Partneri

správy
motoršport: Tím Styllex motorsport majstrom SR v rally 2011
18. október 2011 @ 15:23:53 CEST, poslal k.zechmeister

SKODA Tím Styllex motorsport, ktorý podporuje ŠKODA AUTO Slovensko, skončil rally sezónu 2011 úspešne. Posádka v zložení Jozef Béreš ml. - Róbert Müller na vozidle Škoda Fabia S2000 získala titul Absolútneho majstra SR v rally a zvíťazila aj na 37. Rally Košice.

„Teší nás úspech domáceho tímu Styllex motorsport. Zvíťaziť a získať titul Absolútneho majstra SR v rally po ôsmykrát je vynikajúci výsledok,“ povedal Robert Baumgartner, generálny riaditeľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

„Súperi boli naozaj kvalitní a väčšinou používali profesionálnu techniku WRC. V poslednej súťaži urobil pre víťazstvo celý tím maximum, posádka Béreš ml. - Müller podala hlavne v druhý deň súťaže špičkový a koncentrovaný výkon. Vďaka patrí najmä podpore všetkých sponzorov, hlavne spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko a technickej podpore Škoda motorsport,“ zhodnotil sezónu Peter Koči.

Počas prvého dňa 37. Rally Košice to pre posádku tímu Styllex motorsport – Jozefa Béreša ml. a Róberta Müllera nevyzeralo nádejne. Ich priamy konkurent v boji o titul Absolútneho majstra Slovenska v rally za rok 2011, posádka Grzegorz Grzyb - Daniel Siatkowski skončila 21,8 sekúnd pred nimi, za čo si pripísali 30 bodov do hodnotenia MSR. Druhý deň sa však zmenilo nielen priebežné poradie, ale aj celkový výsledok pretekov DMACK Tyres Rally 2011 MSR. Po poslednej rýchlostnej skúške už bolo jasné aj tímu Styllex motorsport, že titul Absolútneho majstra SR v rally po ôsmykrát skončí v slovenskom tíme. Navyše, posádka Béreš ml. - Müller si okrem majstrovského titulu odniesla aj víťazný pohár 37. Rally Košice za 1. miesto v celkovom hodnotení súťaže.

Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.