pneumatiky Agilis Alpin sa Michelinu podarilo MICHELIN dosiahnuť mimoriadnych výsledkov v týchto oblastiach, čím sa znížil vplyv zimného počasia a vonkajších podmienok na jazdu profesionálnych vodičov.

Bezpečnejšia: Nový MICHELIN Agilis Alpin skracuje brzdnú dráhu na mokrých a zľadovatelých povrchoch o takmer dva metre a záber na snehu o 25% 1).

Finančne úspornejšia: MICHELIN Agilis Alpin prejde až o 20% viac kilometrov než jeho predchodca MICHELIN Agilis 81 Snow Ice. Tým sa výrazne znižujú prevádzkové náklady spojené s obutím užitkových vozidiel.

Robustnejšia: MICHELIN Agilis Alpin má veľmi odolné bočnice, rovnaké ako má dobre známa letná rada pneumatík MICHELIN Agilis. Zároveň táto nová pneumatika znižuje možnosť poškodenia bočníc.

Práve pre dosiahnutie týchto troch efektov vyvinul Michelin svoje vlastné technológie. Jedinečný dezén pneumatiky MICHELIN Agilis Alpin pomáha odstraňovať sneh a prilnavosť na mokrých, snehom pokrytých a namrznutých povrchoch je lepší vďaka použitiu trojrozmerných lamel StabiliGrip a technológii Durable Contact Patch. Tá je tiež dôvodom použitia väčšieho množstva gumy, čím sa zlepší stabilita vozidla a zvýši kilometrový výkon. Pneumatika je robustnějšia vďaka ochranným štítom na bočniciach. Tie majú zároveň dvojitú kostru zaisťujúcu maximálnu odolnosť.

Práve kombinácia použitých technológií pomáha novému MICHELIN Agilis Alpinu zlepšovať bezpečnostné charakteristiky vozidla bez ohľadu na zimné podmienky. Zároveň je to ďalší dôkaz záväzku výrobcu spolupracovať s profesionalnými vodičmi.

Možnosť vysporiadať sa s úskaliami jazdy v zime
Vo fázi vývoja nového MICHELIN Agilis Alpinu sa tímy výskumníkov a vývojárov zamerali na bezpečnosť, dlhú životnosť a robustnosť. Táto pneumatika, ktorá je určená predovšetkým pre užitkové vozidlá, ktoré jazdia na vozovke po celý rok, má lepší záber na mokrých, namrznutých a zasnežených povrchoch.

Bezpečnejšia
Neistá prilnavosť pneumatík na mokrých a namrznutých vozovkách je hlavný problém, s ktorým sa vodiči v zime stretávajú. V takýchto podmienkach sú záber a brzdenie veľmi dôležité.
Udržať si kontrolu nad vozidlom znamená, že musí byť schopné zastaviť tak isto a rýchlo, ako len to je možné. Pri vývoji nového MICHELIN Agilis Alpinu bola venovaná mimoriadna pozornosť schopnosti pneumatiky spomaliť vozidlo.

 • MICHELIN Agilis Alpin skracuje brzdnú dráhu na namrznutých a mokrých cestách o takmer 2 metre 2),
 • Pneumatika má tiež o 25%2 lepší záber.

 • Viac najazdených kilometrov
  MICHELIN sa neustále zameriava na to, aby bol schopný pomôcť profesionálnym vodičom znížiť rozpočet na prevádzku vozového parku. Preto znižuje náklady súvisiace s pneumatikami. Nový MICHELIN Agilis Alpin, ktorý patrí práve medzi takéto pneumatiky, je vyrobený z novej, špeciálne oderu odolnej gumy.

 • MICHELIN Agilis Alpin vydrží o 20% dlhšie 2)

 • Robustnejšia
  Pretože profesionálni vodiči kladú na svoje vozidlá pomerne veľké nároky, vyvinul MICHELIN úžitkovú pneumatiku pre nákladné vozidlá, ktorá je preslávená svojou schopnosťou odolať záťaži. U MICHELIN Agilis Alpinu bola táto vlastnosť ešte vylepšená posilnením odolnosti bočníc a znížením rizika možnosti ich poškodenia.

  Balíček technológií pomáha zlepšiť bezpečnosť a mobilitu vodičov
  Mimoriadne vlastnosti novej pneumatiky pre užitkové vozidlá MICHELIN Agilis Alpin sú založené na použití inovatívnych technológií vyvinutých preto, aby boli uspokojené potreby a očakávania profesionálnych vodičov.

  Lepší záber vďaka originalnému dezénu
  Vďaka svojim otvoreným ramenám a blokom so širokými odstupmi sa zlepšil záber dezénu nového MICHELIN Agilis Alpinu na zasnežených povrchoch.

 • Dezén, ktorý tak vytvára efekt systému zapadajúcich ozubených koliesok, tak snežného hrabadla, preto dokáže vypudzovať sneh.

 • Lepšia prilnavosť na namrznutých cestách vďaka väčšiemu množstvu gumy
  Technológie Durable Contact Patch, ktorá bola vyvinutá pre pneumatiky MICHELIN určené pre nákladné vozidlá, dáva pneumatike MICHELIN Agilis Alpin odtlačok, ktorý je hranatejší a o 27% dlhší než u pneumatiky MICHELIN Agilis 81 Snow Ice. Táto charakteristika zaisťuje pneumatike lepšiu prilnavosť na namrznutých cestách.
  Ďalšou výhodou je fakt, že viac gumy v kontakte s vozovkou znamená viac najazdených kilometrov. Táto technológia v spojení s väčším objemom vode odolnej gumy zaisťuje pneumatike MICHELIN Agilis Alpin dlhšiu životnosť, čo znižuje celkové náklady na výmenu pneumatík a vedie k úsporám nákladov ako pre vodičov užitkových vozidiel, tak manažérov vozového parku.

  Väčšia stabilita vďaka použitiu technológie MICHELIN StabiliGrip
  Celkový počet lamel na pneumatike MICHELIN Agilis Alpin sa zvýšil v porovnaní s MICHELIN Agilis 81 Snow Ice o 16%. Lamely predstavujú efekt drápu na snehu, vďaka čomu má pneumatika tú najlepšiu prilnavosť k povrchu.

  Lamely nového MICHELIN Agilis Alpinu sa pretínajú v kombinácii vertikálnych a bočných vĺn. Preto sú bloky dezénu tuhšie. Všetky lamely sú uzavrené jedna v druhej, čo dodáva blokom tuhosť. Pneumatika je pri kontakte s vozovkou stabilnejšia, bez ohľadu na to, aké sily na ňu pôsobia: pozdĺžna (pôsobiaca v pozdĺžnej osi vozidla) pri brzdení alebo akcelerácii (viz modrá šípka nižšie) a bočná sila v zátačkách (fialová šípka). To pomáha zlepšiť presnosť riadenia.

  Robustná odolnosť deň za dňom
  I keď už pneumatika predchádzajúcej generácie — MICHELIN Agilis 81 Snow Ice – preslávená svojou robustnou odolnosťou, nový MICHELIN Agilis prevzal túto charakteristiku a povzniesol ju na vyššiu úroveň. Výskumníci sa zameralii na minimalizáciu možností poškodenia bočnice v mestskej doprave.

  Na bočniciach bolo pridaných 8 ochranných štítov, ktoré chránia pneumatiku za každej situácie (na obrázku sú vyznačené modro). Bola posilnená tiež kostra pneumatiky. Vďaka kombinácií týchto dvoch technológií je nový MICHELIN Agilis robustnejší.
  Okrem zvýšenej bezpečnosti profitujú vodiči tiež z celkovo lepšej mobility, ktorá sa nemení po celú dobu predĺženej životnosti pneumatiky.

  Rozmery

 • priemer: 15 a 16 palcov
 • šírka: 185 až 235 mm
 • profil: 65 až 75
 • rýchlostné hodnotenie: R (T)
 • index nosnosti: 104 až 116
 • pokrytie segmentu zimných pneumatík bez bodcov: viac než 90% (vrátane pneu MICHELIN Agilis 51 Snow Ice)


 • 14 veľkostí dostupných na trhu
  185/75 R16C 104R 754182
  195/65 R16C 104R 973152
  195/70 R15C 104R 355408
  195/75 R16C 107R 210411
  205/65 R16C 107T 085226
  205/70 R15C 106R 442963
  205/75 R16C 110R 159386
  215/65 R16C 109R 267145
  215/70 R15C 109R 923115
  215/75 R16C 113R 720269
  215/75 R16C 116R 789755
  225/65 R16C 112R 736500
  225/70 R15C 112R 187170
  235/65 R16C 115R 994210

  1) Testovanie uskutočňované firmou s pneumatikou Michelin Agilis 81 Snow Ice
  2) Testovanie uskutočňované firmou s pneumatikou Michelin Agilis 81 Snow Ice

  Zdroj: Michelin SK

  Súvisiace správy

  Najčítanejšie /Michelin/